חוף גורדון בתל אביב

3.25
ממוצע: 3.3 (4 דרוגים)

חוף גורדון הוא אחד החופים הוותיקים בתל אביב ונושא את שמה של בריכת גורדון המיתולוגית הסמוכה אליו.

יש חופים שהעניין המרכזי בהם הוא נוחות יחסית וחוף גורדון הוא בדיוק חוף כזה. יש לחוף מעריצים רבים שלא יחליפו אותו בשום חוף אחר. הם מתעקשים להגיע אליו בעיקר בשל מיקומו המרכזי והגישה הנוחה אליו במיוחד מתוך חניון כיכר אתרים המצחין.

חניון הכיכר, מפחיד ככל שיהיה מתגלה כיעיל במיוחד בימי קיץ מכיוון שאין עוד חניון שיביא אתכם עד לחוף הים עצמו, וכל זאת בהנחה שתצליחו למצוא בכלל חניה ביום שבת ולכן כדאי מאד להגיע מוקדם.

החוף סובל מתחושת נחיתות קלה אל מול גיזרת המלונות שכן הוא ממש חסום מכל צידיו, בריכת גורדון והמרינה מימין וחזית מלונות אדירה ממולו וכיכר אתרים האימתנית חוסמים כל נוף של תל אביב שעלול היה להשתקף ממנו ואולם באופן מפתיע, רבים מן המתחצים אוהבים את התחושה המגוננת שמפלצות הבטון הללו מעניקים להם ואת תחושת הפרטיות של החוף.

החוף עמוס מאד בשבתות, ולא יהיה זה מוגזם לאמר שהוא החוף העמוס ביותר בתל אביב בימי שבת, שכן למעט הגישה הנוחה מן החניון הוא מהווה חוף בעל נגישות רבה גם לתל אביבים רבים המחפשים נגישות לחוף הים ברגל מסביבות שדרות בן גוריון והרחובות הסמוכים.

לחוף צביון ישראלי במיוחד והוא אהוב על תיירים רבים. הוא שטוף במסעדות בעלות גוון ארסי משהו הגם שהן מנסות להיות אופנתיות ובסמוך אליו שדירת מזון מהיר ומסעדות איומות במיוחד הניצבות על חוף הים ממש.
והכי הכי, מתקיים שם המקום האחרון בעולם כך זה נראה שריקודי עם מוגדרים בהם כ IN. בימי הקיץ החמים, למרגלות כיכר אתרים מתקיימות שם כמעט בכל ערב הרקדות עם ומתרחצים שנשארו עד השקיעה מצטרפים בבגדי ים להמוני תיירים שבאים לראות מה זה יזראעל.

כל אחד והחוף שלו כך אומרים. אם ריקודי עם ואוכל גרוע הם הקיק שלכם, החוף יספק לכם הנאה מושלמת.

זהו החוף הצפוני ביותר של רצועת החוף המרכזית בעיר, סמוך למרינה התל אביבית. חוף זה משרת תיירים רבים הבאים מהמלונות הסמוכים, תושבים ותיקים הבאים לבצע פעילות ספורט בשעות הבוקר וכן את הקהל הרחב. בטיילת העליונה של החוף נמצא אתר ההנצחה לאייבי נתן, טייס חיל האוויר ופעיל השלום שנפטר בשנת 2008.

בחוף תוכלו למצוא:
שירותים ציבוריים ומלתחות
בית קפה - מסעדה
מתקני ספורט
סככות צל
מתקני מים לשתייה
מתקני שעשועים לילדים
מגרשי כדורעף המוארים בלילה
השכרת כסאות מרגוע ומיטות שיזוף
רחבה לריקודי עם בסופי שבוע
איזור המיועד לספורט ימי בשטח שמצפון לאיזור הרחצה - גלישת גלים, גלישת רוח, קייקים.
משקל מקצועי לרווחת הספורטאים, המבלים ושומרי הגזרה...

איסורים:
שימו לב! בחוף גורדון חל איסור על הבערת מנגלים ומדורות, עריכת מסיבות והכנסת כלבים.

דרוגי-גולשים

3
החוף מאד עמוס בסופש אני מעדיף באמצע שבוע אפשר גם לשחק כדור עף יש המון כיסאות ומיטות אבל גם איזורים שאפשר לשים לונגי על החול בדרך כלל ממש נחמד רק בפעם האחרונה שהייתי המים היו מזוהמים ממש

4
למי שלא בקי ברזי חופי תל אביב, אולי אין מושג שהחוף גדוש קבוצות למינהן הנוהגות לפקוד אותו רוב ימות השבוע ובעיקר בשישיבת. חלקן רובצות תוך כדי בליסת מאכלים שונים, בחלקן יש שחקני מטקות וכדורגל מדופלמים. אבל אל דאגה, גם אם אתם לא משתייכים לאחת הקבוצות, ניתן להגיע לשם, לרבוץ על שמיכה, מתחת לסככה ואפילו להכנס למי ים התיכון ולהנות מזיוו של אחד החופים המרכזיים בתל אביב.

התמונה של קאטיושה

3
כאחת שבילתה את ילדותה בחוף הזה קשה לי להגיד דברים רעים עליו אבל היו המון פעמים שהחוף היה לא נקי והיה גדוש בשחקני מטקות שהפריעו למנוחת המשתזפים במקום.

התמונה של שוש חזן גרינברג

3
כל שנות השמונים עברו עלי בחוף הזה ונראה שלא השתנה. הגישה הנוחה מתוך המלונות ישר לחוף הופכת אותו למקום לתיירים, אבל בעיקר תיירים מבוגרים יותר. גם ריקודי העם מושכים קהל חובבים. חבורות בנות יגיעו כדי להראות טוב, וחבורות בנים כדי לראות את הבנות.