רחוב קינג ג'ורג' בתל אביב

3.77778
ממוצע: 3.8 (9 דרוגים)
כתובת קינג ג'ורג' תל אביב - יפו ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה waze

רחוב קינג ג'ורג' בתל אביב הוא אחד הרחובות היפים בתל אביב ובעיקר הוא מסביר בצורה פשוטה מדוע תל אביב היא מה שהיא, כלומר עיר של ניגודים.

יש רחובות רבים בתל אביב שאפשר למצוא בתוכם מצגת של כל היפה והמכוער או כל מה שאופנתי וזוהר אל מול מה שהוא עממי, כשהם נמזגים ומתערבבים זה בזה אבל יחודו של רחוב קינג ג'ורג' מהבחינה הזו הוא שהוא שני העולמות כשקו גבול ברור מאד חוצה אותו באמצעו.

צידו המזרחי של הרחוב בואכה כיכר מסריק הוא צידו השקט והאופנתי יותר של הרחוב, זוהי בעיקר סביבת מגורים שהגם שהיא סואנת מעט היא מובילה לאחדים מן הרחובות הסמוכים היפים ביותר באיזור ופניו של הרחוב עצמו בקטע הזה בהתאם. הוא מטופח מאד, כיכר מסריק עצמה משווה לו את ארשת החשיבות הרצוייה לשכונת מגורים טובה והחנויות בו בעלות אופי שכונתי שקט. בתי קפה יוקרתיים או לפחות בעלי מראה שכזה פזורים להם לאורכו של החלק הזה של הרחוב.

עם ההגעה לגבול דיזנגוף ולסנטר הניצב במרכזו, התמונה משתנה לחלוטין. ממנו והלאה עד לשוק הכרמל ולשוק בצלאל הרחוב לובש פנים המוניות מחוספסות יותר. מסעדות מזון מהיר רבות ובעיקר חנויות מציאות המבקשות לנצל את פליטי הסנטר ממלאות את הרחוב.
הרחוב בקטע הזה משמש כצינור להולכים ושבים בואכה שוק הכרמל ואלנבי, והתפאורה בהתאם, דומה מאד לרחוב אלנבי.

גן מאיר היפיפה קוטע את חלקו הזה של הרחוב ומציע הפסקה נעימה להולכי הרגל אבל באופן מעניין אינו מצליח לייצב את אופיו של הרחוב ונותר בצילה של ההמולה הזו שרק מתגברת עם מפגש הרחובות אלנבי ונחלת בנימין.

הרחוב הוא עורק תחבורה ראשי מאד והוא צר למדי מה שיותר תחושה של עומס וגודש רב בו בכל שעות היום אבל גם נותן לו חיות מרתקת. המדרכות רחבות באופן מפתיע משני צידיו ומכילות גם מספר רב של הולכי רגל ביום שישי שטוף שמש בקלות.

לב תל אביב, על כל המשתמע מכך.
התמונות באדיבות מיכאלי אתר ויקיפדיה הישראלי

דרוגי-גולשים

התמונה של dm1170

3
אין הרבה מה למצוא בקינג ג'ורג' אבל בהחלט אפשר לעשות שם סיבוב לייד דיזינגוף סנטר ולמצוא כמה חנויות מעניינות.
התמונה של אביבה

4
בחלקו הצפוני יש חנויות מעצבים יקרות ומדיזנגוף סנטר המקום הופך לגן עדן לשופינג זול. חנות אאוטלט של סטודיו פאשה, שוק בצלאל, חנויות תכשיטים ואביזרים זולות במיוחד,חנויות של מצעים זולים, צעצועים ועוד. אין הרבה איפה לשבת, מול הסנטר יש בית קפה נחמד אך בנאלי, ויש את מסעדת קינג ג'ורג' הבינונית.

4
להבדיל מכל הרשתות החוזרות על עצמן בקינג ג'ורג' יש חנויות פרטיות זולות ושוות. צריך קצת לפשפש אבל יש מציאות נפלאות. יש חניות של תכשיטים בשקל(!) וכמובן את שוק בצלאל המיוחד.

4
אחד מהעורקים המרכזיים בעיר. כולל הרבה פאבים ומסעדות (זולים ויקרים כאחד). תמיד אפשר למצוא מקום לשבת בו ולשתות או לאכול, ויש גם הרבה חנויות קטנות שמציעות סחורה שאין במקומות אחרים. אפשר לעשות את הדרך מתחילתו (ברחוב אלנבי) ועד הסנטר, ולמצוא הרבה מאוד דברים לתעסוקה.
התמונה של גירית הדבש

4
רחוב מעולה לשופינג זול- מתחיל משוק הכרמל עובר דרך שוק בצלאל ועד הסנטר יש מלא חנויות קטנות עם מציאות ממש שוות. מוסדות ותיקים- הנקניקיה של קינג ג'ורג', ברנרד-חנות שמהיום שנפתחה לפני יותר מעשור, יש שלט חיסול סוגרים, חנות הפאטצ'ים ועוד
התמונה של eyal

3
יש בו חנות מוזיקה נחמדה בדיוק מול הסנטר, חנות ספרים ישנים, בגדים זולים יחסית, פלאפל חדש וזול, מסעדת קינג ג'ורג' השווה לכל נפש, מוזיאון האצ"ל, ובגן מאיר- אפשר להביא מטקות ולשחק שם פינג פונג.

3
אני לא רואה בו יופי למרות שהוא מרכזי לתל אביב. הטינופת מסתירה לי הכל. במרכז דיזינגוף סנטר. מצד אחד כיכר מסריק החביבה ובצד השני אלנבי, עוד רחוב מטונף ועוד לפני כן הגן. יש שם בתי קפה לא רעים וגם כמה זולים כמו "קינג ג'ורג'". חנויות שונות, בינהן חנויות בזאר עם מציאות.

5
בשל שינויי התחבורה, זה רחוב עם המון קוי אוטובוס.. תמיד אפשר לרדת שם ומשם כבר להתנהל לכל כיוון.. ובלי קשר רחוב מדהים, ממליצה על גן מאיר פעם בחודש יש משחקי הפסקה פעילה..
התמונה של שוש חזן גרינברג

4
יש בו הכל לכולם - מגינה נחמדה לילדים ובעלי חיים, דרך שוורמה וגלידריה וגישה לדיזגנוף סנטר ותחבורה ציבורית נוחה, וכל המקומות הנחמדים של תל אביב במרכז הליכה.