רחוב דרך יפו בתל אביב

  • רחוב דרך יפו בתל אביב
3
ממוצע: 3 (5 דרוגים)

רחוב דרך יפו בתל אביב הוא אחד הרחובות הארוכים והמרשימים ביותר של דרום תל אביב.

דרום תל אביב היא כל מה שמרכז תל אביב הוא לא, וכמו כל מדינה נפרדת היא זקוקה לבירה משלה, ורחוב דרך יפו הוא הבירה הלא רשמית של ממלכת הדרום הזו.

הרחוב המתחיל בפאתי התחנה המרכזית הישנה מסתיים ביפו בכיכר השעון והוא חוצה את תל אביב של פעם באופן מדוייק לכל אורכה תוך שהוא מתחבר לעורקים המרכזיים שלה, בין אם זה שוק העליה, אלנבי מתחם נווה צדק ויפו עצמה.

בסביבותיו של רחוב דרך יפו ממוקמות כמה מן התעשיות הזעירות המשונות והמוזרות של תל אביב, והרחוב עצמו הוא בירת הטקסטיל הלא רשמית של כל מי שמותגים לא מעניינים אותו, אלא מחירים הוגנים בלבד.

טיול בדרך יפו

טיול ברחוב הזה יחשוף אתכם לקווי מתאר של אופנה שחשבתם שאיננה קיימת יותר ולמותגים שקיימים רק שם. את אף אחד לא מעניין עיצוב הבגדים, אלא מחירם בלבד. ויש כאלו שמחפשים שמלות מנצנצות לבריתות ואירועים בלי להתבייש כאילו לא עבר לו דור מאז המצאתם. אפשר להיות ציניים, ואפשר גם להנות מאד מן העובדה שעולם ללא מותגים הוא עולם נגיש וקרוב יותר, ויש הרבה מה ללמוד מן החנויות הקטנות והגדולות שם שרוכבי תלת אופן משנעים מהם סחורות לכל עבר. בעבר הרחוק, כשעוד הייתה כאן תעשיית טקסטיל ראויה לשמה, מתפרות רבות התייקמו ברחובות הסמוכים באיזור, כיום גם כאן נדמה שהכול כבר מיובא מסין.

יש בורקס טוב בכל כמה מטרים, המון פיח כי כמעט כל קו אוטובוס תל אביבי עובר ברחוב הזה, והמדרכות בו משום מה צרות באופן יחסי לכמות האדירה של האנשים הפוקדת אותו מידי יום ביומו.

יחסית לרחוב שהיה ציר העצבים העסקי של תל אביב לפני שנים לא רבות, הוא מצליח בכל פעם למצוא לעצמו קהלים חדשים גם אם חשיבותו קטנה מאד מזו שהיתה פעם.

שיטוט לאורכו יקח כמה שעות טובות אם תחליטו לבחון את החנויות ומרכולתן. אפשר לשלב עצירה באמצע לאכילת בורקס בעמידה ולהגיע עד יפו ולקנח בים.

מי שאוהב את תל אביב של פעם, חייב לאהוב את הרחוב המפוייח והמקסים הזה על כל החיספוס שהוא מציע.

DNXKCxJyUDQ

דרוגי-גולשים

3
ניכר בדרך יפו שי פעם רחוב מרשים. היום הוא נשאר עלוב בחזות הבתים לעומת הרחובות המפוארים שבסביבתו אך מבחינת מיקום הוא מעולה: חוצים אותו רחובות ראשיים כגון: אלנבי ונחלת בינימין, הוא סמוך לשוק לווינסקי. מוביל ליפו ונמצא ממש ליד נווה צדק.

התמונה של אביבה

3
יש המון חנויות שמוכרות בסיטונאות, בעיקר בגדים ותיקים. רוב החנויות לא ימכרו למי שאין לו עסק לכן לאנשים אחרים יש פחות מה לעשות שם. הוא סואן מאד וכמעט תמיד פקוק לא חוויה נעימה. מסעדת רוני פול שנמצאת בסופו מהווה נקודת אור :)

3
עורק מרכזי בדרום תל אביב. המון המון חנויות בגדים שאין בשאר העיר, שמוכרות בעיקר בסיטונאות, אך גם ליחידים. המחירים הרבה יותר נמוכים מאשר בשאר העיר, ואפשר להתמקח בכיף ולהוריד אותם עוד יותר. אין חניה על הרחוב עצמו, ובמשך היום יהיה קשה למצוא גם חניה ברחובות הסמוכים. לקראת יפו יש כמה חנויות שמוכרות תמונות ומוכנות להדפיס אותן על כל דבר שתרצו. התנועה במשך היום יכולה להיות מעיקה, שכן החל ממגדל נוה צדק, יש רק מסלול אחד לכל כיוון.

התמונה של גירית הדבש

1
בבוקר כל המשאיות של הסוחרים עם הסחורה עוצרים איפה שבא להם ויש המון פקקים, רעש ופיח, ובערב מפחיד שם שכן זה קרוב לכל אזור הפשע של ת"א.

5
זהו המרכז המסחרי של תל אביב של פעם. שפע חנויות בגדים, אוכל טוב ודוכני מזון רחוב, וחנויות מתמחות שונות. לא לטיול רגלי בלילה. מתחת למגדל נווה צדק החדש ישנם חנויות חדשות לגמרי התורמות להתחדשות הרחוב.