עין יזרעאל

3.5
ממוצע: 3.5 (2 דרוגים)
כתובת רכס הגלבוע ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
עין יזרעאל
עין יזרעאל
עין יזרעאל

עין יזרעל הוא מעיין שכבה שופע מים נעימים במשך כל ימות השנה המוקף חורשת עצי אקליפטוס נאה ושולחנות קק"ל לצידו. המעיין מזוהה עם המקום האחרון שבו נערך המלך שאול עם צבאו לפני הקרב המכריע עם הפלשתים שם מצא את מותו.

הכניסה למקום הינה חופשית וללא כל תשלום, ניתן להגיע למקום בדרך עפר טובה הנוחה לכל סוגי כלי הרכב, או במסלול רגלי היורד מתל יזרעאל. במקום ניתן להבחין בבריכת איגום רחבה שנבנתה בימי שלטון המנדט הבריטי, במרכז הבריכה מבנה בטון ישן ובו שאריות של תחנת השאיבה שהייתה במקום.

בסמוך מאד לחורשה ניתן להבחין במערכת נקבות באורך של כ 50 מטרים המובילה את מימי המעיין ומובילה אותם אל בריכת האיגום המרכזית. כדאי מאד ומומלץ לזחול בנקבה התת-קרקעית, הליכה שפופה של כ 5 דקות, הנקבה מוארת למדי וניתן אף לזחול בה ללא פנס.

המקום מתאים מאד לבילוי של שעה קלה לצד המים הנעימים מאד לשכשוך, יש במקום הרבה צל ואף ספסלי בטון ופחי זבל. נא לא לשכוח להשאיר את המקום נקי גם לבאים אחריכם.

עין יזרעאל

דרוגי-גולשים

התמונה של מענית

3
אולי זה בעקבות יום העצמאות, שבאנו שבוע אחריו. המקום מלוכלך גם בסביבה הרחוקה. יש שירותים כימיים שממש לא מומלץ להשתמש בהם.. בכל זאת המקום יפה מאוד, נעים ומוצל, והמים נראים בסדר, למרות שיש המון יתושים. באנו ביום ראשון בבוקר והיה די עמוס - היו במקום שני אוטובוסים של בתי ספר ועוד הרבה מטיילים במכוניות.
התמונה של Itzhak Moreno

4
יופי של מעיין כשאני הייתי פעמיים היה נקי ומסודר אך עמוס לעיתים. בכל מקרה כולם נהננו מטבילה מרעננת בחיק הטבע עם משפחות נופשות רבות מסביב. מקום נפלא. לא לוותר על הזחילה עם הילדים בנקבה.