מרכז מבקרים חנות התמרים בחצר כנרת

  • מרכז מבקרים חנות תמרים פלוס, סילאן בחצר כנרת
0
עדיין אין דרוגים

חצר כנרת הייתה חווה חלוצית שהוקמה ב1908 ולימים התרחבה והפכה לקבוצת כנרת.
חצר כנרת כיום היא אתר שחזור מרהיב של ההתיישבות החלוצית, ומורשת העלייה השנייה בעמק הירדן. במרכז ההדרכה והמבקרים תוכלו ליהנות מסיורים מרתקים בחווה החקלאית ומתערוכת רחל המשוררת.

במקום אפוף היסטוריה זה ממוקמת חנות המפעל תמרים פלוס – חנות מוצרי התמרים הראשונה והגדולה בישראל, המפורסמת ברחבי הארץ והעולם בזכות מוצריה האיכותיים והבריאים.

חנות התמרים של חצר כנרת היא חוויה ייחודית של נוסטלגיה ובריאות,לצד גלריית תצלומים מראשית ההתיישבות בכנרת.
בחנות מוצגים למכירה זנים שונים של תמרים, מוצרי תמרים האיכותיים המיוצרים במפעל, מבחר מארזים יוקרתיים ומעוצבים ועוד מוצרים מגידולי קיבוץ כנרת ועמק הירדן.

בכניסתכם לחנות תיפגשו בחגיגת ניחוחות מלהיבה של התוצרת המקומית: תבלינים טריים, חליטות צמחים, פירות יבשים אקזוטיים, חלבה, טחינה, מאפים, שמן זית איכותי, אגף שלם של יינות מובחרים במחירים מיוחדים, כלי יציקה לבישול מקצועי, וכמובן מוצרי הבית של התמרים:
• סילאן חצר כנרת: הסילאן הוא דבש תמרים איכותי וטבעי בו משתמשים גדולי השפים, המוסיף ארומה, מתיקות וצבע לכל תבשיל, מאפה ומשקה. הסילאן נמכר בצנצנת או בבקבוק לחיץ. לאחרונה הושק מוצר הבריאות סילאן 100% תמרים ללא כל תוספת.
• רטבי בשר על בסיס סילאן לבישול
• ממרחי תמרים טבעיים בתוספות שונות כגון אגוזים, שוקולד, שומשום ועוד.
• מליות אפייה מתמרים
• חרוסת ביתית

מרכז המבקרים של חנות התמרים מזמין אתכם לסיורים בנושאים שונים בהיסטוריה ובהתיישבות. סיור הדגל נקרא "השבת התמר" – על פרויקט היסטורי להעלאת התמרים לארץ ישראל, שנחל הצלחה משגשגת שניתן לראותה כיום.

סיורים נוספים: העלייה השנייה, החקלאות המודרנית, שירת רחל, תימנים בכנרת, קרבות תש"ח, ועוד.