שדרות יהודית בתל אביב

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
כתובת שדרות יהודית תל אביב - יפו ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
שדרות יהודית בתל אביב

שדרות יהודית בתל אביב הם סוג של גן עדן קטן ונעלם מעיני רבים.

שדרות יהודית נמצאות בשכונת מונטיפיורי בניצב וממזרח לדרך בגין ומערבית לנתיבי איילון (דרומית למרכז עזריאלי). הן קרויות על שם יהודית מונטיפיורי (1784-1862), אשתו המנוחה של משה מונטיפיורי אשר נידב את הכספים להקמת השכונה, אשר אליו הצטרפה ברוב מסעותיו לארץ ישראל. השדרה מוקפת בניינים קטנים ונמוכים יחסית ובמרכזה גינות ומתקני פנאי שונים. בעבר הייתה תוכנית של העירייה לבנות גשר אשר ימשיך מקצהה המזרחי של השדרה, אשר אינו מוביל לשום מקום, אל צידו המזרחי של איילון לשכונת ביצרון אך תוכנית זו מעולם לא יצאה לפועל.

השכונה הקטנה המקיפה אותם היא אולי אחרונת השכונות התל אביביות הנמוכות שניה לפני שכרישי רבי הקומות יסתערו עליה ויבינו את מיקומה האסטרטגי.
אל השדירה נכנסים לרוב רק דרך פתח תקווה הסואנת, מיד ליד הפניה לרחוב קרליבך ואפשר כמעט להחמיץ אותה בשל הפנייה האלכסונית והצומת הסואנת. מיד כשפונים מבינים כמה המקום הזה הוא פנינה באמצע מתחם העיר הסואנת.

שדרות יהודית זכתה במפעל הפיס קטן, מכיוון שהיא שדרה, הגם שזנוחה, לא יוקרתית ולא נגישה לרוב תושבי תל אביב בהליכה אלא יותר שייכת לשכונת המגורים והעסקים הקטנים בה, אבל מכיוון שהיא רשמית נחשבת כשדירה שופצה גם היא במסגרת פרוייקט שיפוץ השדרות בתל אביב והתוצאה קסומה. שדירה מקסימה ומטופחת הגיחה לה מתחת מעטה העיזבון והיא מפארת את השכונה ומחזירה את יופיה.
טיול בה, עצירה לקפה בקונדיטוריה עוזי והתרשמות מן האדרכילות הנושנה והיחודית של שכונת מונטיפיורי היא טיול קסום בנוף נעלם.

דרוגי-גולשים

4
הבעיה העיקרית של האזור הזה היא שהוא פשוט חסום לגישה משלושה עברים. שמעתי שמתוכנן גשר חדש שיוביל ישרות לשכונה - נחייה ונראה. כיום מציע הרחוב אתנחתה חביבה וסיור קצר בשרה הלא ממש ארוכה הזו. ממליץ על קונדיטוריה עוזי שברחוב לקפה ונשנוש קל.