הגנים הבהאים בחיפה

4.82353
ממוצע: 4.8 (17 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת יפה נוף חיפה ישראל טלפון 04-8313131.
שעות פתיחה
טרסה 19 וככר הכניסה פתוחים כל יום וכולם מוזמנים לבקרם בין השעות 9:00-17:00. אזור היכל הבאב פתוח כל יום בין 09:00-12:00.
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
הגנים הבהאים בחיפה
הגנים הבהאים בחיפה

הגנים הבהאים בחיפה, מחזה שאין שני לו - אחד מהמקומות היפים והמטופחים ביותר בישראל הגנים הבהאים בחיפה בנויים מתשעה עשר גנים מדורגים (טרסות) המתחילים בראש הר הכרמל ומסתיימים למרגלותיו. הציר המרכזי שסביבו תוכננו הגנים מורה לכיוון עכו, עיר בעלת משמעות היסטורית ודתית רבה עבור הבהאים. בלב הגנים ניצב מקדש הבאב בעל כיפת הזהב, מקום מנוחתו של הנביא-המבשר של הדת הבהאית. חלקיהם השונים של הגנים מציעים מגוון נופים ותחושות, אך כולם מאוחדים באמצעות שפה משותפת של שבילי חצץ, שיחים מעוצבים וערוגות פרחים, המטופחים ומטופלים על ידי צוות גננים מסור. מהגנים נשקף נוף פנורמי מרהיב של העיר, הרי הגליל והים התיכון. קיימים שלושה אזורים בגנים הבהאים בהם ניתן לבקר ללא תיאום מראש: האזור הראשון הוא "טרסה 19", אליה נכנסים מרחוב יפה נוף 61. האזור השני הוא סביב היכל הבאב, אליו נכנסים משדרות הציונות 80. האיזור השלישי הוא "ככר הכניסה" מתחת לטרסה מספר 1, ואליו נכנסים מצומת הרחובות הגפן-בן גוריון. כדי להצטרף לסיור מודרך בגנים, עליכם להירשם לאחד משני הסיורים: 1) סיור בטרסות העליונות, היוצא מרחוב יפה נוף מספר 45 (לשעבר מחנה מרכוס), ויורד עד לשדרות הציונות. 2) סיור בטרסות התחתונות, היוצא משדרות הציונות 103, מול בית ספר "מעלה כרמל", ויורד עד לככר בצומת בין רח' הגפן לשדרות בן גוריון. לביצוע הזמנה לסיור אנא התקשרו בימים ראשון עד חמישי בשעות 09:00-17:00. טל' 04-8313131. סיורים מתקיימים בכל ימות השבוע למעט ימי רביעי וימי חג בהאים כל סיור אורך בין 45 דקות לשעה, ואורכו כחצי קילומטר. הסיור כולל ירידה של כמה כ 600 מדרגות תלולות. אנשים עם בעיות בריאות כגון בעיות ברכיים ונשימה, מסיירים על אחריותם בלבד. אנו ממליצים לחבוש כובע, לנעול נעליים נוחות ולהצטייד בבקבוק מים. שני הסיורים אינם כוללים ביקור מודרך בהיכל הבאב. לתשומת לבכם, הגנים הם חלק ממתחם קדוש לדת הבהאית. אנא הגיעו בלבוש צנוע. אין להכניס חיות מחמד, אין לשאת נשק מכל סוג שהוא. במתחם הגנים, אין לערוך פיקניקים או לאכול בגנים ואנא השגיחו על ילדכם. הסיורים והביקורים הינם ללא תשלום אך מחייבים תיאום מראש.

xED3VcNqi6U

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
יופי של טיול ערוני - באמצע העיר חוויה של צבעים ופרחים וסמטריה. מאוד מענין לשמוע על הדת הבהאיית, ועל האופן שבו הם ניסו לשלב בין דתות כדי למנוע אלימות . אנחנו טיילנו במקום בערך שעתיים.

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
חוויה מיוחדת ויפה לעין. הכל אסתטי וירוק ומסודר בדיוק במקום. מטיילת לואי למעלה הנוף הנשקף של הנמל וחיפה התחתית מדהים. הירידה במדרגות אינה קלה אך זוהי חוויה וגם לומדים על הכת הבאהית. כדי להינות מהנוף כדאי להתחיל מלמעלה, אך גם מלמטה כאשר מרימים את הראש יש נוף מדהים של הגנים.

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
חוויה לראות ולהיות בגן שכזה. המקום מאוד מטופח ומושקע על ידי הכת הבאהית. תמיד ירוק ופורח. הסיור בגנים בתיאום מראש. בדרך כלל זה מסלול של ירידה וצריך לרדת די הרבה מדרגות - קצת ספורט.

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
אין כמו פרחים לשמח לבב אנוש, להראות לנו את היופי הפנימי, להאיר ולהגדיל. מקום מטופח להדהים והנוף מרומם ומרהיב.
התמונה של צפה ברוגע

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
מקום יפהפה, שפשוט חויה לבקר בו. מטופח בקפידה, דורש טיפוס במדרגות ולכן מעט קשה לילדים מאוד קטנים אבל שווה את החוויה. אין חובה להצטורף לסיור מאורגן, אפשר לטייל לבד.

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
אני ובת דודה שלי החלטנו לטייל בגני הבהאים היה מדהים ,המון תיירים מגיעים למקום ויש מה לראות אוירה מאוד טובה

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
חובה חובה חובה! גנים מטופחים, מעוצבים לתפארת ומרהיבים ביופיים. המסלול דורש ירידה של מספר לא קטן של מדרגות ולכן אינו מתאים לילדים קטנים או למבוגרים שמתקשים. נוף מדהים שגורם לך לרצות להביט בו שעות.

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
מרהיבים ביופיים, מטופחים ומדוקדקים בעיצובם, מושכים את עיני עוברי האורח בחיפה. מומלץ להגחיע ולהתרשם מקרוב כמה אהבה מושקעת בטיפוחם, כמה הרמוניה ושלווה הם משרים.

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
גנים מהממים, מסודרים, מטופחים, ונקיים... לראות, להצטלם, מתאים לצילומים ביום החתונה...חובה לבוא בלבוש צנוע...
התמונה של Olga Pulisman

3
ממוצע: 3 (דרוג 1)
הנוף יפה בהחלט, אך יש לעלות המון מדרגות כדי להנות ממנו. הגנים הבהאים בעכו יפים לא פחות והכי חשוב הם שטוחים לגמרי, ואין צורך לעשות כושר כדי להנות מהמראה.