חממת הסחלבים במעלה החמישה

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
דרג את המקום
כתובת מעלה החמישה מעלה החמישה ישראל טלפון 5347394-‭.02‬
שעות פתיחה
יום א' - סגור , ב' - ה' 10:00 - 1600 , יום ו' - 10:00 - 14:00 , שבת - 10:00 - 16:00
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
חממת הסחלבים במעלה החמישה
חממת הסחלבים במעלה החמישה

אם נמאס לכם לשבת בבית ויש לכם כמה שעות "להרוג", אך לא מתחשק לכם לטיול רגלי מייגע, זה המקום בשבילכם.

חממת הסחלבים במעלה החמישה

בקיבוץ מעלה החמישה, ליד ירושלים ישנה חממה של פרחים מרהיבים אלה, אשר הוקמה לפני למעלה מ-40 שנה ע"י יצחק נבט, בן הקיבוץ.

סחלביים היא משפחת צמחים מסדרת האספרגאים. זוהי הגדולה במשפחות הצמחים - היא מונה מעל ל-800 סוגים וכ-25,000 מינים לפחות. עונת פריחתו של הסחלב הנפוץ ביותר (פלינופסיס) הינה בחורף ואביב.

בחממה מגדלים כ-15 סוגי סחלבים בשלל צבעים, גדלים וצורות, שחלקם אינם תמיד מזכירים בצורתם או צבעיהם את הסחלב המצוי שניתן לראות בחנויות הפרחים. לסחלב יש סטריאוטיפ של אחד הצמחים המפונקים בעולם, אשר מצריכים טיפול קפדני וזהיר כל עונות השנה. אז אם אתם אוהבים את הפרח היפה הזה אך אינכם מעוניינים לגדלו, כאן אפשר לצפות בזנים יפים ומרהיבים ללא כל הטרחה של גידול אחד כזה בבית.

אם בכל זאת החלטתם לרכוש את אחד הצמחים, אל תתפלאו אם תתקלו בתגובה של "זה לא למכירה", בנוסף לגידול הסחלבים, בחממה פועל "פנסיון" לסחלבים, אשר בו ניתן להשאיר את פרח האהוב שלכם בעת נסיעת עסקים או חופשה. בפנסיון ניתן להשאיר גם פרחים אשר עונת פריחתם הסתיימה והבעלים אינם מעוניינים להחזיקו בבית כל עוד הוא אינו פורח. כאן יטפלו בצמח עד עונת הפריחה הבאה שלו.

צוות החממה מאוד מקצועי ואדיב. תמיד ניתן לקבל הסבר מפורט על סוג הפרח שאתם רואים והטיפול שהוא זקוק לו במידה ותחליטו לרכוש אותו.

ניתן אף להזמין סיור בחממת הסחלבים, בתיאום מראש, אך גם אם לא זכרתם לעשות זאת, אל דאגה, הצוות לספק לכם הסבר מפורט ביותר.

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

התמונה של Olga Pulisman

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
מקום מאוד נחמד עם מגוון גדול של סחלבים, אך אף אחד לא רודף אחרך לקנות, ואתם יכולים פשוט להנות מהיופי וללמוד המון דברים חדשים. מאוד מומלץ לשלב בסיור האיזור.