ספגטים מקסים תל אביב

  • ספגטים מקסים תל אביב
1
ממוצע: 1 (דרוג 1)

סניף ספגטים בקולנוע מקסים הוא גילגולה של המסעדה, אשר לפני שהפכה לרשת סתמית חובקת מדינה, היתה ניצבת ברחוב נחמני.

ברחוב נחמני עצמו עברה במהלך השנים בין שני מיקומים שונים אבל לא היה גבול להתפעלות הציבור הישראלי כשהוגשו לו אי שם בתחילת שנות התשעים ספגטים עם וודקה, רטבי שמנות עשירים מאד ואפילו לא תאמינו היתה אז מנה שקראו לה ספגטי בשוקולד.

ספגטים הישנה, דקה לפני שהפכה לרשת, היתה מלאת חן. המיקום, הסביבה, גודל המסעדה והחמימות שהפכה את המקום כולו לסוג של פנינה תל אביבית למכורי הפחממות וכל זה הספיק לקרות שניה לפני מהפכת המסעדות הגדולה בשדרות רוטשילד.

לא המציאו בספגטים שום דבר מסעיר, פשוט עשו כבוד לספגטי בבישול שלו ובתוספות היצירתיות והעשירות שבהן הגישו לנו אותו.

ספגטים לא היתה אף פעם מקום זול במיוחד, כי כשחושבים על זה מנת שלוש מאות גרם לערך של ספגטי טבולים ברוטב, עשיר ככל שיהיה בגזרת הארבעים שקל, זה לא בדיוק חינם.
אבל עדיין, היה חן למקום ולהתמקדות שלהם בפסטות הגם שהם לא היו מן המעולות שהיו בנמצא, היתה טובה ידעת שתקבל בדיוק מה שאתה מחפש.

מסעדות איטלקיות חדשות צצו ודחקו במעמדה של המסעדה הקטנה כמסעדה איכותית אבל בו בעת היא עשתה את הבחירה שלה והפכה לרשת שכיום יש לה רמת פריסה מכובדת ביותר בכל רחבי הארץ. הגימיק היה ונשאר אותו גימיק. ספגטי סביר בלי בלבולי שכל ורמת נגישות סבירה מבחינת המחיר לכל סועד.

הסניף התל אביב התקיים ביציבות במתחם נחמני במשך שנים עד שעשה את הטעות האומללה של מעבר לבניין קולנוע מקסים.

המסעדה החדשה הממוקמת במה שהיה פעם קולנוע מקסים על קינג ג'ורג' ,גדולה מאד בהשוואה למיקומה הקודם, אבל נדמה שהקסם כולו פג עם המעבר לשם.

המיקום החדש של ספגטים חסר את האינטמיות הנעימה ששידרו שני הגלגולים הקודמים שלה ואין זכר בכלל למסעדה הקטנה והנחמדה של פעם. הכול שם צועק רשת ולא מהזן האיכותי. יש המון שולחנות בחוץ, זה אומר שיש הרבה מקום וזה גם אומר שהרבה מאד פעמים המנה שלכם תגיע חמימה עד קרירה לשולחן, מכיוון שמרחק הנשיאה שלה עבור המלצרים פשוט ארוך מדי וכולל הליכה רגלית לא קצרה באוויר הפתוח.
כל אלו שחשבו שארבעים שקל לערך הוא מחיר מוגזם לספגטי, הפכו פתאום לצודקים.

גם מנת הדגל של פעם, ספגטי ברוטב שמנת עם ארבע גבינות לא מצליחה לעורר ולא קמצוץ קל מן ההתרגשות של העבר.

דרוגי-גולשים

1
בתור מקום שאמור להיות מתמחה בפסטה, המנות פשוט סתמיות ולא טעימות. לא ברור איך המקום הזה עדיין קיים, כמו פסטה שמזמינים בבתי קפה.