תצפית מהר ארבל

4
ממוצע: 4 (3 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת הר ארבל ארבל ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
תצפית מהר ארבל
תצפית מהר ארבל

התצפית ממצוק ארבל היא מהיפות ביותר. מי שמחפש הליכה קצרה ובילוי בתצפית נהדרת, מוזמן. ביום חם כדאי לעשות את הטיול בשעות הבוקר או אחר הצהרים.

יש להקפיד לא להיכנס לחושך כדי שתוכלו למצוא את הדרך חזרה.
נלך בשביל המסומן בצבע אדום. עד מהרה נגיע למצוק הארבל. נתקרב לראש המצוק בזהירות רבה ונצפה בנוף הנפלא הנפרש מכל עבר : בקעת גינוסר, הכנרת, הגולן, הגליל, הר מירון, צפת וגם החרמון.

מצוק ארבל
זה הזמן לעצור לפיקניק וללמוד כמה דברים על הארבל : שמו של הר ארבל ניתן לו על שם ניתאי הארבלי שהיה בין אלו שעמדו בראש העם בימיו של יוחנן הורקנוס. במקום מערכת מערות שבוצרו כמצודה. לאורך ההיסטוריה התבצרו בהן שוב ושוב היהודים שמרדו בשלטון - בימי בית שני, בימי היוונים, בימי הורדוס ובתקופת הרומאים. הפעם האחרונה שהשתמשו במערות הייתה במאה ה- 17 ( דרוזים שמרדו בסולטן התורכי ). במערות ניתן לראות חדרי מגורים, בורות מים, חדרים לבישול וכו'.
כשנסיים ליהנות מהפיקניק ומהנוף נשוב על עקבותינו בדרך שבה הגענו.

איך מגיעים?
מצומת צמח ניסע צפונה לטבריה בכביש מס' 90. נגיע לטבריה ניכנס לעיר, ונמשיך ישר ברמזור לכיוון צומת גולני. כמה דקות לאחר שנצא מהעיר נגיע לצומת כפר חיטים.
נפנה ימינה לכיוון כפר חיטים ומושב ארבל, נחלוף על פני כפר חיטים ונפנה ימינה בפניה אל מושב ארבל. לפני המושב כביש חדש המקיף את נמושב, ניסע לפי השילוט למצוק ארבל, נגיע למגרש חניה ונחנה את הרכב.

AdiXYgcjQOQ

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

התמונה של shelley10

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
אפשר להינות מהמסלול הקצר לתצפית או להמשיך למסלול מיטבי לכת. אנחנו היינו עם ילדים קטנים, אז רק עלינו למעלה להינות מהנוף. יצאו יופי של תמונות!

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
היה קצת קשה לעלות למעלה, למי שלא בכושר, אבל שווה לראות את כל הכנרת מלמעלה:)

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
תצפית פנטסטית, מהיפות שיש בישראל. יש לברר לגבי נגישות. מי שמנסה לעלות מלמטה עד למעלה - לצעירים בלבד:-)