שדרות שאול המלך בתל אביב

3
ממוצע: 3 (3 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת שדרות שאול המלך תל אביב - יפו ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
שדרות שאול המלך
שדרות שאול המלך
שדרות שאול המלך בתל אביב

אחת מכתובות המגורים הנחשקות ביותר בתל אביב היא שדרות שאול המלך.
כלואה לה ביוקרתיות בין רחוב אבן גבירול לבין רחוב ויצמן מציעה השדירה הקטנה והרחבה הזו את כל הטוב האורבני של תל אביב במרחק הליכה רגלית קצרה תוך שהיא נוטעת את תושביה בתוך שלווה כפרית סטואית.

אפשר להתאשפז באיכילוב אם יש צורך, לקפוץ להפגנה בכיכר מלכי ישראל או סתם לשבת בברסרי. מוזיאון תל אביב, מתחם בתי המשפט ואפילו הקרייה. אין עוד כתובת כזו בתל אביב שמציעה הכול מהכול. ויוקרתיות האיזור לפיכך היא בהתאם.

השדירה על רחובותיה הסמוכים, מודליאני ואחרים מציעה הפוגה אמיתית, מוצלת ונעימה בימי שמש ואפשרות להליכות רגליות או עם אופניים בתוך המתחם הסוער שבו היא ממוקמת.

השדירה רחבה במיוחד ובאופן מפתיע יחסית למיקומה ובנויים בה כמה מרבי הקומות הראשוניים של העיר, מטופחים כביום היוולדם אי אפשר לחשוב שהם ותיקים כל כך.

זו אולי לא השדירה המועדפת על תושבי תל אביב והיא קטנה ומוצנעת יותר מחברותיה, אבל בכך סוד קיסמה. שהיא מתגלה באמצע הרחובות הסואנים ומציעה מפלט שקט באופן יחסי מהם.

נעים שם בכל שעות היום, והסביבה האורבנית וסביבת המגורים העוטפת אותה מציעה תחושה של ביטחון בכל שעות היממה, מה שקשה לאמר על חלק מן השדרות האחרות של תל אביב.

אם אתם באיזור ורוצים לצאת להליכה קצרה או סתם נקלעתם לאבן גבירול העמוס ואתם מחפשים הפוגה נעימה על ספסל. שדרות שאול המלך הן פיתרון מצויין.

גם עם ילדים, רק להיזהר מהכבישים הסמוכים.

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

התמונה של dm1170

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
אני עובר באזור לעתים, ואפשר לעשות ברחוב הרבה דברים: אם תרצו לראות הצגה טובה יש לכם את הקאמרי, ספר טוב? בית אריאלה הסמוך והמשכן לאומניות הבמה לאופרות וכדומה, בדרך כלל אני יודע שביום העצמאות יש שם חגיגה גדולה, כדאי ללכת.

3
ממוצע: 3 (דרוג 1)
למעשה יותר מעניין מה שיש בסביבתו מהרחוב עצמו ; משכן אמנויות הבמה עם האופרה והקמארי, ספריית בית אריאלה, מוזיאון תל אביב לאמנות שברחבה שלו יש לעיתים אירועים. לא בדיוק הרחוב שאוהבת ללכת בו.
התמונה של שוש חזן גרינברג

2
ממוצע: 2 (דרוג 1)
מקום שמתמלא רק בפורים במסיבה השנתית הגדולה ברחבת המוזיאון, וביום העצמאות כשיש אירועי רחוב. (פעם היו שם ריקודים סלונים, שווה לברר מה יש). מעבר לזה עוברים שם רק בדרך למוזיאון עצמו, או לאבן גבירול או לעיריה או לכל מקום אחר.