נחל זויתן תחתון

4.6
ממוצע: 4.6 (5 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת קצרין קצרין ישראל
שעות פתיחה
אפריל - ספטמבר: 7:00 -17:00, אוקטובר - מרץ: 8:00 -16:00. בימי שישי וערבי חג 8:00 - 16:00 הכניסה לשמורה נסגרת שעתיים לפני שעת הסגירה הרשומה (כלומר בשעה 14:00 הכניסה האחרונה למסלול שהוא עד שעתיים הליכה)
דמי כניסה
10-25 שח
התקשר מפה וייז
נחל זויתן תחתון
נחל זויתן תחתון - בריכות ומפלים
נחל זויתן תחתון - מבט מלמעלה
נחל זויתן תחתון - בריכות ומפלים
נחל זויתן תחתון

טיול לנחל זויתן תחתון ל3 בריכות מטורפות ואקזוטיות
ועין נוף אחד- תופעה ייחודית ומיוחדת!
אורך המסלול: כ6 ק”מ
משך הטיול:6-5 שעות אפשר גם חצי יום/תלוי בהפסקות ומנוחה ליד מקורות המים

המסלול הינו מסלול מעגלי מגוון ומרתק, המשלב בתוכו מפגש עם יער פארק, מעיין בקיר הנחל, מפלונים, בריכות, נחל קניוני ומפותל, פריחה נפלאה באביב.

נלך בשביל הירוק היוצא מהחניון לכיוון צפון מערב, בדרך נעבור פארק של אלוני תבור, אלה אטלנטית, לבנה רפואי ועצים נוספים בגדה העליונה של הזוויתן, שם נפנה שמאלה ונלך בשביל האדום לאורך הגדה ואיתו נרד לערוץ הנחל.
נפנה שמאלה בנחל ונמשיך עם השביל האדום עד שנגיע למעיין עין נטף הבוקע מסלעי הבזלת שבקיר הנחל .

נעשה אחורה פנה, נחזור חזרה בשביל איתו הלכנו בערוץ, נעבור את הנקודה בה התחברנו לערוץ ונמשיך במעלה הנחל. נתחבר לשביל שחור ואתו נמשיך ללכת כשבדרך נעבור מעל בריכות מים בעזרת יתדות, נחלוף על פני מפלונים עד שנגיע לשלט האוסר המשך הליכה בערוץ.

נפנה ימינה ונטפס לכיוון גדת הנחל. בסוף העלייה נגיע לצומת T - מפגש של השביל השחור עם האדום. מנקודה זו יש שתי

אפשרות:
לפנות ימינה ללכת על הגדה העליונה של הנחל ולהתחבר עם השביל הירוק ולחזור אתו לחניו או עם כוחנו עדיין במותנינו, לפנות שמאלה ללכת על השביל האדום כחמש דקות ולהגיע לנקודת תצפית מרשימה על מפל הזוויתן. לחזור על עקבותינו ולהמשיך עם השביל האדום על השפה הגבוה של הנחל עד למפגש עם השביל הירוק ואתו לשוב לחניון.

איך מגיעים:
המסלול מתחיל בחניון יהודיה. כדי להגיע לחניון ניסע מצומת צמח מזרחה בכביש מס' 90 כק"מ וחצי עד שנגיע לפניה שמאלה לכביש מס' 92 לכיוון עין גב וצומת כורסי. נפנה וניסע לאורך הכינרת. נעבור את צומת כורסי ואת הפניה למושב רמות ונגיע לצומת T - צומת יהודיה.בצומת נפנה ימינה לכביש מס' 87 לכיוון קצרין, ניסע כ- 10 דקות עד שנבחין משמאל לכביש בחניון יהודיה. שם נחנה את הרכב במגרש החניה.

התמונות באדיבות דר' יואב פלמה

4-kNpjmKyMc

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

התמונה של dm1170

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
נסענו עם הילדים ועם חברים, מקום יפייפה עם שלל של צבעים והרבה מאוד מים. כדאי יותר לבוא בעונת האביב מכיוון שמזג האויר נחמד. ממליץ!

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
אחד המסלולים היותר כיפים, יפים ומגוונים שיש בגולן. משלב הליכה, מים (בריכות,מפלונים), נוף מדהים.. מומלץ לשלב את המסלול בצירוף עוד מסלול כדוגמת יהודיה, משושים וכו'. קרוב לעיר קצרין. חסרון- מפוצץ מפוצץ מפוצץ בחול המועד סוכות ופסח וגם בימי שישי במשך כל השנה בעונות החמות.

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
בדיוק עשינו אותו בחג שבועות האחרון, לפני מספר ימים. אנחנו שילבנו עם נחל משושים ובריכת המשושים, כך שיצא מסלול של מיטבי לכת. יש בו בריכות יפות ואפשר לעשות ג'אקוזי במפלים:)
התמונה של shelley10

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
פשוט מסלול נהדר. בריכות מים, מפלונים. מומלץ

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
אחד המקומות היפים בארץ . כל שנה אנחנו חוזרים ועושים אותו . מסלול כיפי עם סביבה נעימה. ממליצה בחום.