קניון גבעתיים

3.5
ממוצע: 3.5 (4 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת שמעון בן צבי פינת ויצמן גבעתיים ישראל
שעות פתיחה
משעות הבוקר המוקדמות ועד חצות, החנויות עצמן נסגרות באזור השעה תשע לערך.
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז

אנחנו אוהבים את קניון גבעתיים למרות שאנחנו לא אנשי קניונים. אין מה לעשות, מול התפיסה של קניון עם תמהיל מנצח במיקום מנצח, עוד לא המציאו תרופה.

הגם שהקניון סבל בשנים הראשונות להקמתו מהפסדים תפעולים והנהלתו הוחלפה, נדמה היה כי מהרגע שהוכרזה ההודעה על הקמתו של הקניון על שטח 9 המיתולוגי, עתודת הקרקע היחידה שנותרה לעירית גבעתיים, מדובר היה בקניון מנצח. כל השאר היה רק פרוצדורות בדרך להצלחה.

קניון גבעתיים היה צריך להתמודד, כך נראה היה, כבר עם הקמתו, בנסיון להשתלב בתוך מתחם צפוף למדי של קניונים, זה של עזריאלי, וזה של קניון רמת גן, שניהם מצליחים מאד. עד להופעתו נהרו תושבי גבעתיים בלית ברירה, כך נדמה לשניהם. אבל ההצלחה האדירה, לה זכה כבר מרגע פתיחתו הראתה את הצורך בו גם לספקנים.

הקניון מקבל אצלנו ציון מעולה כמעט בכל הבחינות והוא עולה על עזריאלי ועל רמת גן ברמת הנגישות הגבוהה שהוא מציע גם להולכי רגל בשכונה שיש הקוראים לה עיר, גבעתיים. נדמה שהמקבילה הטובה ביותר לקניון עירוני היא דיזנגוף סנטר וקניון גבעתיים מביא כאן תחרות של ממש לחווית הבילוי הדומה שמשלבת בין קניון לאווירת רחוב הומה ונגישות רגלית גבוהה.
היה מי שניסה לשווק את הקניון בסגנון קניון נשי על מנת לבדל אותו מן הקניונים האחרים. אסטרטגיית שיווק עלובה משהו שאף פגעה ברבות מהמשתייכות למין היפה, שאוהבות לקנות ולבלות בקניונים אבל אל ממש זקוקות שיודיעו להן בשלטי חוצות שהן אוהבות לעשות את זה.

הנגישות לקניון גבוהה, יש לו שתי כניסות לחניון רחב מאד ומרווח מאד, החניון בתשלום מוזל לרוכשים בקניון עצמו וגביית התשלום בחניה, כך אומרים, נועדה למנוע את הסתימה שלו במכוניות עובדי פלאפון הסמוכה שיש אף אומרים שקיימת אגדה אורבנית הגורסת כי התחביב הגדול שלהם הוא לבלות בקניון כמה שיותר וכמה שפחות בבית פלאפון עצמו.

יש שתי כניסות להולכי רגל לקניון, אחת ברחוב ויצמן והשניה ברחוב שמעון בן צבי, זו האחרונה מציעה גם מפלט בגן הציבורי המקסים שהוקם לצידו של הקניון לאחרונה.
תמהיל החנויות, גם אם שגרתי משהו, מצויין ומדוייק. הפרדת איזור האוכל מושלמת ומונעת מן המבקרים את התענוג המפוקפק של ריחות רעים.

בתי הקולנוע בו של רשת רב חן הם הטובים בארץ לטעמנו, מרווחים מאד, חדישים להפליא, ובעיקר מעודכנים. א דילמת השטח הצר עליו נבנה הקניון פתרו על ידי כך שיצרו בו שלוש קומות צרות הנותנות תחושה של טיול ברחוב, וברגע שמתפקסים על החנויות שאתם אוהבים, אין צורך לבלות בכולו, אלא פשוט להגיע ישירות לקומה שלכם.

סניף מצויין של הולמס פלייס מציע חוויה טובה, אינטימית ועניינית לאוהבי הספורט.
זהו הקניון הנעים ביותר בגוש דן בשעות הבוקר, ונדמה כי המכשלה היחידה שלו היא שהוא מתקשה לעמוד בעומסים גבוהים מדי של מבקרים. בשישי בבוקר ובמוצאי שבת, רצוי שתפנו לקניונים הגדולים יותר. יחודו של קניון גבעתיים, הוא דווקא באחד מימי אמצע השבוע בטיול ובקניות ללא לחץ והיסטריה של אלפי מבקרים בבת אחת.

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

התמונה של צפה ברוגע

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
ממוקם בגבעתיים שזה למעשה לב תל אביב. יש חניה בחינם לשעתיים הראשונות. בקניון עצמו מגוון נאה של חנויות ומזללות. המקום לא גדול אך מאוד נעים ומרווח ומאוד נעים להסתובב בו. למעוניינים יש גם בקומות העליונות חוגים וסניפי קופת חולים
התמונה של רוני

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
גדול מדי, הומה מדי בימי שישי, אבל... מציע מגוון גדול מאוד מאוד של חנויות ורשתות, השירותים תמיד נקיים, יש קולנועים , בתי קפה וסושי מצויין בקומת הקרקע.

3
ממוצע: 3 (דרוג 1)
בחלק מהחנויות כמו זארה וקסטרו, המבחר בתל אביב יותר גדול. פעם היה לי זיכוי לקסטרו בקניון גבעתיים, קניתי זוג מכנסיים ונסעתי לתל אביב והחלפתי בזוג הרבה יותר מוצלח, צירפתי בת"א גם חגורה וחולצת סריג. כל הפריטים האילו לא היו בקניון גבעתיים. מידי פעם יש לי כרטיסים לסרטים ברב חן שם ולעיתים מארגנים שם אירועים כולל כיבוד.

2
ממוצע: 2 (דרוג 1)
קניון מטופח ונחמד. אבל לא לבוא במיוחד, רק אם אתם כבר באזור. מה שאני כן ממליצה זה לבדוק מדי פעם אם מתקיימים שם ארועים נחמדים, כי אז כן שווה לבוא. הם מארגנים ימים מיוחדים לנשים, עם סרטים והרצאות, ואז מאוד נחמד לבוא עם חברה. בחגים גם יש להם כל מיני הפעלות לילדים, כמו ברוב הקניונים.