שדרות נורדאו בתל אביב

3.25
ממוצע: 3.3 (4 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת שדרות נורדאו תל אביב - יפו ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
שדרות נורדאו בתל אביב
שדרות נורדאו בתל אביב

מישהו, כך זה נראה, שכח ליפות את שדרות נורדאו המרשימות ולהכליל את יופיה ברשימת השדרות המשופצות בתוך פרוייקט שיפוץ השדרות בתל אביב.

השדרות המקסימות האלו המתחילות בואכה רחוב אבן גבירול ומסתיימות בדיוק בגן העצמאות הן מה שניתן היום לכנות השדרות האבודות והשכוחות של תל אביב.
בניגוד לאווירה הקוסמופוליטית משהו השורה על שאר השדרות בתל אביב היום ובעיקר על שדרות רוטשילד, חן ובן גוריון הרי שנדמה השדירה הזו נשארה מעט מכונסת בעצמה ומנומנמת.
חלק תולים את האשם בעיצוב הנוף הסביבתי שלה ובעצים הכבדים מדי ומלאי הפירות, חלק בתאורה לקוייה וחלק בעובדה שאין עליה קיוסקים מפוזרים לאורכה בניגוד לשדרות האחרות.
אבל עדין סוד קיסמה של השדירה הזו שהיא מביאה אתכם אחר טיול קצר ומענג עד לחוף הים ממש ובניגוד לאחותה התאומה שדרות בן גוריון, שום דבר לא חוסם את השדירה היפה הזו וניתן אפילו לכל אורכה להריח את הים ביום עם בריזה נעימה.

שדרות נורדאו מנקזת לתוכה את תושבי צפון תל אביב מן הרחובות הסמוכים, בזל, ירמיהו ומספקת הפוגה מענגת להולכי הרגל באבן גבירול הרועש והסואן.
היא שקטה מאד בלילה, מעט מצמררת אפילו עד שמגיעים להצטלבות שלה עם רחוב בן יהודה, אז היא מתמלאת כפי שצריך להיות באורות הנגוהה של מסעדות ובתי קפה הנמצאים באיזור.
השידרה אינה ערוכה לקלוט ילדים כפי שערוכות שדרות אחרות עם מגרשי משחק ועוד וחבל שכן היא רחבה ובטוחה באופן יחסי עם מעט מעברים של כבישים החוצים אותה.
בימי שבת תוכלו לראות שם נחילי מקומיים בבגדי ים הצועדים אל חוף הילטון או מציצים המובטחים.
תענוג אמיתי של יום שבת.

והנה מה שיש לאתר ויקיפדיה הישראלי להוסיף לכם על השדירה:
שדרות נורדאו הן שדרות בעיר תל אביב הקרויות על שמו של ד"ר מקס נורדאו, סופר וממנהיג ציוני.
השדרות מתחילות מרחוב הירקון בשולי גן העצמאות, ומסתיימות ברחוב אבן גבירול. רחוב הממשיך את שדרות נורדאו הוא רחוב חוני המעגל, הנמשך עד רחוב לואי מרשל.
בשדרות נורדאו מס' 30, נמצא ביתם של המשורר והמחזאי נתן אלתרמן, אשתו שחקנית הקאמרי רחל מרקוס, ובתם המשוררת תרצה אתר.
לאחר היבחרו של רון חולדאי לראש עיריית תל אביב בשנת 1998, החלו בשיפוץ שדרות העיר וביניהם גם את שדרות נורדאו. השדרות התמלאו בעצים, פרחים, דשא וספסלים, סומנו שבילי אופניים ומעברי הרחובות נהיו נוחים יותר. בעקבות השיפוץ, התמלאו השדרות באוכלוסיית האזור והפכו לאחד ממוקדיה המובילים של תל אביב. עקב כך נגרמה עלייה במחירים ובביקוש לבתי מגורים ומשרדים לאורך השדרה.

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

התמונה של אביבה

3
ממוצע: 3 (דרוג 1)
מתחילה מאבן גבירול, בפינת סוקולוב יש בוטקה נחמד של קפה, בדיזנגוף יש קיוסק יקרן מאד, ובבן יהודה יש פלאפל מושלם. מוצלת בחלקה ומשמשת בעיקר הליכה לכיוון הים
התמונה של dm1170

3
ממוצע: 3 (דרוג 1)
שדרות נורדאו היו בערך רוב חיי - הדרך לים. תמיד הייתי מתלהב מהעצים היפים ופשוט חושב על יום שבת נעים שאפשר לטייל בכל מקום. ממליץ לעבור שם בדרככם לחוף או סתם לעבר הים.
התמונה של רוני

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
שדרה נחמדה, יופי של אלטרנטיבה אם אתם רצים בתל אביב ורוצים להגיע לים.

3
ממוצע: 3 (דרוג 1)
איכשהו, תמיד היתה פחות חביבה עלי מהרחובות המקבילים לה- ז'בוטינסקי, ארלוזרוב ובייחוד משד' בן גוריון שעברו שיפוצים. בשד' נורדאו יותר אפלולית. הרבה עצים עם נוף רחב ידיים.