מפל עיט

4.5
ממוצע: 4.5 (2 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת רמת הגולן אניעם ישראל טלפון לא זמין
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
מפל עיט ציר המפלים רמת הגולן
מפל עיט ציר המפלים רמת הגולן
מפל עיט ציר המפלים רמת הגולן

שמעתם בחדשות שמפלס הכנרת עלה? זה בדיוק הזמן לבוא לבקר במפל עיט.

כולם מכירים את רמת הגולן מטיולי חופשת הקיץ, חבל ארץ יפהפה עם אינספור מעיינות שמימיהם קרירים גם ביום השרב הכבד ביותר. אך מי שלא ראה את הגולן בימי החורף הגשומים והסוערים ביותר, ואת כביש 808 המכונה "ציר המפלים" לא ראה זרימה מימיו.

בחורף ברוך גשמים ישנם כמה ימים בהם הכביש, המשמש ציר אורך מרכזי של דרום הרמה ומאות מכוניות עוברות בו ביום, מתקשט בעשרות מפלי מים שגולשים מקירות הגבעות שלצידיו וחולפים תחתיו הלאה אל הכנרת. המפלים הללו נעלמים ברובם לאחר שיא החורף, כשהם מותירים את השטחים הפתוחים בצבע ירוק עז.

לאורך הכביש יש מפלים בודדים שממשיכים לזרום עד סוף החורף. המפורסם שבהם הוא מפל עיט, מפל אדיר ממדים שממוקם במעלה הכביש ובמרחק דקות הליכה ספורות ממנו.

אל מפל עיט המופלא מגיעים מטיילים רבים גם עמוק בתוך עונת האביב. במקום טיילת מגודרת הצופה לעבר המפל, כשתהום מפרידה בינה לבין הכביש, תחתיו עובר המפל.

בנוסף לכך התקינה רשות הטבע והגנים מסלול מעגלי (מתאים לנכים) בו נכנסים אל צידו האחורי של מפל נוסף! חוויה קסומה ומיוחדת שאסור לפספס -לעמוד מאחורי מסך המים של המפל ולראות מקרוב את שצף המים האדיר.

בתקופת הזרימה של המפל ואפילו בימי גשם סוערים, החניון הקטן של האתר עמוס ברכבים.

לעתים מתקיימות במקום תערוכות אומנים שונות.

איך מגיעים למפל עיט?

ולים לגולן בכביש 87, חולפים על פני צומת קצביה ובצומת הגדולה הבאה (צומת המפלים) פונים ימינה לכביש 808 (ציר המפלים). נוסעים בו עד שחולפים על פני מושב אניעם, ממשיכים לאט כדי לא לפספס את הפנייה ולאחר קילומטרים בודדים פונים ימינה לפי השלט "שמורת יהודיה- מפל עיט" לחניון מסודר ללא תשלום.

מפל עיט זורם

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
מפל יפה שופע מים בחורף, בקיץ פחות אבל עדיין נחמד לעצור ולהסתכל. מצויין לעצלנים שלא אוהבים ללכת, נוסעים על הכביש הראשי, חונים, ונהנים....
התמונה של מענית

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
חורף גשום בגולן זה אחד הדברים הכי יפים שיש, ומפל עיט הוא המפל הענקי הכי נגיש שיש בגולן, ברגע שיורדים גשמים הוא זורם מתחת לכביש פשוט תאווה לעיניים!