חוף הילטון - חוף הגולשים בתל אביב

2.666665
ממוצע: 2.7 (3 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת פארק העצמאות תל אביב - יפו ישראל טלפון 03-5225311
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
חוף הילטון בתל אביב
תאורת לילה לגלישה בחוף הילטון בתל אביב

אם בשלב כלשהוא של חייכם כאנשי מרכז אמיתיים חפצתם להפוך לגולשים בעלי שם עולמי, אתם בוודאי מכירים את חוף הילטון.

החוף, הסמוך דווקא לצידה הימני של כיכר אתרים, פחות משהו צמוד למלון הילטון הוא חוף החניכה לכל גולש בארץ באשר הוא. לא ממש ברור מדוע, לא מדובר בגלי ים בגובה גלי הים של הוואי, אבל למרות הכול, משהו בצירוף של מרינת תל אביב והכניסה אליה, ומיקומו הטופוגרפי של החוף יוצרים שם זרמים חזקים המביאים לגלי ים גבוהים יותר מאשר בשאר החופים. בזה בערך הסתיימו יתרונותיו של החוף, במידה ואתם משמיטים את העובדה הנוספת הקובעת שכל גולש חדש חייב לראות ולהראות שם ובעיקר להראות את הגלשן החדש שלו או את חליפת המים החדשה שקנה באלפי שקלים שניה לפני שהוא נכנס אל תוך המים מזנק אל הסלעים, קורע את החליפה על הסלעים הרבים שבחוף ומאבד את הגלשן לכמה שעות לטובת הגלים הסוחפים.

בקצה החוף ממוקם לו טופסי המיתולוגי המשכיר גלשנים לכל דכפין ללא מקצועיים שבכם, או לאלו שעדיין לא רכשו את הגלשן ובעבר הסתובבו בו דוגמניות על כרונית ויגלר ועוד. רטרו כבר אמרנו? אין מילים רבות טובות מדי לומר על החוף עצמו, הוא צר מאד יחסית, גם בו נגסה הטיילת החדשה. קירבתו למרינת תל אביב מסוכנת לגולשים, הזרמים חזקים ובעיקר הסלעים. המון המון סלעים פזורים בו ואחד מטקסי החניכה של כל גולש בו הוא להיזרק עליהם ולפצוע את עצמו לפחות פעם אחת.

יש משהו הזוי מעט בעובדה שהחוף עדיין פופלארי אחרי כך כך הרבה שנים בקרב גולשים מתחילים למרות חסרונותיו. אלו שהתבגרו ועשו כסף נסעו מאז להוואי. רחצה בחוף לצורך הפוגה לא מומלצת בעליל ואכן נדיר מאד שתראו בו מתרחצים של ממש, הוא שמור בעיקר ורק לגולשים. אלו נאמנים אליו מאד גם בעונת החורף הגשומה והוא המקום הכמעט יחיד בתל אביב בו ניתן לראות גם באמצע יום חורף קר אנשים בתוך המים, גם אם זה בתוך חליפות מהודרות. רק לגולשים. והכי לא לילדים ולמשפחות. שמו של החוף, בעל האופי הצעיר, מעיד על מיקומו. החוף ממוקם במרכז כביש השרות שבין חוף 'מציצים' למרינה והכניסה אליו בכלי רכב אסורה, פרט לרכב מורשה ולרכב נכה. בחוף גישה מיטבית לציבור בעלי מוגבלויות, הבאים ליהנות מהחוף ולבצע פעילויות ספורט ימי, וזהו החוף הנגיש ביותר לנכים בארץ.

חלקו הצפוני של החוף הוא קטע חוף המותר לכניסת כלבים. החוף הדרומי מוכרז כחוף הגולשים מס' 1 בארץ: כיום הותקנו בו פנסי תאורה לגלישת לילה, וכשהים גלי התאורה דולקת וכולם מוזמנים לבוא ולהנות. בחוף תוכלו למצוא: שירותים ציבוריים ומלתחות בית קפה - מסעדה מתקני ספורט מתקני שעשועים לילדים מגרש כדורעף מועדון גלישה השכרת כסאות מרגוע ומיטות שיזוף נגישות מלאה לנכים (כולל כסא נכים מיוחד הנגיש לחוף בשעות הפעילות) תאורה לגלישה לילית איזור בו מותר לשחרר כלבים בשטח שמצפון לאיזור הרחצה איזור המיועד לספורט ימי בשטח שמדרום לאיזור הרחצה - גלישת גלים, גלישת רוח, קייקים איסורים: שימו לב! בחוף הילטון חל איסור על הבערת מנגלים ומדורות ועריכת מסיבות.

TuGXtkNKh84

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

התמונה של גירית הדבש

1
ממוצע: 1 (דרוג 1)
אני הולכת המון לים, במיוחד לאיזור הזה. בחוף הטופסי הייתי יושבת כמעט כל יום לפני שהוא הפך לטופסי. כיום במסעדה של החוף לא אקנה אפילו בקבוק מים ולא אשלם על כיסא מתוך עיקרון. להגיד שהמחירים בשמיים זה אנדרסטייטמנט, פעם ביקשתי קרח ודרשו ממני ארבעה שקלים (!) פשוט הרסו את החוף לתל אביבים, הרי לא כל השנה יש צרפתים שאתה יכול לעקוץ מעדיפה לשבת בחופים ליד ולהביא שתיה ואוכל מהאמ פמ בדרך. פשוט גרידיות מגעילה.
התמונה של קאטיושה

2
ממוצע: 2 (דרוג 1)
לאנשים עם ילדים לא הייתי ממליצה ללכת למקום הזה משום שיש שם גלים מאוד גבוהים ובכלל החוף הזה מסוכן במיוחד.
התמונה של shelley10

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
חוף יפיפה, נעים ונקי