רחוב יהודה הימית ביפו

0
עדיין אין דרוגים
דרג את המקום
כתובת רחוב יהודה הימית תל אביב - יפו ישראל
שעות פתיחה
מומלץ בשעות היום
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
רחוב יהודה הימית ביפו

רחוב יהודה הימית ביפו הוא אחד הרחובות העתיקים והמרשימים בעיר הזו.

מגיעים אליו דרך פניה בולטת משדרות ירושלים היפואיות, אי אפשר להחמיץ. אם אתם רעבים עצרו במסעדת "מונקה" הממוקמת בתחילתו, אם לא- רצוי שתשאירו את הארוחה שם לסוף המסלול.

זהו ללא ספק אחד הרחובות המרשמים ביותר של יפו וחלק גדול מן הקסם שלו נובע מן האקלטיות הרבה שלו. הרחוב רחב מאד, מה שיפתיע אתכם מאד כבר בהתחלה. אתם לא מצפים מרחוב כל כך ישן להיות רחב כל כך. התעלומה תתבהר לכם בסיומו כאשר תגיעו לנמל יפו ותבינו שכל נמל, ולא משנה באיזו תקופה היה זקוק לשער כניסה מרשים ולכביש רחב להובלת סחורות ורחוב יהודה הימית הוא שערו של נמל יפו בעצם לכל אורכו.

הרחוב הוא שילוב של ישן וחדש על כל הקסם והמורכבות שלו. לשני צידיו בניני דירות ישנים מאד המקיפים אותו כמו חומה גבוהה. והאפיון המרכזי שלו מבחינת תושביו שהוא מעורב לחלוטין וגרים בו בשכנות לכל אורכו ערבים ויהודים כאחד.

עצים גבוהים פזורים לכל אורכו ולמרות העזובה המורגשת בחוסר הטיפוח שלו אי אפשר להתפעל מצורתו. במרכזו נמצאת אימפריית המוסיקה הישראלית החורצת גורלת, תחנת גלגל"צ אז כך שמי מכם שתהה פעם היכן נחרצות קריירות מוזמן לראות את הילדים במדים בפתח התחנה הכה נחשבת וכה בעייתית ממלאים את הרחובות במדים.

בהמשך הרחוב צוק ענקי עליו המשקיף אל הים שלדעת רבים הוא המקום היפה ביותר לגור בו ביפו ואי אפשר להתעלם מגובהו של ההר הזה שפשוט עומד לו במרכזו של הרחוב וכולל כמה מן הבתים היפים ביותר שיש בעיר יפו.
בסיומו של הרחוב ירידה חדש אשר תוביל אתכם לנמל יפו הישן שביקור בו הוא חוויה בפני עצמה.

שתף/שמור