עין איה ברמת הגולן

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
דרג את המקום
כתובת מושב מיצר, דרום רמת הגולן ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
מעיין עין איה ברמת הגולן
בריכת עין איה
מבט צידי על בריכת עין איה
העלייה לעין איה
הירידה מעין איה
הנוף מעין איה

במורד הר תלול בשיפולי רמת הגולן זורם מעיין מים צלולים וקרירים, ועובר דרך בריכה בנויה מרובעת.

הנוף הנשקף מהבריכה בראשיתי ועצמתי: שני הרים איתנים נפגשים ביניהם בקניון עמוק בו עובר נהר הירמוך. הבריכה ממוקמת על צלע ההר וצופה לעבר הצלע שממול, מפגש הגבולות ישראל-סוריה- ירדן.

"עין איה" – מקור השם הוא ראשי תיבות שמו של סמ"ר אילון יעקב הורביץ זכרונו לברכה, חייל גבעתי שנהרג בתאונת אימונים של צה"ל בגולן. אילון נולד וגדל בגולן, ושם נהרג. חבריו ממושב נוב יחד עם חבריו מגדס"ר גבעתי שיפצו את המקום ודואגים לתחזוקו.

הבריכה מרובעת 3X3 מ' ועומקה כמטר וחצי. היא מוקפת בשפת בטון שניתן ללכת עליה, אך בגלל שהיא בנויה במורד, בצידה האחד של השפה יורד קיר בגובה 2 מ', ונדרשת זהירות רבה. לא לאפשר לילדים להתקרב אל הגדה הזו.

ההגעה הרגלית לבריכה אורכת מס' דקות, כ-200 מטר של עלייה תלולה ממקום החניה, ההגעה לא מתאימה לנכים או לעגלות תינוק. הבריכה איננה מוצלת, אך מימיה קרירים ונעימים ובסמוך אליה גדל עץ ענק שניתן לשבת בצילו.

התכוננו מראש: בעמק כולו אין קליטה סלולארית.

איך מגיעים לעין איה?

מכביש 98, דרום רמה"ג, פונים לכביש הגישה למושב מיצר. חולפים על פני הפנייה שמאלה למושב וממשיכים כ200 מ'. בצומת T שליד מאגר מים פונים ימינה לדרך עפר. נוסעים בה כ700 מ' עד שפונים שמאלה בהזדמנות הראשונה לכיוון גדר המערכת. יורדים בדרך זו כ1.2 ק"מ ופונים שמאלה לדרך נוספת שבכניסה אליה שער ברזל ומעבר בקר ליד שורת ברושים. ממשכים דרך השער 500 מ' בשביל די משובש עד לרחבת עפר גדולה ובה עץ אקליפטוס, המשמשת כחניית רכבים של המעיין. מכאן עולים שמאלה ברגל לכיוון עץ ענק ורחב שאחריו נמצאת הבריכה. (ראו תמונות)

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
קודם כל- הנוף. לא כל יום רואים כזה. הבריכה- לא עמוקה מידי ולא רדודה מדי. מים קרים והאזור יחסית (לגולן) חם. קצת קשה להגיע, והGPS לא קכ"כ קולט ... בכל אופן בריכה שווה שווה שווה, מתאים למי שמוכן לטפס קצת ברגל.