טיול מכפר נחום לגשר אריק

דרוג הגולשים: 
0
עדיין אין דרוגים
כתובת: 
כפר נחום
כפר נחום
אזור בארץ:
דמי כניסה:
שעות פתיחה: 
ביום שישי 8:00 - 15:00 בשאר ימות השבוע 8:00 - 16:00 הכניסה לשמורה נסגרת שעה לפני שעת הסגירה הרשומה
טלפון: 
04-6793865

סיור נינוח למשפחות בדגש 'טבע ונוף בסובב כנרת', מהגן הלאומי בכפר נחום אל מפרץ אמנון. ההליכה, לאורך קו החוף, מזמנת מבטים יפים מקרוב ומרחוק על האגם ועל הקורמורנים הנהנים משפע דגי הכנרת. מסלול מוצל ברובו, סמוך לקו המים.

תיאור המסלול:
תחילת המסלול בגן הלאומי כפר נחום, בין הקילומטר השלישי לרביעי בכביש 87. השילוט בכביש מורה על כפר נחום האורתודוקסי. נפנה דרומה אל הגן ונחנה את המכוניות בחניון (ללא תשלום). רכב איסוף נשלח לסוף המסלול לגשר אריק. נחנה את רכב האיסוף בדרך עפר היורדת עד לחורשת אקליפטוס הצמודה לירדן, בפניה ימינה שלפני המעבר על הגשר (לכיוון דרום מזרח). זוהי גם נקודת סיום של שייט קיאקים.
מממבואת הכניסה לגן הלאומי נרד לכיוון המזח הצף, המתאים עצמו לשינוי המפלס של הכנרת, ונתחיל ללכת בשביל סובב כנרת המסומן בצבע סגול לכיוון מזרח. לאחר 400 מטר חוצה השביל את הערוץ האכזב של נחל כורזים ומתחבר לדרך עפר שדרומית לה פרוסה הכנרת וצפונית לה חורשת אקליפטוסים מוצלת.

נעבור את חוף ספירית וכעבור שני ק"מ מראשית המסלול קו החוף מתעקל ויוצר את מפרץ אמנון יפה הנוף. כאן רשם "שביל סובב כנרת" את אחד מהישגיו הראשונים לפתיחת חופי הכנרת. השביל מוביל אותנו לאורך הטיילת החוצצת בין כפר הנופש והכנרת ויוצא משטחו בין אקליפטוסים ועצי שיזף לכיוון גשר אריק הנמצא במרחק של פחות משני ק"מ מאיתנו. בלא ששמנו לב אנחנו כבר לא הולכים על שפת הכנרת אלא על גדת לגונת הירדן.
מסלול הטיול באדיבות עמותת התיירות עמק וכנרת – חופשת טבע מושלמת לחופי אגם.

איך מגיעים:
כפר נחום שוכן בצפון-מערב הכנרת. בצומת כפר נחום, השוכן בכביש טבריה – ראש פינה (כביש מס' 90) פונים מזרחה לכביש 87. אתר כפר נחום נמצא ארבעה ק"מ מהצומת.
ניתן להגיע לכפר נחום גם מהכביש המזרחי של הכנרת (כביש 92).

שעות פתיחה:
ביום שישי 8:00 - 15:00
בשאר ימות השבוע 8:00 - 16:00
טלפון:
04-6793865

כפר נחום
כפר נחום
כפר נחום
דרוגים ומקומות קרובים