טיול כנסיות ומנזרים בסביבת הכנרת

  • הר האושר
0
עדיין אין דרוגים

טיול להכרת האתרים הנוצריים מהחשובים לעולם הנוצרי: כאן התהלך ישו וכאן ביצע את הניסים החשובים.

אגם הכנרת וסביבתו הם ערש הנצרות. כל נוצרי מאמין בעולם, באשר הוא, נושא את עיניו אל הכנרת וכנסיותיה וחולם לבקר בהן. הבה נכיר את האתרים הנוצריים החשובים בכנרת.

נתחיל את המסלול בכביש מס' 90 הנוסע מעמק הירדן לכיוון טבריה. בכניסה לקיבוץ כנרת נפנה שמאלה ונגיע לירדנית לפי השילוט. לאחר מכן נחזור לכביש מס' 90 , נעבור את העיר טבריה ונצא ביציאה הצפונית חזרה לכביש 90 וניסע בו עד כנסיית הר האושר (כ 15 ק"מ צפונה לטבריה). משם נחזור דרומה לצומת כפר נחום, נפנה שמאלה לכביש מס' 87 ונגיע לטבחה, משם נמשיך ימינה לכפר נחום, נחזור לכביש מס' 87 נעבור את גשר אריק ובצומת בית ציידה נפנה שמאלה לכביש מס' 888 אחרי כ 2 ק"מ נכנס לפארק הירדן ונבקר בבית ציידה, נחזור לכביש מס' 888 ונפנה ימינה, ובצומת בית ציידה נפנה שמאלה חזרה לכביש מס' 87 לצומת יהודייה, שם נפנה ימינה לכביש מס' 92 עד צומת כורסי ( כ 10 ק"מ ). שם נפנה שמאלה ומיד ימינה לאתר כורסי. נחזור לכביש מס' 92 נפנה שמאלה לכיוון עין גב לחזור לעמק הירדן.

הכנסיות
כנסיית הר האושר
הכנסייה המיוחדת מתנוססת מעל בקעת טבח`ה, משקיפה על הנוף המרהיב של צפון הכנרת.
לפי המסורת הנוצרית והברית החדשה הר האושר הוא המקום בו נשא ישו את "דרשת ההר", בה נכללו עיקרי תורתו. כמו כן הר האושרהוא הרקע בו נבחרו 12 השליחים על ידי ישו בברית החדשה. ישנם מאמינים נוצריים העורכים מסע צליינות מהכנסייה שעל ראש ההר ועד לעין שבע.
על ראש ההר ממוקמים מנזר, כנסייה, אכסניה של נזירות פרנציסקאניות, גן ומשק חקלאי ששייך למיסיון האיטלקי בארץ ישראל. הכנסייה נבנתה בין השנים 1936 עד 1938 על ידי האדריכל אנטוניו ברלוצי. היא מעוצבת בצורת מתומן על מנת לסמל את 8 הפסוקים מ"דרשת ההר" של ישו הפותחים במילה "אשרי", והחלונות בשמונת קירותיה מעוטרים בפסוקי הדרשה. על רצפת הכנסייה, מסביב למזבח, שבע טבלאות ובהם כתובות המידות הטובות על פי "דרשת ההר": תקווה, ענווה, אמונה, אומץ, צדק, נדיבות ותבונה.
לרגלי ההר קיימים שרידיהם של כנסייה ומנזר ביזנטיים. מבנים אלו מתוארכים לתקופת הזמן בין סוף המאה ה-4 ועד למאה ה-7 לספירה

ירדנית
ממוקם במוצא הירדן מן הכנרת, משמש כאתר טבילה לצליינים. הירדן כאן שקט ויפה ועצי האקליפטוס מצלים על הגדות. אפשר לשבת בבית הקפה שעל שפת הירדן ולהנות מהנוף, וכאשר מגיעה לטבילה קבוצה של צליינים, לנוף תצטרף גם חוויה אנושית משמעותית. במקום חנות מזכרות גדולה ומזנון. אפשרות לטקסי טבילה עד 1500 איש ולעריכת טקסים גם במתכונת אינטימית.