גינת רות בתל אביב

0
עדיין אין דרוגים
דרג את המקום
כתובת פינת רחוב רות ויעל תל אביב - יפו ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז

תל אביב זרועה בגינות ציבוריות קטנות ומקסימות שנבנו לרווחת התושבים מתוך תפיסה שעיר, על המרחב האורבני שלה יכולה וצריכה להחיל בתוכה גם אפשרות להפוגה שתכליל בתוכה נגיעות של טבע.

גינת רות, היא דוגמא מצויינת לחשיבה הזו, שאחרי עשורים רבים כל כך הופכת לנכונה במיוחד בלב איזור שהאורבניות שלו רק גוברת.

גינת רות ממוקמת במקביל לרחוב התל אביבי הסואן ביותר ולמרכז המסחרי הגדול ביותר שלה- דיזנגוף סנטר. מתחם הרחובת רות ויעל מקיף אותה והגינה שייכת לתפיסה של האדריכל גדס, ממנו הוזמנה על ידי העיריה תוכנית מתאר שתתמודד עם הגדילה הפתאומית של העיר בשנת 1925.

בחזונו ראה גדס את תל אביב כעיר גנים. "עצי הפרי", ציין גדס, "ישמשו בעקיפין לבריאותם של הילדים, במידה ולא ימנעו מהם את ההנאה שבקטיפת הפירות".

בגינת רות אין עצי פירות, אבל היא כולה הוכחה להצלחה של התפיסה האנושית חברתית של האדריכל גדס, וגם אם החזון שלו לא כלל עשרות בעלי כלבים שלא ממש מקפידים להביא איתם שקיות לאיסוף הצואה הרי שהגינה המקסימה הזו, על עצי הנוי הגדולים שלה מציעה צל ענקי ואף מתחם משחקים לילדים ובית קפה קטן הממוקם בה והיא נדמית כנקודה של שקט חלומי בתוך המתחם הסואן שהיא סמוכה אליו.

העיריה לא משקיעה מספיק בטיפוח של הגינה ונותנת לקסם הפראי במקום לעשות את שלו וחבל, כי נוי זקוק לטיפוח גם אם הוא מאד ותיק. נדמה שמישהו שמע את תלונות התושבים או סתם תפס יוזמה.
הגינה עברה במהלך ינואר 2008 שיפוץ וחידוש מאסיבי .

אפשר ורצוי לשבת בגינה ולשתות קפה אספרסו וסתם לקרוא עיתון בבוקר. זה מרגיש הכי חוץ לארץ שאפשר.

שתף/שמור