קניון איילון ברמת גן

3.545455
ממוצע: 3.5 (11 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת מבצע קדש, פינת ששת הימים רמת גן ישראל
שעות פתיחה
משעות הבוקר ועד חצות, מרבית החנויות נסגרות באיזור השעה תשע
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
קניון איילון ברמת גן

אחרי דיזנגוף סנטר, ובמידה רבה,הרבה יותר ממנו, זהו הקניון הראשון בארץ שהתחיל את תנופת הפיתוח של הקניונים ברחבי המדינה.

הקניון הוקם על ידי דוד עזריאלי, יזם קנדי אלמוני דאז, אשר הקים את הקניון החד קומתי בשטח עירית רמת גן הסמוך לנחל הירקון ואשר גובל בבני ברק ובשכונת דן התל אביבית ונהנה מנגישות מעולה של רמת גן, בני ברק והשכונות הצפוניות של תל אביב אליו. את התמהיל של מסעדות, בתי קולנוע וחנויות, אשר אמור למשוך מבקרים בדקו כאן במשך שנים רבות וההצלחה האדירה לה זכה וזוכה הקניון, עד לעצם היום הזה, היוותה מודל לחיקוי לקניונים רבם אחרים ברחבי הארץ.

נדמה כי יותר מהכל מיקומו המוצלח של הקניון והעובדה שבמשך כמעט עשור היה קניון רמת גן הקניון החדש היחיד בגוש דן סייעה רבות להצלחת שכן הקניון עצמו כאמור הוא מבנה חד קומתי פשוט וחסר השראה ארכיטקטונית של ממש. בחלוף השנים הוקמו קניונים רבים אשר התחרו בקהל היעד שלו וגם לקניון נוספה קומה שניה אך נדמה כי הפופולאריות שלו לא דעכה מכיוון שהוא מוטמע היטב בקהל הצרכנים הישראלי. הגם שמבחינות רבות התיישן הקניון, פרנסיו דואגים להשאיר אותו מעודכן.

הקניון עבר לפני כמה שנים מתיחת פנים קוסמטית אשר שיוותה למתחם החנויות מראה מעודכן יותר. הקמתו של יס פלאנט במתחם עוררה מחדש את הקניון כולו והיא מוקד משיכה של ממש היום לבאים אליו. מבחינת מגוון החנויות, לא היו שינויים רבים בתמהיל ותוכלו למצוא בו כמעט כל מה שתחפצו ומשווק בארץ בתוך אריזה של רשת כאשר הדגש הוא בעיקר על חנויות בגדים מגוונות. חלק מן החנויות בו פעילות מיום פתיחתו.

הקניון הוא אחד הראשונים אשר בישר על הופעתם של דוכני ממכר בתוך רחבת הולכי הרגל שבו, וזוהי נקודת התורפה שלו שכן הוא מקטין את שטח הולכי הרגל ויוצר אווירת שוק לא רצויה בתוכו. תחנת רכבת בני ברק הסמוכה אליו וכמו כן ההתעוררות המסחרית של כל האזורים הסמוכים אליו, דיזין סנטר ומגוון אדיר של חנויות בשוליו מספקים גם הם השלמה לבילוי הקניות הלא שלם משהו שמציע הקניון עצמו. גם נגישות האוטובוסים אליו גבוהה. בסך הכל מציע הקניון גם אחרי שנים רבות חווית בילוי הולמת בעיקר ביום קיץ חם. בימי שישי ומוצאי שבת עמוס מדי, אם הגעתם למקום כשיש משחק כדורגל באיצטדיון.... אתם בבעיה של ממש.

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
קניון איילון בגבול רמת גן בני ברק הוא קניון שיש בו הכל. חנייה חופשית, מתחם אוכל ומסעדות שונות, מתחם בתי קולנוע של יס פלאנט, חנויות לכל המשפחה של בגדים לגברים נשים וילדים של כל הרשתות הידועות, חנויות נעליים, חנות ספרים, חשמל, סופר-פארם. נגידות לנכים. למי שמגיע בתחבורה ציבורית - התחבורה לקניון באוטובוס נוחה.

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
יש בו בעיקר הרשתות המוכרות ובקומה העליונה מתחם בתי קולנוע שנוסף לו לפני שנים ספורות. יתרונותיו בכך שמתפרס על קומה אחת בלבד, יש בו הכל כולל חניה חינם רחבת ידיים.
התמונה של צפה ברוגע

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
נוח מאוד להגיע אליו, החניה בו חינם ולרוב (למעט בימים של משחקי כדורגל באיצטדיון הסמוך) אין בעיה למצוא בו חניה. מאוד מרווח ויש בו מגוון רחב של חנויות ואפשרויות בילוי. הכניסה של יס פלנט שדרגה אותו.
התמונה של dm1170

3
ממוצע: 3 (דרוג 1)
ניתן להגדיר את הקולנוע כתוספת לקניון אך אני דווקא חושב שהקניון הוא תוספת לקולנוע מכיוון שרוב האנשים ואני בינהם הולכים לקניון בשביל הקולנוע ולעתים גם לאכול במתחם האוכל שליד הקולנוע אך מעבר קצת פחות אך מקום שנראה נחמד מאוד.
התמונה של גירית הדבש

3
ממוצע: 3 (דרוג 1)
הבעיה העיקרית של הקניון היא בחניה. אמנם היא בחינם אך לפעמים צריך לעשות סיבובים ארוכים כדי למצוא מקום חניה. חוץ מזה הוא בסדר גמור, אולי קצת מיושן כמו קניון מהאייטיז . יש בו קולנוע יס פלאנט - קולנוע באיכות מעולה

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
כמו כל קניון- יש בו הכל. מתחם אוכל, חנויות והפלוס- קולנוע. לבאים להקרנות לילה מומלץ לחנות בשער הקרוב לקולנוע כדי להימנע מלעשות עיקוף רגלי.

3
ממוצע: 3 (דרוג 1)
אם מדובר בחנויות כמו קסטרו, בדרך כלל המבחר בתל אביב יותר רציני. אם מדובר במרכולים, עדיף כבר לקפוץ לרמי לוי ו"אושר עד". הבתי קפה לא אטרקטיבים בעיני ולמעלה יש בעיקר מזללות. ממליצה בחום על המקום בשביל הקולנוע של יס פלנט, עם מסכים גדולים ושכלולים, לעומת ה"רב חן" וה"לב" באיזור תל אביב רמת גן וגבעתיים.

2
ממוצע: 2 (דרוג 1)
כמו כל קניון. לבוא רק אם נמצאים באזור. או אם בא ללכת לסרט.
התמונה של shelley10

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
בתור ילדה זה היה המקום. אך היום הוא שופץ, הגדילו והרחיבו והוסיפו מתחם בית קולנוע

3
ממוצע: 3 (דרוג 1)
הקניון, ככל קניון עם חנויות, מסעדות של אוכל מהיר ובתי קולנוע. הרבה חניה וגם חנויות מסביב לו. לא שווה להרחיק עד אליו, אם יש קניון אחר שקרוב יותר למקום המגורים. תחושה של - been there.Done that. לא משהו מיוחד...