אתר החרמון

3.625
ממוצע: 3.6 (16 דרוגים)
כתובת החרמון נווה אטיב ישראל טלפון 03-6060640
שעות פתיחה
כל ימות השבוע 08:00 - 16:00
דמי כניסה
25-50 שח
התקשר מפה וייז
אתר החרמון

מי לא מכיר את אתר החרמון?

אתר השלג והסקי של ישראל מומלץ לביקור בחורף בפרט ובכל ימות השנה. אתר החרמון הינו אתר נופש הפועל כל השנה.

האתר משתרע על שטח של כ- 2,432 דונם, בגובה 1,600 - 2,040 מטר מעל פני הים.

במשך החורף משמשים מורדות ההרים המושלגים לגלישה בסקי ובסנובורד.

מבקרים רבים מגיעים על מנת לצפות, לחוות ולהשתעשע בשלג, לעלות ברכבל ולבלות במתקני הספורט השונים באתר: מזחלות שלג ומגלשות הרים.

מהלך חודשי הקיץ הארוכים, במזג אוויר נפלא של ההרים הגבוהים, מציע האתר מגוון פעילויות:

עלייה ברכבל מבקרים המעפיל לפסגה 

סיורי קיץ מודרכים הכוללים היכרות עם החי והצומח באזור

סיור והסברים בגבעות הקרב שעל הר החרמון "העיניים של המדינה".

בנוסף, גלישה במזחלות האקסטרים בנופי החרמון.

האתר יכול לקלוט כ-12,000 מבקרים ביום. בעונת החורף מגיעים לאתר כ-300,000 מבקרים ואילו בקיץ כ-40,000 איש. משפחות יהנו בו מאד, גם הגדולים וגם הקטנים.

חסרונו העיקרי של האתר הוא המחירים הגבוהים מאד שנלקחים בעבור כניסה לאתר גם לאלו שאינם גולשים. מחירים אלו מעיבים מאד על ההנאה וגורמים לכך כי האתר אינו נגיש דיו לכל עם ישראל כפי שצריך היה להיות וחבל.

לחץ כאן לצפיה במצלמת החרמון התחתון

לחץ כאן לצפיה במצלמת חרמון עליון

דרוגי-גולשים

4
קודם כל מומלץ להגיע מוקדם במהלך היום. ככל שמגיעים מוקדם יותר, ככה יש פחות עומס של אנשים... מעבר לכך, יש מזחלת אקסטרים (ב-30 ש"ח למבוגר) - אטרקציה חביבה וקצרה. מומלץ לקחת את הרכבל לפסגה העליונה (43 ש"ח לאדם, ישנה הנחה לסטודנטים), חוץ מהנוף המשגע של הפסגות המושלגות, כדאי להביא מזחלת פלסטיק (אפשר להשכיר במג'דל שמס ב-20 ש"ח ליום או להשכיר במקום ב-30 ש"ח למזחלת, רק לשים לב שהם לא נותנים להשכיר למבוגר ללא ילד כי זה מיועד עד גיל 12 למרות שהיו שם מלא מבוגרים שגלשו...), יש שם מקום המיועד להחלקה במזחלת. כיף אדיר!

3
עכשיו כשיש שלג כדאי להגיע לחרמון, אבל לא בסופשבוע כדי לא להיתקע בפקקים. אל תשכחו להתלבש היטב כי קר שם מאוד ולהכין את הארנקים כי הכניסה למקום והשהייה בו מאוד יקרים. אם רוצים שלג בארץ ולא בחו"ל, אין ברירה זהו המקום היחידי בארץ בו יש שלג, וגם זה לתקופה קצרה.
התמונה של dm1170

5
כדאי מאוד בתקופה הזאת להגיע לחרמון. החוויה היא ממש מדהימה, בכניסה יש קצת בעיות עם התחבורה ככה שתתכוננו להמתנה רבה אבל אחרי זה יש הנאה אמיתית במיוחד לילדים שעדיין לא ראו שלג בחייהם.
התמונה של שיר גולד

