רחוב קרליבך ורחוב הארבעה בתל אביב

  • בניין הסינמטק בתל אביב רחוב הארבעה
  • רחוב הארבעה תל אביב
4
ממוצע: 4 (8 דרוגים)

מתחם הרחובות קרליבך ורחוב הארבעה בתל אביב הם מן היפים והמיוחדים בתל אביב.

ריח של דרום תל אביב כבר עומד באוויר בעת טיול בהם וניכר שאנחנו מתחילים להדרים עם השהות בהם. בעוד שרחוב קרליבך שהיה מפורסם במתחם השוק הסיטונאי ששכן בו במשך שנים, עומד כעת לפני שינוי נדלנ"י אדיר וצפוי לקום בו אחד ממתחמי הדיור היוקרתים ביותר בתל אביב. הרי שהיום הוא בעל אופי עסקי בבקרים ובערב הוא שומם יחסית למעט שוליו הקרבים לרחוב הארבעה.

נדמה שהרחוב עומד לפני שינוי אופי אדיר ברמה הארכיטקטונית וזו הזדמנות כרגע להתרשם מן הכניסה העסקית הצפופה הזו של תל אביב. רחוב מתחם הארבעה המקביל אליו היה במשך שנות התשעים רחוב הבילויים והמסעדות הלוהט ביותר בתל אביב.

מתחם הסינמטק הפופולארי הממוקם בו הפך את הרחוב המנומנם הזה לרחוב מבוקש מאד מבחינתם של מסעדנים ובמשך כמעט עשור הוא היה המתחם "הנכון" ביותר לאכול בו בתל אביב למרות שחלק גדול מבתי האוכל שבו היו בינוניים מינוס.

מתחם הרחוב הנושק לשולי מה שהיה חלק מן הקרייה פעם הוא כיום מתחם משרדים מפואר ואילו שוליו הצמודים לסינימטק תל אביב הם שוקקים ומלאי חיים בעיקר בערבים. פאפגיו, ואונמי הם רק שתיים מן המסעדות הפופולאריות שבו לצד מתוקה, טל בייגל הממוקמת בקרליבך, ארומה קפה ההכרחית ומסעדת פשה.

נדמה שהרחוב עדין קובע את הלכי הרוח של ענף המסעדנות בארץ והמסעדות הממוקמות בו היום שומרות על יציבות וניתן להגיע לשם בערב ולבחור מה בא לנו לאכול, בין מתחם מסעדות צפוף למדי, מה שקשה למדי למצוא בחלקים אחרים של תל אביב.

הסינמטק הוא מוקד משיכה מרכזי במתחם הרחובות הזה. הוא בית להפגנות רחוב קטנות ושוליות מעט לעט ובעיקר הוא בית לאוהבי קולנוע וסרטים איכותיים ומושך בזכות אירועים מיוחדים קהלים רבים.
שעות הערב יספקו לכם את הבילוי התל אביבי התרבותי ההכרחי.

דרוגי-גולשים

התמונה של אביבה

5
רחוב הארבעה שוכן בתוכו מסעדות בין הטובות שיש בת"א, בקרליבך המסעדות יותר עממיות. מחבר בין שניהם הואא הסינמטק, מרכז תרבותי מודרני וחשוב, בו ניתן לצפות בסרטים מיוחדים.מומלץ במיוחד- פיצה פיליפ על קרליבך

4
רחובות עמוסים מאוד במגוון מסעדות הומות אדם בכל שעות היממה. במשך היום זהו אזור מסחרי הומה ובערב ובסופי שבוע, בפרט רחוב הארבעה, הופך לרחוב בילויים. מגוון גדול של מסעדות שכל אחד יכול לבחור את המתאימה לו.

4
ברחוב הארבעה יש מסעדות מבין הטובות שיש בת"א- טפאו, מסעדת טאפאסים מומלצת, מסה-אולי המסעדה הכי טובה בת"א, אונמי-סושי היסטרי ועוד. בקרליבך יש שני מועדונים מהבולטים בחייהלילה של ת"א- אחד הוא הזיזי טריפו, קיים כ3 שנים, מציע דיג'יים מהטובים בעולם. השני הוא החתול והכלב, בן 4 ונחשב לאחד המועדונים המשפיעים בעיר.אווירת אנדרגראונד ומוסיקה מושקעת.לא לבעלי לב חלש

4
שפע של מסעדות מוצלחות יותר ומצלחות פחות המתאימות לכל כיס. נחמד מאד לטיול בשעות הערב או בלילה. מעניין איך ישפיעו המגדלים המתוכננים במקום על אופי הרחוב. רוב המסעדות באזר עמוסות מאד וכדי להזמין מקום מראש.

5
שהפך להיות איני ומרכזי.. מקסים! (: ובמרכז הענינים!

4
קודם כל, הסינמטק עם כל הסרטים הנפלאים שהוא מציע. מסעדות חביבות ברחוב הארבעה והלאה לעוד חנויות ומקומות בילוי במורד הרחובות קרליבך והחשמונאים.