מרכז מבקרים יקב רימון בגליל

  • יקב רימון יין ייחודי מרימונים במושב דלתון בגליל
0
עדיין אין דרוגים

בלב בוסתן רימונים בנוף הרי הגליל, בין עצי פרי שופעים, שוכן יקב יחיד מסוגו בעולם.

איך הכל התחיל...
חקלאי וותיק ממושב כרם בן זמרה החליט לגדל רימונים, לאחר שקרא על סגולותיו הרפואיות יוצאות הדופן של הפרי. הוא נדהם לגלות שקיימים כ1000 זנים שונים של רימון ברחבי העולם.
הוא בחר לפתח ולהשביח זן רימונים חדש. לאחר שנות ניסויים והכלאות זנים הצליח לפתח זן רימון יחיד במינו בעל צבע ארגמן עז וארומה משכרת. הוא גילה שהרימונים שגידל מסוגלים להגיע לגדלים עצומים, עד 1.5 ק"ג לפרי. מאפיין מפתיע נוסף היה רמות סוכר ואלכוהול גבוהות במיוחד בפרי, הדומות יותר לאלה הקיימות בענבי יין.
כששמע בנו על התגלית, הציע לנסות להתסיס את הרימון וליצור ממנו יין.

יין הרימון זכה להצלחה מסחררת כבר מהטעימה הראשונה.

המשפחה, שעברה תהליך למידה והתייעצות עם מומחי יינות בוטיק ברחבי העולם, הקימה יקב חדשני שייצר את יין הרימונים המשובח.
השמועה על היין היחיד מסוגו בעל הטעם המופלא וסגולות המרפא התפשטה במהירות. תוך שנה החל יקב רימון לייצר כמות שנתית של מאות אלפי בקבוקים, כשרובם המכריע מיוצא לחו"ל- ארה"ב, יפן ומדינות אירופה.

יינות רימון זכו בשלל תחרויות יין יוקרתיות בעולם. יין רימון מופיע כיום בתפריטי מסעדות היוקרה בישראל ובחנויות בוטיק היין המובחרות.

סגולות הרימון
פרי הרימון, שלכל לאורך ההיסטוריה זכה תמיד להערכה רבה וסימל שגשוג ופריון, התגלה במחקרי השנים האחרונות כבעל קומפלקס המרכיבים הבריאותיים ביותר בטבע. הוכח כי הוא מכיל כמות עצומה של ויטמינים ונוגדי חמצון, משפר את תפקודי הלב, הכבד ומערכת העיכול, הורס תאים סרטניים, מסייע בהורדת לחץ דם וכולסטרול ובמניעת טרשת עורקים, מועיל לסוכרת ולבעיות פוריות, והרשימה עוד ארוכה.

מרכז המבקרים

ליקב רימון שני מרכזי מבקרים פעילים- האחד ממוקם באזור התעשייה דלתון הסמוך למושב כרם בן זמרה, ומרכז נוסף ממוקם בקיבוץ משמר הירדן שבמורדות רמת הגולן.
מרכז המבקרים מזמנים אתכם לסייר וללמוד, לטעום את היין ולגלות את סוד ההצלחה.
במרכז תחוו את התהליך המיוחד של הפקת יין מפרי הרימון, ואף תכירו את מוצרי הרימון הנוספים. בחדר החביות תצפו בסרטון מרהיב המפרט את סיפורו היין ואת סגולותיו המרשימות של הרימון. הסרטון וודאי יעורר אצלכם חשק עז לטעום מהמוצר המופלא הזה, ולכן מיד תיגשו לעמדת הטעימות.

הסיור והטעימות במרכז המבקרים – חינם.

יקב רימון מקיים ימי כיף וסדנאות יין לגיבוש והעשרה, הכוללים ארוחת בוקר מפנקת במרכז המבקרים.

מבין יינות רימון

- יין יבש רימונים פרימיום – יין בוטיק במהדורה מוגבלת מתוצרת החלקה המובחרת בבוסתן מתיישן 24 חדשים בחביות אלון צרפתי.
- גליל רימון- יין בסגנון פור המיוצר מרימונים שהגיעו לשיא הבשלתם. היין שומר על רמת המתיקות הטבעית של הפרי, ומתיישן במשך 14 חודשים בחביות אלון צרפתי ובהשפעת האקלים - הגלילי. הטעם והארומה של הרימון מורגשים ביין,לצד טעמים נוספים של וניל, שוקולד ופירות יער.
- קינוח רימון- יין שתסיסתו מופסקת מוקדם והוא מתיישן 10 חודשים, ומתאפיין בעומק, רכות, והרמוניה לצד טעמו המשובח של פרי הרימון.
- באבלפום, יין רימונים מבעבע- יין אלגנטי מזן מיוחד ולו מתיקות טבעית וקלילה. היין מבעבע ומרגש, משתלב בכל אירוע ומוסיף חיים למנות קלילות וקינוחים.

מוצרי רימון נוספים מבית יין רימון

- שמן זרעי הרימון – בפיתוח מקורי של היקב. מתאים לשימוש חיצוני ופנימי.
- מיץ רימונים טהור – מ100% רימון וללא כל תוספות. המיץ עשיר בוויטמינים, ברזל, סידן, אשלגן, ועוד.
- קונפיטורות על בסיס רימון – מופחתות סוכר ובשילובי טעמים של קיווי, תאנה ותות.

פורטל היין הישראלי IsraelWines.co.il - יקב רימון סרט 2011