עין אמפי – עין איקליפטוס בריכה ברמת הגולן

4.5
ממוצע: 4.5 (2 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת רמת הגולן ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
בריכת עין אמפי מלאה
עין אמפי במצב רדוד
הדרך לעין אמפי

בריכה גדולה, עגולה ומסותתת באבנים, הבנויה בצורת אמפיתיאטרון; עיגול שלם שכל היקפו בנוי מדרגות מדרגות היורדות כלפי מטה.

איך מגיעים לעין אמפי?

מגיעים לאחר הליכה של כ-5 דק' בשביל מאולתר בשטח. סימן ההיכר של הבריכה הוא סבך עצי איקליפטוס המקיפים אותה וניתן לזהות אותם כבר מרחוק. הם מצלים על מי הבריכה וסביבתה במשך כל שעות היום. ההגעה – שווה את המאמץ

הבריכה ממוקמת באיזור בית המכס שבפאתי רמת הגולן. המגיעים מכיוון צומת מחניים פונים ימינה בצומת בית המכס (לכביש 888). נוסעים לאט 1.2 ק"מ כדי לא לפספס את הפנייה שמאלה, דרך מעבר בקר לכביש מסומן באדום. (מעבר לכביש נמצא המעיין עין עלמין. ביציאה ממנו פונים שמאלה לכביש 888 והפנייה לעין אמפי תהיה מימין). אם בכל זאת פספסתם את הפנייה לשביל הבקר- תגיעו למחנה צבאי ירדן, שם עליכם להסתובב ולחזור 500 מ'. פותחים את שער הבקר, עוברים, וסוגרים. נוסעים בדרך משובשת (אך מתאימה לכל סוגי הרכב) כ1.2 ק"מ ורק בפנייה השנייה שמאלה פונים. החנייה נמצאת פחות מחצי ק"מ משם, כשכמה עשרות מטרים לפניה חולפים על פני מבנה נטוש וקבוצת איקליפטוסים. החנייה ממוקמת ליד גדר בקר עם מעבר לבני אדם, ועמוד ירוק המסמן שמורת טבע.

המסלול

חונים ונכנסים לשמורת הטבע שנמצאת משמאל, דרך המעבר שבגדר התיל. צועדים במעלה השביל הצר לכיוון סבך האיקליפטוס, 5 דק' בהליכה נינוחה. מגיעים לתוך סבך העצים, שם יתגלה לעיניכם המעיין.

הבריכה

המים צלולים וקרים מאוד בשל הצל הרב. בבריכה דגיגים קטנים שאוכלים את העור בכפות הרגליים, ממש מניקור חינם מהטבע!

המבנה המדורג של הבריכה מוסיף לה חן וגם מאפשר לילדים ומבוגרים ליהנות מהעומקים השונים. קוטר הבריכה כשבעה מטרים והעומק המרבי שלה הוא 1.5 מטר. רק בתחילת החורף היא נעשית רדודה.

מעל למעיין שריד מהכפר הסורי א-דורה, בית עשוי קשתות. מומלץ להתארגן ליום שלם, ניתן לבלות כאן שעות רבות מבלי לשים לב לזמן... אך המקום עשוי להיות עמוס מאוד בחופשות ובשבתות.

שימו לב! אסור לחצות גדרות. השגיחו על הילדים. בקרבת מקום שדות מוקשים.

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
הדגיגונים באמת עושים את העבודה ספא אמתי בטבע. המלצה לא לפספס את המקום, לחפש רכבים חונים לאחר הפניה מהכביש הראשי.
התמונה של מענית

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
אחד המעיינות הכי שווים בגולן. בריכה גדולה, המים תמיד קרים, דגים שאוכלים את הרגליים, מסלול הליכה קצר. צריך טיפ טיפה חוש התמצאות כדי להגיע, ובד"כ ניתן לראות את המכוניות בחניה כדי למצוא את המקום, וגם כדי לקבל סדר גודל של העומס בבריכה... די מסוכן להסתובב בשטח במקומות שאין שבילי דריכה של אנשים- בגלל המוקשים. לקראת החורף הבריכה כבר מתרוקנת כדאי להגיע לפני.. וכמובן להיזהר עם ילדים מכל הקוצים והגדרות.