מוזיאון ישראל בירושלים

  • מוזיאון ישראל בירושלים
  • היכל הספר במוזיאון ישראל בירושלים
  • תערוכת חפצים מהעת העתיקה במוזיאון ישראל בירושלים
4.69231
ממוצע: 4.7 (13 דרוגים)

מוזיאון ישראל בירושלים הוא המוזיאון הגדול והמקיף בישראל, ואחד מהגדולים בעולם. לאחרונה שופץ המוזיאון באינטינסביות רבה, והפך לאטרקטיבי ונגיש יותר לכל פלחי האוכלוסיה.

המוזיאון הוקם בשנת 1965, ומציג מגוון תערוכות קבועות ומתחלפות - החל בארכאולוגיה פרה-היסטורית ועד לאמנות עכשווית.

אבי המוזיאון ומייסדו הוא ראש עיריית ירושלים טדי קולק, שגם הביא למוזיאון תרומות של אוספים חשובים מהעולם. המוזיאון מכיל מעל ל-500,000 חפצי אמנות, המייצגים את שלל תרבויות העולם, מראשיתו, עד להווה. מצויים בו אוספים בתחומי הארכאולוגיה, האתנוגרפיה, היודאיקה, האמנות הישראלית ואמנות העולם.

המוצגים המעניינים והייחודיים למוזיאון ישראל הם באופן טבעי מוצגים הנוגעים להיסטוריה של ארץ ישראל ושל העם היהודי, ליהדות ויודאיקה,
ונראה כי המוצג הבודד והמעניין ביותר כאן הן המגילות הגנוזות אשר בהיכל הספר שבמתחם המוזיאון.

המוזיאון מתאים מאוד לביקור של חצי יום או אפילו יום שלם, ובמיוחד במסגרת משפחתית.
המטיילים עם ילדים ישמחו לבקר באגף הנוער של המוזיאון המציג תערוכות קבועות ומתחלפות, כמו גם מיצגים דינמיים והפעלות בהן יכולים ילדים להשתתף.

לסיכום: פעילות מומלצת לכל המשפחה, מתאים גם לימי הקיץ החמים מאוד ולימי החורף הקרים והגשומים.

heDY6OqfNMk

דרוגי-גולשים

5
מוזיאון ישראל הוא אחד המוזיאונים המעניינים והיפים שראיתי. הם מתבלטים בהרבה מרוב המוזאונים החשובים בעיצוב התצוגה ובאינפורמציה הניתנת. ביקור חובה לכל אדם.

5
מאוד אהבתי את הביקור בהיכל הספר ובדגם ירושלים בימי בית שני. הסרט בהקרנה בהיכל הספר מקסים, חכם, עמוק, מעורר חשיבה ומאוד מאוד מומלץ. יש הרבהחלקים מענינים במוזיאון ובמיוחד בהיכל הספר. הושקעה בו הרבה חשיבה והרבה תשומת לב והתוצאה מצוינת.

התמונה של dm1170

5
מקום חשוב מאוד בטיול שלכם בירושלים. המקום כולל אמנות רבה, גלריות ותערוכות מתחלפות וכמובן אזורים הקשורים להיסטוריה שנותן ממש רגע מעניין מאוד. ממליץ מאוד לקחת סיור מודרך, אני אישית גיליתי הרבה דברים במיוחד על מצרים העתיקה. ילדים נכנסים ללא תשלום בימי שלישי וההורים יכולים לעשות 1+1 עם כל מיני חברות כרטיסי אשראי. ממליץ בחום! (:

5
חוויה לימודית לכל המשפחה.לבוא וללמוד על המורשת הישראלית, אפשר לראות מוצגים מתקופות שונות ולקבל עליהם הסבר. המוזיאון הוא ייחודי, עשיר במוצגים וניתן להבחין כי השקיעו בו רבות.

5
מתחם ענקי,של מיצגים, פסלים ,יש גם דגם מוקטן של ירושלים, מתחם בפנים ובו הרצאות על ארכיאולוגיה שמעבירים מדריכים מקצועיים, שנה שעברה היה גם תצוגה לילדים, המתחם הסגור ממוזג .בחוץ יש בית קפה (המחירים בו גבוהים) הנחות סטודנטים וחיילים בכניסה. אפשר לקבל אוזניות ומקלט שבו המדריך מסביר על כל נק' במוזיאון ,בהחלט מרתק ומומלץ לכולם! המוזיאון מרשים :)

התמונה של Itzhak Moreno

5
איזה עושר תרבותי ואוצרות ומטמונים מתקופות שונות. מענין לכל הגילאים, חניה קרובה, הנאה גדולה לכל המשפחה - גם לאילו שאינם מורגלים בביקור במוזיאונים. כל הכבוד למוזיאון ישראל ולנדבנים הרבים שאיפשרו את התצוגה המגוונת והמאלפת הזו.

5
בתור ירושלמית גדלתי על מוזיאון ישראל וחוויות רבות מהילדות שלי קשורות למקום. זהו מוזיאון ברמה בינלאומית, מעניין ומרתק. התערוכות הקבועות הקשורות בעיקר בהיסטוריה האזורית ומכילות פריטים נדירים הן תענוג כל פעם מחדש. בתור חילונית, התרגשתי עד דמעות מבית הכנסת השלם שהעבירו למוזיאון מסורינם. התערוכות המתחלפות הן תמיד ברמה גבוהה (לא אשכח את שכרון צבעים). השיפוץ שעבר המוזיאון לפני כשנתיים הוא פשוט מרהיב וחכם ומשדרג עוד יותר את החוויה. דרך אגב, אירועי הפתיחה היו פשוט מעולים. התערוכות באגף הנוער הן תמיד חכמות ומלמדות ואני מקפידה להגיע אליהן גם בתור "זקנה". האירועים שיש במוזיאון מפעם לפעם הם תמיד מהנים. בכל אופן אם יש מישהו בארץ שלנו שלא הגיע למוזיאון ישראל, אתם חייבים לתקן את העוול שאתם עושים לעצמכם. אחד מ-5 יעדי החובה בארץ!

5
גדול, מקיף וגדוש כל טוב. הרבה תערוכות מתחלפות מעניינות וגן פסלים מקסים. לא לשכוח לבקר במבנה המעניין של היכל הספר עם ממצאים של המגילות הגנוזות.