מסעדת דג על הדן

  • מסעדת דג על הדן
  • מסעדת דג על הדן
  • מסעדת דג על הדן
3.666665
ממוצע: 3.7 (6 דרוגים)

פורלים, או שאוהבים אותם או שלא. אין באמצע. זהו אחד מדגי הבריכות הישראלים ביותר שיש ובגידולו בארץ הוחל על ידי קיבוץ דן כבר לפני כמה עשורים טובים.

מומחי דגים יאמרו לכם שמדובר בסוג של דג טרוטה אירופאי נחות משהו שלא כאחיו המוכר יותר דג הסלמון שהוא אחד מדגי המים המתוקים המשובחים ביותר בעולם.

אבל הפורלים, לפחות במרקמם ובצורתם החיצונית עושים את העבודה והאמת צריכה להאמר, למרות שזהו לא דג סלמון, זהו דג בריכות מוצלח, עם טעים עדין ובעיקר, מעט מאד עצמות ועם השנים הוא הפך לפופלארי למדי בארץ.
מסעדת דג על הדן היא מסעדה ותיקה מאד, וקיימת כבר למעלה מחמש עשרה שנה לערך, זו לא מסעדה שהייתה מקבלת מקום של כבוד בספר גורמה שהיה סוקר את המסעדות המהוללות ביותר בארץ, אבל זו היא אחת המסעדות עם האווירה הטובה ביותר בארץ בשל מיקומה המנצח והאווירה היחודית שלה.

המסעדה ממוקמת על נחל דן עצמו בסמוך לבריכות הגידול של הפורלים וכל ביקור בה אפשר לשלב עם ביקור בחוות הדגים הסמוכה ולהתרשם מן הפורלים בשלבי גידול שונים. זו היא ללא ספק חוויה מדהימה, בעיקר עבור ילדים שעומדים אל מול הדגים משתאים שוב ושוב.

המסעדה ממוקמת על יובל קטן של נחל הדן באופן פיזי, מה שאומר שהיא יושבת על אי אדמה קטן המוקף פלגי מיים המעניקים תחושת קרירות נעימה בעיקר ימי הקיץ החמים. היא יושבת באוויר הפתוח ולמרות שחם שם מאד, נעים ומוצל והשילוב עם המיים עושה את שלו. ברווזים ותרנגולות מתרוצצים שם חופשי והופכים את האווירה לכפרית במיוחד.

על המסעדה עצמה על שולחנות הפיקניק עץ הכבדים שלה אין הרבה מה להכביר. התפריט מבחינתכם צריך להיות פורל בלבד. על האש או בכל צורה אחרת. הוא יוגש לכם במצב צבירה הולם, הטריות מובטחת ובסך הכל למי שלא מחפש שם שום דבר אחר למעט הפורלים מובטחת חווית אכילה מהנה במיוחד בחיק הטבע, גם אם לא זולה במיוחד. מישהו שם למד מהר מאד שבישראל המנה היקרה ביותר נקראת אווירה טובה.

חווית אכילה וביקור ממולצים במיוחד בכל ביקור באיזור נחל דן. משהו שנעים מאד וזוכרים אותו אחר כך בכיף גדול.