נחל הקיבוצים

3.833335
ממוצע: 3.8 (6 דרוגים)
כתובת נחל הקיבוצים ניר דוד (תל עמל) ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
נחל קיבוצים
נחל קיבוצים
נחל הקיבוצים

בקעת בית שאן עשירה במים ובמעיינות רבים, כאלה שמימיהם מתוקים ואחרים שמימיהם מלוחים. בימות הקיץ החמים הבקעה היא יעד נהדר לטבילה מרעננת, לשחייה ולהליכה במים, והיא יכולה להיות סיום רטוב וחווייתי למסלול יבש.

נחל הקיבוצים
מעט דרומית לאחר הפיצול בין דרך 71 וכביש 669, נראה פניה ימינה לנחל הקיבוצים. נפנה בדרך העפר מערבה (ימינה) 1 בעקבות השילוט. משמאלנו נראה שני תלים: קטן (תל שוקק), וגדול (תל שוכה). מימין נבחין בבריכת מים רדודים שקירותיה בנויים אבני בזלת 2. כאן נתחיל את המסלול, וכאן גם נסיימו. אם עומדים לרשותנו שני כלי רכב - נשאיר אחד כאן, וברכב הנוסף ניסע עד עין שוקק 4, תחילת "המסלול הרטוב". אפשר גם להגיע לשם ברגל - מהלך כחצי שעה. הגישה לעין שוקק היא דרך עפר מערבה. לאחר כמה עשרות מטרים חוצה הדרך את נחל קיבוצים 3, וממשיכה לאורך גדתו הצפונית עד עין שוקק 4. "המסלול הרטוב" מתחיל מעט מזרחה מן הלול הגדול, המצוי על הגדה הנגדית של הנחל.

כאן נשאיר את הרכב, ושביל עפר יוליך אותנו לעבר אפיק הנחל. במקום מצוי צינור גדול החוצה את האפיק 5. נרד למים ונתקדם - בהליכה ובשחייה - עם האפיק מזרחה, עד הבריכה והרכב. מדי פעם בפעם ניאלץ לצאת מהמים וללכת בדרכי העפר שחוצות את האפיק. למעוניינים בקטע רטוב אחר: סמוך לנקודת המפגש של דרך העפר עם הנחל 3 מתפצלת דרך עפר ימינה (דרומה), וחוצה את אפיק הנחל לעבר השטחים החקלאיים. כאן, ליד הצינור החוצה גם הוא את הנחל, אפשר לרדת לנחל ולשחות עד הבריכה.

הערה: כשהמים עמוקים, המסלול מיועד ליודעי שחייה בלבד!

דרוגי-גולשים

התמונה של מענית

4
המון פינות לשבת, לשחות, מקומות נמוכים לילדים, המגלשה בצינורות הגדולים-אחד המקומות הכי יפים. אבל כמובן עמוס מאוד במטיילים. היינו בערב פסח והיו הרבה קבוצות מטיילים. במרחק חצי ק"מ הליכה מהאזור המרכזי מצאנו פינה די שקטה (אך בלי צל) עם גישה מעולה למים :)

5
גם כשחם מאד בבקעת בית שאן בנחל הקיבוצים רטוב ומרענן. המסלול מתאים לכל המשפחה, מי שרוצה הולך במים ומי שרוצה נשאר יבש. עמוס בשבתות, עדיף באמצע השבוע. כיום המקום הוא חלק מפארק המעיינות.

5
מעולה לקיץ כשחם. הולכים ושוחים בתוך בריכות. מסביב צמחיץ נחלים מעניינת. אנחנו התגלצ'נו בצינורות המחברים בין הבריכות וזו היתה אחת החוויות החזקות מהטיול. מניחה שמבחינת החוק זה אסור.

4
מקום יפהפה! מומלץ טיול עם לינה באיזור. כדאי להגיע באמצע שבוע ולא בסופ"ש.
התמונה של יעלי22

3
אחד המקומות שפעם, לפני שהיו מאד ידועים, היה שווה לטייל בהם. היום כדאי לבוא, אבל לא בשבת. בשבת ממש מפוצץ ולא נעים. עדיין מדובר במסלול טיול שכולל שחייה לאורכו. לא לשכוח להשאיר כל דבר שעלול להנזק מהמים באוטו. תהנו.

2
היינו בנחל הקיבוצים לפני השילוט ועבודות התשתית. טיול מדהים של שחיה לאורך כל הנחל בנוף שדות מדהים. הגענו שוב בשנה האחרונה וגילינו את השילוט , הבריכות ה"מוסדרות" עשרות האוטובוסים ומאות המכוניות הפרטיות. עדין אפשרי לכל מי שבורח מהתורים הארוכים לסחנה בשבת בקייץ. אפשרי אך לא מלהיב