3
האתר מוכר ופורט בהרחבה על ידי קודמי.הריני להוסיף, שבתור ישראלית טיפוסית ועל אף כל החסרונות, הרי שביקור בחרמון הוא בשבילי ציונות קטנה, קצת מורשת קרב לילדים בדרך למעלה, ביקור במג'דל לעדה נוספת בישראל קצת גאוגרפיה ומולדת על ההרי הכי גבוה בישראל וזמן של כיף וזכרון לילדים ולמשפחה. עם זאת, העלויות היקרות מדי, הצפיפות בתור לרכבל בהחלט מעודדים חלופות. אחת כזו תמצא לכם ביער אודם שכאשר הוא מושלג, נדמה כי אתם באירופה וחוויית הטבע והאיילים יחודית לא פחות. לשיקולכם!

3
המקום היחיד בו ניתן להנות מסוגים שונים של החלקות בשלג, סקי ברמות שונות החל ממזחלות ועד למקצוענים, כולל שיעורי סקי. העליה ברכבל חוויתית וכייפים ובכלל ההשתעשעות בשלג. החסרונות: למשפחה העסק יקר בעיקר אם רוצים לשכור ציוד. ובשבתות של העונה לגלישה האתר עמוס וצפוף וכולל פקקים ארוכים בכניסה וביציאה. רצוי לבוא באמצע השבוע או מוקדם בבוקר מיד כשפותחים את האתר.

5
נכון האתר יקר, רחוק לרוב האנשים, יש פקקים, תורים ארוכים ומס מצומצם של ימי שלג בשנה... אבל הוא הר השלג היחיד שיש לנו בארץו האופציה היחידה לסקי או סנובורד. כדאי לתפוס יום שמשי, לצאת בחמש בבוקר מאיזור המרכז, ככה יש יותר סיוכוי לחנות בחניון העליון ולא להתקע בפקקים.

3
חוויה לכל המשפחה ובמיוחד לילדים.. מומלץ כבילוי חורפי..במקום ניתן להשיג תמורת תשלות ציוד גלישה. במקום יש גם רכבל. לא מומלץ בימים הראשונים לפתיחתו בחורף כיוון שנוהרים לשם המון אנשים ויש פקקים עצומים, חוויה לא נעימה. חוץ מזה המחיר מאוד יקר ומתלווה להוצאת הדלק הלא קטנה..

3
המקום היחיד בארצנו הקטנטונת והיפה בו אפשר לגלוש, אין מה להשוות לארופה אבל זה מה שיש ועם זה ננצח. קצת יקר להכנס ולשכור את כל הציוד, בד"כ שנוסעים זה בחופשים ואז מפוצץ שם. שווה לבוא לא בחגי ישראל אלא לקחת יום חופש ולבוא שלא כ"כ מלא באנשים ולהכין את הארנק לשכור ציוד.

4
כיף גדול להרגיש קצת את השלג והקור במדינתנו החמה. אפשר להסתובב סתם ולשחק בשלג, אפשר לרכוש במחיר סביר את המגלשות לילדים. ציוד הסקי מאוד מאוד יקר באתר.
התמונה של גירית הדבש

3
החרמון זה עניין של מזל, אתה יכול ליפול על יום שמש עם שלג מושלם ומעט אנשים, ואתה יכול ליפול על יום גשם, ללא ראות והאתר מפוצץ. כניסה לאתר 50 שח לאדם, סקיפס באיזור ה280 - ציוד סנובורד עוד 200 בערך... פלוס דלק אוכל זה יוצא כמו חופשה באילת. עם זאת בתור מכורה חדשה לסנובורד, אני לא מוותרת ונוסעת כל שנה כמה פעמים, חבל רק באמת שזה עסק כלכך יקר