טיול בעמק האלה - מחורבת חנות לעין מטע ועין תנור

4.5
ממוצע: 4.5 (2 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת עמק האלה עין תנור ישראל טלפון לא זמין
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
טיול בעמק האלה - מחורבת חנות לעין מטע ועין תנור

מסלול קצר, מדוייק, שמתאים במיוחד לימי חורף שטופי שמש, בהם הוא טובע בירוק, בפריחת כלניות ורקפות ובשקדיות פורחות.

המסלול

תחנת היציאה: חורבת חנות- תחילת המסלול בחורבת חנות - בה ניתן לערוך סיור מקדים למסלול. במקום נמצאות שאריות היסטוריות של המבנים שהיו במקום אשר יושב בעבר בתקופה הביזנטית ובתקופה הממלוכית.

במרכז המתחם עומד מבנה ממלוכי גדול, שרצפתו עשויה מלאכת מחשבת של פסיפס מקסים. הצעירים בגופם ו/או ברוחם יהנו מניקוי הפסיפס הזה וגילוי המרקם היפה שתחתיו בעזרת המברשות שאפשר למצוא במקום.

אם אתם כבר להוטים להתחיל במסלול - זו תהיה נקודת עצירה מצויינת גם בסיום המסלול- כשהמבוגרים שבחבורה ירצו לנוח ולשתות כוס תה, הצעירים יכולים לגלות פסיפסים ועתיקות..

תחילת המסלול - בקצהו של החניון, עם סימון השבילים השחור, או הלבן - כחול - כתום (חוצה ישראל), שלוקח אותנו דרך חורש טבעי יפהפה אל מעבר לואדי.

המסלול מתפתל ונמתח במשך כ-20 דקות של הליכה קלה, עד להגעה למוקד העניין הראשון - עין מטע.

תחנה שניה: עין מטע- מעיין עין מטע נמצא לרגלי חורשת אקליפטוס מרשימה. בעלי רכב 4X4 יוכלו להגיע לעין מטע דרך המסלול המסומן אדום ומקביל פחות או יותר למסלול הרגלי. בצל האקליפטוסים נובע מעיין עין מטע, ולצידם חורבות כפר ערבי נטוש. זאת נקודה מצויינת לעצירה והתרעננות.

לאחר ביקור במתחם זה, חוזרים עם השביל השחור עד למפגש עם שביל כחול. ממשיכים עם השביל הכחול מרחק קצר של כ-200 מטר, עד שמגיעים לעוד מתחם בתים נטושים שהיה פעם מנזר צלבני, ולידו - עין תנור.

תחנה שלישית: עין תנור- עין תנור הוא מעיין נסתר, שהדרך הקלה ביותר לגלות אותו היא מעקב אחר צינור הברזל. בסיומו של הצינור ימצא המעיין. יש כאן נקבה יפה במיוחד ולה דפנות מאבני גזית ותקרה קמרונית, שמסתיימת במערה חצובה שמהרצפה שלה פורצת הנביעה.

לאחר הביקור בעין תנור, שמים פעמינו בחזרה לכיוון הרכבים, באותה הדרך - עם המסלול הכחול ואחר כך השחור.

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
גם למי שלא עושה את כל הסיור. כיף להגיע לעין מטע . פינה מתוקה שחבל שלא שומרים עליה יותר. שהיינו היה טיפה מלוכלך
התמונה של Itzhak Moreno

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
חורבת חנות נגישה וקרובה לכביש, השקדיות מסביב בעונה באמת מיוחדות, והאטרקציה האמיתית היא אכן רצפת הפסיפס המשומרת במקום. מומלץ להביא ראשי מטאטא ישנים אתכם ולתת לילדים לגלות את הפסיפס על ידי הסרת החול ממנו - כיף לכולם.