גן לאומי הר כרמל

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
דרג את המקום
כתובת הכרמל חיפה ישראל טלפון 8228983 - 04
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
25-50 שח
התקשר מפה וייז
גן לאומי הר כרמל

פארק הכרמל הוא הגן הלאומי הגדול ביותר באזור צפון הארץ, ובו נקודות משיכה ואטרקציות רבות.

הפארק משתרע על שטח של כ-84,000 דונם, והוא גדול הגנים הלאומיים בישראל. הגן הלאומי כרמל מוקדש כולו לשמירת הטבע והנוף של החבל הים - תיכוני בישראל. בגן הלאומי מספר מוקדי עניין, והם: החי בר איזור סגור ומוגן אשר הוקם לשימור החיות הארצישראליות המקוריות באזור: כבש הבר, עז הבר, יחמור פרסי, אייל הכרמל, צבי ארץ ישראלי ומספר עופות דורסים.

מטרת החי בר היא לעודד רבייה בשבי, לאחר מכן - להרגיל את החיות לחיים עצמאיים במכלאות, ולבסוף - לשחרר אותן בחזרה אל הטבע. נחלי הגן בגן אבעה נחלים: נחל מערות, נחל נדר, נחל גלים ונחל כלח. לצידו של כל אחד מהנחלים מסומן מסלול טיול, והוקמו פינות חמד לפיקניקים ובילוי בטבע. נחל מערות כולל ארבע מערות אשר היו מקום מגוריו של האדם הקדמון, והן: מערת התנור, מערת הגמל, מערת הנחל ומערת הגדי. נחל קלח קרוי גם "שוויצריה הקטנה", וזאת משום שהנוף בו דומה לאיזורים הרריים בשוויצריה.

נחל מדר מרכז בו שלושה מעיינות: עין קנים, עין נדר ועין קדם. הצמחייה הצמחייה בשטח הגן מגוונת ועשירה וכוללת גם היא זנים ארצישראליים רבים, ובהם העצים אלון מצוי ואלה ארצישראלית, פרח השושן הצחור, ומיני בעלי חיים כגון שפני סלע.

כל אחד מנחלי הפארק, כמו גם החי בר מהווה יעד מצויין לטיול של כמה שעות, ומתחמי השעשועים והפיקניק הפזורים ברחבי הפארק - לארוחה ומנוחה. איך מגיעים: ניתן להגיע אל הפארק מארבעה כיוונים: מעתלית במערב, ממושב אליקים בדרום, מחיפה בצפון דרך אוניברסיטת חיפה או דרך נשר בצפון מזרח.

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
נהדר לטייל בכרמל ולראות את ההתחדשות. עדיין האיזורים היפים יותר לטיול הם אלו שלא נפגעו מהאש, במזרח - מזרחית לדליית אל כרמל ובמצפון באיזור נשר