תחנת רכבת מרכז סבידור בתל אביב

2.4
ממוצע: 2.4 (5 דרוגים)
כתובת פרשת דרכים 10 תל אביב - יפו ישראל טלפון 03-6117000
שעות פתיחה
א'-ה': 24 שעות ביממה. שישי: עד שעה 15:30. מוצ"ש: החל משעה 20:30
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
תחנת רכבת מרכז סבידור בתל אביב

בתחנת רכבת מרכז בתל אביב טמון כך נדמה כל הסיפור של הענק הניעור משנתו: רכבת ישראל והתחדשותה המפתיעה.

תחנת רכבת תל אביב מרכז קרויה על שם סבידור המנוח "תל אביב מרכז סבידור", מנכ"ל רכבת ישראל בין השנים 1954-1964.

התחנה הזו, שהיא ותיקה כמעט כמו תל אביב עצמה הפכה בשנים האחרונות לשער הכניסה המרכזי לתל אביב לעשרות אלפי אנשים מדי יום והיא במידה רבה פניה הבעיתיים והמלהיבים של רכבת ישראל כאחת.

התחנה הגדולה הקורסת מעומס ומתאוששת ממנו בדרך נס, כמעט בכל יום מחדש, מכילה היום שמונה רציפים. היא אחת מארבע תחנות הפרוסות לאורכה של תל אביב והפופלאריות ביותר שבהן עקב מיקומה במרכזה של העיר ונגישות גבוהה במיוחד של כלי תחבורה נלווים כגון מוניות ואוטובוסים הצמודים לתחנה.

אפשר למצוא כאן אוטובוסים לכל חלקי העיר והארץ כמעט בזכות הקירבה לדרך חיפה, ויש אפילו תחנת מוניות בלעדית לרכבת מרכז מה שמבטיח שתמיד תהיה לכם מונית כאשר תצאו מן הרכבת בכל שעה שהיא.

מבנה התחנה עבר שיפוץ והוא מן המאובטחים שבתחנות רכבת ישראל בעיקר בשל העובדה שהוא כולל גשר להולכי רגל החוצים דרכו את נתיבי אילון לעבר מתחם הבורסה.

לתחנה עצמה שתי כניסות ראשיות, האחת ממתחם הבורסה והשניה ממתחם גן הרכבת. למרות ששת הרציפים, היא נהנת משילוט חכם שיעזור לכם שלא לפספס את הרכבת. נדמה שרכבת ישראל מודעת לעובדה שזו היא תחנת הדגל שלה, וההשקעה במתחם מכל בחינה שהיא בהתאמה למעמדה היוקרתי משהו מבין כל תחנות הרכבת בארץ. הנגישות לנכים טובה בעזרת מעליות שירות ויש מבחר גדול של חנויות לדרך, קפה, גלידה וכן, חדי העיין שבינכם יזהו גם את חנות הסיגריות וכלי העישון המיתולוגית הנמצאת שם עוד משנות השישים של התחנה.

אהבה לנסיעה ברכבת מאחדת בתוכה משוגעים לדבר ובעיקר כאלו שלא צריכים לקחת אותה בכל יום ולהתמודד עם רכבות עמוסות ולוחות זמנים בעייתים משהו. אבל לחובבי הנסיעה ברכבות, בכל פעם שקו חדש נפתח ממנה לעיר חדשה וזה תמיד קורה מתל אביב, זו התרגשות של ממש לעלות משם לנסיעה חדשה ברכבת ישראל ולעשות את זה דווקא מתחנת תל אביב מרכז.

חניון מכוניות גדול במיוחד צמוד אליה וזו היא ככל הנראה תחנת הרכבת היחידה בארץ שלא סובלת ממצוקת חניה לכלי רכב ואפילו חניון נפרד לאופנועים. אימפריה של ממש כבר אמרנו לא?

eMVCT4AearM

דרוגי-גולשים

4
תחנת הרכבת המרכזית ביותר בת"א, גדולה, מרווחת והומה אדם, צמודה לחניון גדול. יש בה דוכני מכירות, דוכני מזון ושתיה ואף חנויות ובתי קפה.תחנה נוחה מאוד.
התמונה של dm1170

2
לא אטרקציה או מקום להיות בו. שירותים פשוט מגעילים ואנשים לא מנומסים בכלל. בסך הכל לעבור, לקחת אוטובוס או רכבת ולא מעבר.

2
מאוד סואן ומטונף. זה לא מקום לבוא אליו, אלא מקום לעבור דרכו, אם עוברים ליד או מחכים לאוטובוס. שירותים גועליים ועדיף לעשות את הצרכים במקום אחר.
התמונה של שגשי

2
למה לשים את המקום הזה כדברים לעשות..אני לא מבינה, זוהי בסה"כ תחנה של רכבות עם תחנות אוטובוסים, לפעמים יש דוכנים עם תיקים ארנקים ותכשיטים..מקום לא מסקרן ולא נקי..סהכ תחתנת ביניים
התמונה של שוש חזן גרינברג

2
תחנה המונית, והשירותים בהתאם. גם שירותי הנשים וגם שירותי הגברים פשוט מגעילים ברמה של עיר בהודו, ונראה שלא ראו מנקה לפחות שנתיים. אחסוך מכם את התיאורים. לבוא כאטרקציה? אפילו סניף "דר לק" שנמצא שם לא יכול להציל את המצב...