צבר אומנויות סיור במפעל קרמיקה בקצרין

0
עדיין אין דרוגים
דרג את המקום
כתובת רחוב 17 אזור התעשייה קצרין ישראל טלפון 04-6961680
שעות פתיחה
א-ה, 10:00-17:00
דמי כניסה
10-25 שח
התקשר מפה וייז
צבר אומנויות מפעל קרמיקה קצרין

"צבר אמנויות" העתיקה את מקומה למרכז הארץ, כרגע אין מידע נוסף.

מרכז המבקרים של צבר אומנויות מזמין אתכם להצטרף לסיור מודרך ומרתק במפעל יחיד במינו לייצור קרמיקה, ולהתרשם מתהליך הייצור הייחודי.

הסיורים מתקיימים ליחידים ולקבוצות בתיאום מראש. בחנות המתנות שבמבואת המפעל תמצאו את מגוון כלי הקרמיקה הייחודיים שמיוצרים כאן. צבר אומנויות הוא המפעל היחיד בארץ המייצר כלי קרמיקה בכמויות מסחריות, ובשיטת הייצור המסורתית ביציקה.

זהו גם המפעל הוותיק ביותר בעיר קצרין, ולמעשה הוקם עם עלייתה של העיר לקרקע.

במפעל מיוצרים מוצרי קרמיקה שונים, ביניהם כלים שימושיים כגון כלי מטבח ואירוח, פריטי יודאיקה אציליים, מוצרי בסיס ודגמי בסיס ליצירה, כלים בעיצוב רטרו כגון כדי חלב וכלי תבלינים, וחפצי נוי ביניהם אדניות, עציצים, פסלונים בדמויות חיות, כדים ואגרטלים. כל כלי עשוי קרמיקה איכותית שמקורה באדמת חימר. החימר מתערבב במכונה לפי מתכון ייחודי והופך לנוזל המגיע לפס הייצור של המפעל, ממלא את התבניות ועובר תהליך גימור והחלקה יסודי, בבקרת איכות קפדנית על כל פריט.

לאחר הייבוש עוברים הכלים לשריפה בחום של כ-900 מעלות צלזיוס הנמשכת כ-3 שעות. הקירור אורך מעל ליממה. לאחר הקירור מגיע שלב הצביעה,

המתבצע בטכניקות שונות בהתאם לשימוש הכלי ולגודלו. הכלים עשויים טרקוטה (טרה קוטה באיטלקית פירושו "אדמה אפויה")- קרמיקה שמקורה בחרס, המלווה אותנו עוד מראשית ימיה של האנושות. הכלים מזוגגים בגימור יפהפה של גלזורה, אך ניתן לקבל גם דגמי בסיס ללא גלזורה, כדי ליצור פריטים אמנותיים אישיים, בצביעה שלכם. חנות המתנות החנות מתפרשת על פני 75 מטרים ריבועיים במבואת המפעל, ומציגה למכירה מהמבחר העשיר של מוצרי הקרמיקה. צוות החנות מעניק ייעוץ מקצועי בבחירת מתנות, הרכבת שי לאירועים, שי לעובדים ועוד. החנות פתוחה בימים א-ה בין 10:00-17:00.

tzabar

שתף/שמור