מצפה משואה

4
ממוצע: 4 (3 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת פארק בריטניה ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
מצפה משואה

מגדל תצפית של הקק"ל הצופה אל מרחבי פארק בריטניה בשפלת יהודה. המגדל הממוקם בגובה של כ 300 מטר מעל פני הים מספק תצפית נהדרת אל שפלת יהודה, ואל פארק בריטניה בחלקו המיוער יותר.

מצפה משואה על שום מה? על שם המשואות שהיו מדליקים היהודים בעריהם השונות בשפלה שתפקידם היה אחד - לסמל לישובים השכנים כי הכל כשורה, וכך כל עוד המשואה בוערת ידעו תושבי הישובים מסביב כי שלום לישוב, כאשר כבתה המשואה היה זה סימן מבשר רעות בלבד.

בימנו אנו המודרניים שימש מגדל זה במקור כמגדל תצפית אש, ולאחר מכן בתקופה מסויימת פעלה בו מסעדה חלבית מצויינת שהשקיפה אל הנוף והשתלבה בו היטב. למרבה הצער וכסילותם הרבה של אנשי הקק"ל ומנהל מקרקעי (מחריבי) ישראל נסגרה המסעדה וכיום עומד האתר בשיממונו וכך במקום להוציא מכרז מסודר להפעלת המקום ולהפוך אותו לאתר תיירות משגשג ואבן שואבת לתיירות באזור הפך המגדל הנטוש לחורבה המשמשת להדלקת מדורות, גראפיטי, לכלוך ומקום ממש לא נעים בשעות הלילה. למה? ליהודים פתרונות.

כיום, ניתן להנות מתצפית נהדרת אל היערות, פארק בריטניה, פארק עדולם, ואפילו מישור החוף הדרומי והצפוני! מומלץ מאד לשלב כעצירה על הדרך וכנקודת יציאה מעולה לטיולי ג'יפים, אופניים, או מסלולים רגליים רבים באזור זה. במצפה עצמו גם שירותים אשר פתוחים רוב ימות השנה. יופי של עצירה קלה על הדרך, נוף עוצר נשימה.

מצפה משואה

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

3
ממוצע: 3 (דרוג 1)
ממש צמוד למצפה יש חורשה קטנה עם שולחנות פיקניק, צל בשפע והרבה חנייה. נחמד מאוד. המצפה מוזנח, סתמי, סיבוב קצר ואתם עולים, רואים את הנוף עד תל אביב ביום טוב... סיפרו לי שפעם היתה מסעדה מעולה בתוך המצפה, והרשויות סגרו אותה - חבל מאוד... מיקום מעולה לבילוי במסעדה עם נוף ומזג אויר מעולה.
התמונה של רוני

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
נקודה יפהפיה עם מצפה מקסים, נגישה מאוד בזכות העובדה שניתן להגיע עם הרכב ממש עד למצפה, ויש גם עליה לעגלות וכסאות גלגלים. יש חורשה נחמדה ליד, בה אפשר גם לעשות הפסקת אוכל / קפה.
התמונה של Itzhak Moreno

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
יופי של נקודת תצפית לשפלת יהודה ומישור החוף. במקום עצמו אין הרבה מה לעשות בשל מדיניות מנהל מקרקעי ישראל שמחריבה כל יוזמה טובה וראויה בשם ההגנה על נכסי הקרקע וחבל, יכול היה להיות כאן יופי של מקום לכל עם ישראל ועדיין, תצפית מעולה ויופי של עצירה