כנרת המושבה

  • מבט אל הכנרת מהמושבה
  • חצר כנרת
  • בית טריידל
4.666665
ממוצע: 4.7 (3 דרוגים)

בשנת 1908 נוסדה על חוף הכנרת מושבת חלוצים קטנה, שמונה בתים,מרפאה,בית ספר ו"ארמון רב תפארת",לצידה של המושבה הוקמה באותה השנה חצר כנרת בה הוכשרו חלוצים לקראת עלייתם להקמת ישובים חדשים, רבים מחלוצי אותה תקופה כגון א.ד.גורדון, ברל כצלנסון ואחרים שהו בה.
מחצר כנרת יצא הקיבוץ הראשון, המושב הראשון,היקב המשביר ועוד .

בצידה של כינרת שכנה החווה של חנה מייזל בה הוכשרו בנות לעבודה במשק חקלאי, בין התלמידות הראשונות היתה רחל המשוררת לבית בלובשטיין שפסעה כאן ב"משעולים בין דגניה לכינרת"....
כיום ניתן לטייל ברחוב הראשונים ולראות את בתי הבזלת, החומה ולבקר באסם. מוזיאון האסם מצוי בחצר המשק של משפחת בלינקוב, במקום עבדו ולנו רבים מציבור הפועלים הגלילי ושומריו, ביניהם ברל כצנלסון ויוסף טרומפלדור. האסם שימש במשך שנים כמקום מרכזי לסליקים ולאימונים בנשק של אנשי המקום ואחרים. כיום הוא משמש כמוזיאון משפחתי בו מוצגים אוספים נדירים של כלי העבודה, הציוד ומשק הבית אשר שימשו בידי החלוצים בראשית המאה.

הביקור במקום בתיאום מראש: 052-2833208; 04-6750108.

בהמשך הרחוב, במקום בו שכן בית המרקחת של חפץ החובש שוכן המוזיאון לתולדות המושבה ובו נשמעים סיפורים מהימים ההם מפי הילדים הראשונים של המושבה.

בשבת פתוח 09:00-14:00 ובשאר הימים בתיאום מראש: 052-2858222

איך מגיעים:
מצומת צמח לכיוון טבריה, כביש מס' 90 עד צומת כנרת (קצת צפונה מאחוזת אוהלו) ושם שמאלה לכביש 767 לתוך המושבה.

דרוגי-גולשים

4
טיילנו במקום והיה ממש חוויה לראות מקומות ולהקשיב לסיפורים של אותם מקומות, פשוט מרתק ושובה את הלב.

5
טיילנו במקום ו"נפלנו" על הדרכה בבית הקברות של כנרת. היה מרתק לשמוע את הסיפורים ההסטוריים במקום שיש בו שלווה שאפשר למשש . חוויה מזמן אחר