מוזיאון המדע בירושלים

  • מוזיאון המדע בירושלים
  • רחבת הכניסה למוזיאון המדע בירושלים
  • אשלייה של גודל מוזיאון המדע בירושלים
4.42857
ממוצע: 4.4 (7 דרוגים)

מוזיאון המדע בירושלים הינו אחת משכיות החמדה של ירושלים המציע בילוי באווירה אחרת לכל המשפחה.

המוזיאון מציג את העקרונות ואת מהות המדע והטכנולוגיה, לקהל רחב ככל שניתן.
המוזיאון מציג את המדע כחלק בלתי נפרד מן התרבות המודרנית ומקשר אותו לתופעות מחיי היום-יום.
המוזיאון הוא מוסד לחינוך לא-פורמלי.
במוקד המוזיאון תערוכות של מוצגים אינטראקטיביים. המוצגים מלווים במגוון רחב של פעילויות המעמיקות את ההבנה ומרחיבות את החוויה.
המוזיאון הוא גוף דינמי שעונה לצרכים משתנים, מגיב לאירועים, ומחדש בקביעות את תוכניותיו ואת פעילויותיו.
משכנו בשדרת המוזיאונים בירושלים והוא משמש את העיר ואת הארץ כולה.

במקום תערכות מתחלפות נושאיות לצד תערכות קבועות בנושאים כגון חשמל, אור, תעתועי-מח וכדומה. המוזיאון ממוקם במבנה מודרני וממוזג ומתאים לבילוי בכל עונות השנה.
במוזיאון מתקיימות הדרכות קבועות מדי מספר שעות בנושאים כגון "איך ספר נולד?" "חשמל סטטי" ו"פנס חושך" - מעניין ביותר.

כמו כן מציג המוזיאון מופעים מתחלפים באודיטוריום (בתשלום נוסף) ומומלץ להתעדכן לפני הביקור. הילדים יהנו משלל הפעילויות המגוונות, ההדרכות וההדגמות. למוזיאון חניה צמודה - עניין נדיר למדי בירושלים וקפטריה קטנה אך איכותית המוכרת מזון מגוון במחירים סבירים למדי - למי שלא הביא אוכל מהבית.

במוזיאון תנאי נגישות גבוהים במיוחד כיאה למוזיאון ברמה עולמית הכוללים מעליות, שיפועים לעגלות וכיסאות-נכים, ונתן אף לערוך בו ימי הולדת בתיאום מראש.
מומלץ בחום לטיול משפחתי באווירה איכותית ומתאים במיוחד לילדים סקרנים בני כל הגילאים, גם לקטנטנים מאד.

מהכניסה הראשית לירושלים פונים ימינה לציר הרצל, ושמאלה לכיוון קריית המוזיאונים וקמפוס רם של האוניברסיטה העברית, ומשם לפי השילוט.

vjwU7aIrH9s

דרוגי-גולשים

התמונה של Itzhak Moreno

3
המוזיאון מטופח, הצוות חביב, אך נושא העלויות יצא מכל פרופורציה - מוזיאון לעשירים בלבד. לאחר שתשלמו את דמי הכניסה השערוריתיים בכניסה תגלו שזה לא הכל. רוצים תערוכה מיוחדת? תוספת תשלום. הופעה במקום (מעולה אגב) תוספת תשלום. על המחירים במזנון אין בכלל מה לדבר, וגם הכרטיס המשפחתי המוזל מתאים למשפחות מסוג מסויים (2 הורים 2 ילדים בלבד, יש עוד? תוספת תשלום). ומה מקבלים? קהל הומוגני לגמרי שלא כולל אוכלוסיות חלשות שהן הן אלו הזקוקות בדיוק למקומות מסוג זה. ובקיצור גם מוזיאון המדע הולך בדרכה של המדינה - מדינה לעשירים בלבד ופער חברתי-כלכלי אדיר. חבל מאד, המקום באמת מוצלח ומיוחד.

התמונה של שיר גולד

4
לא פשוט להפתיע כל פעם מחדש במוזיאון קטן המתאים עצמו לילדים.המוזאון עושה זאת בהצלחה ובעניין רב, תמיד תוך כדי ליווי ביצירות והדרכות...פלוס גדול הינו ביכולת של הקטנים גם להפעיל בעצמם את המוצגים. אם ההורה לידם-מה טוב וגם יקבלו הסבר, אם לאו - אינם מוגבלים בהנאה. הופעות דר מולקולה במקום מעת לעת מצויינות אך בתשלום נוסף. דווקא ההדרכות לא תמיד מתאימות לקהל הצעיר. המחיר הוגן והגון.

5
אפשר להעביר כאן יום שלם עם הילדים, תוך למידה אינטראקטיבית בנושאים שונים ומגוונים ובדרכים מרתקות שהופכים את המדע למשהו כייפי, מסקרן וממחישים את הדברים כך שהילדים ילמדו סוגיות מדעיות בצורה פשוטה וברורה תוך הפעלתם.

התמונה של dm1170

5
מוזיאון המדע הוא מוזיאון שממש מתוכנן בשביל ילדים, בכניסה אפשר לראות משחקי ותרגילי אשליות ודברים שבאמת הילדים יאהבו. לאחר מכן המוזיאון מתחלק לכמה קומות ולאזורים שניתן לראות כל מיני סוגים של דברים ממש מגניבים; החל מחשמל ועד אור. אני באמת ממליץ ללכת לאיזור של 'עקבות של אור', שתוכלו להתנסות במגוון דברים מדהימים.

5
מעניין ויפה. לדעתי המוזיאון הכי מוצלח ומעניין בארץ. תערוכות מגוונות שיעניינו גם בני משפחה שלכל אחד תחומי עניין שונים, בניגוד להרבה מוזיאונים אחרים.