שדרות ירושלים ביפו

1.375
ממוצע: 1.4 (8 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת שדרות ירושלים תל אביב - יפו ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז

אם אתם מבקשים דוגמא לאפליה, להתעלמות ולחוסר שיוויוניות בפיתוח הרי ששדרות ירושלים המפוארות אשר ביפו יכולים להוות את הדוגמא המושלמת לכך.

בעוד האחות התאומה שדרות רוטשילד בתל אביב מתעוררת לחיים, ממורקת ומתמלאת חדשות לבקרים בתערוכות מפלצתיות של גלובוסים ושוורים והכול בחסות עירית תל אביב הגאה כל כך, הרי שאותה העיריה, שהיא גם העיריה של העניין הנהדר והמוזנח הזה שנקרא שדרות ירושלים ביפו.

בעוד שדרות רוטשילד זהרה בשנתיים האחרונות באורות נגוהות של תערוכות אחותה התאומה [ואכן היסטורית הן תאומות] היתה צריכה לסבול במשך כשנה מעליה את כל צנרת הביוב שהוצאה החוצה לצורך "תיקונים".
שדרות יפו בירושלים הן מקום מעניין. ברמה האסטית הן אינן נופלות משדרות רוטשליד ואף עולות עליהן בשל העובדה שהן רחבות יותר, ארוכות הרבה יותר ואף משמשות ציר תחבורה ראשי המחבר בין תל אביב לחולון ולבת ים. בשדרות עצמן: יפו על כל ניגודיה הבלתי אפשרים כעיר מעורבת, מוזנחת ועתיקה מתגלים לעין המתבונן.

חנויות סדקית ישנות, מסעדות פועלים קטנות, גלידריות והרבה מאד בניני מגורים ישנים וחדשים. השדרות הללו שהן ליבה הפועם של העיר יפו יפות גם בעליבותן ומתמלאות מבקרים לרגע החוצים אותן בדרכם לחולון או בת ים או זרים ואורחים שנקראו להצגה בתאטרון נגה, או בסמוך למגרש הכדורגל בלומפילד.

בעוד שהיום יום מספק חווית התבוננות ורכישת מציאות במחירים סבירים כאילו ממוקמות שדרות יפו ממש במדינה אחרת, הרי שבלילה הרבה פחות נעים שם ואין את תחושת הביטחון והזוהר של שדרות אחרות מקבילות בתל אביב. מעניין ששיקום כל השדירות במתחם תל אביב, לא כלל את השדירות הללו.

הן ניצבות שם, כמו מתעלמות מן האפליה הנסיבתית, עתיקות כמו יפו עצמה, מלוכלות ומיוחדות כמוה.
למחפשים חוויה אורבנית אותנטית בעיר מעורבת שיש לה המון מה להציע עם לא נבהלים.

8ahjhSxwl-Y

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

התמונה של צפה ברוגע

1
ממוצע: 1 (דרוג 1)
היום זה אפילו לא הציר המרכזי לתל אביב מבת-ים. סתם עוד רחוב מוזנח. בתים מטים ליפול חנויות ישנות נטולות כל ייחוד. מעט מסעדות שגם הן ישנות בעיקר על תקן מסעדות פועלים ובעיקר פיצוציות ומינימרקטים. הקסם שהיה לפני 30 שנה איננו ומה שיש זה בעיקר פיח של מכוניות.

3
ממוצע: 3 (דרוג 1)
השדרות עם פוטנציאל גבוה אבל נדמה כי עירית ת"א מזניחה אותם מאוד. אין סיבה שלא יהיו מטופחות כמו רוטשליד, אבל בפועל לאורך שנים רבות נפתחו שוב ושוב הכבישים שם כדי להכניס צינור ביוב שפעם עבר מלמעלה, כדי לסדר תשתית כזו ואחרת, מה שפגע גם בסוחרים בחנויות לאורך השדרות. חבל אבל היום לא כיף ולא נעים להסתובב לאורכן או לשבת על ספסלים בשדרות. הן בעיקר משמשות כעורק תחבורתי בין בת ים לתל אביב ומרכז קניות לתושבי האזור בלבד.
התמונה של אביבה

1
ממוצע: 1 (דרוג 1)
יש ביפו מקומות הרבה יותר יפים להסתובב, דווקא השדרה לא יפה, אין כמעט חנויות מעניינות בצידיה, לא מומלצת. מומלץ להסתובב בחצרות יפו, בנמל, שוק הפשפשים וכיכר קדומים.
התמונה של dm1170

1
ממוצע: 1 (דרוג 1)
פשוט להסתובב במקום רגיל, אני זוכר את המקום לפני שנים, היה נחמד יותר ועם הרבה יותר אוירה נעימה. היום זה פשוט רחוב שיש בו כמה חנויות.

2
ממוצע: 2 (דרוג 1)
אולי פעם ישפצו את השדרות המרכזיות ביפו. עוברים דרכן מתל אביב לבת ים. יש שם באיזור מספר מסעדות לא רעות וכחובבת תיאטרון, יש לציין, את תיאטרון גשר. אחת הסיבות הטובות להגיע לשדרה.
התמונה של Olga Pulisman

1
ממוצע: 1 (דרוג 1)
די עלוב לצערי. חוץ מבניין נגה הכל נראה ישן נושן ולא מטופח.
התמונה של shelley10

1
ממוצע: 1 (דרוג 1)
אין ממש מה לעשות שם.

1
ממוצע: 1 (דרוג 1)
טיילתי (במקרה) בשדרות ירושלים, שהיו בעבר נוף ילדותי. הכל מאד התיישן. כבר אין מה לראות. המזרקה עדין עובדת, אך היא נראית בהתאם לגילה.. הצבע הכללי של הרחוב: אפור. אפילו גלידת קוזו איננה... מה שכן, בקצה הרחוב, שניה לפני שמתחילה בעצם תל אביב הקימו את חצרות יפו שזה מתחם של חנויות חדשות. במסגרת טיול ביפו, גם סיירתי עם מדריך ברחוב זה, והסיפורים שלו על הרחוב, כללו דברים "של פעם". כי פעם היה כיף שם, והיום כבר לא....