מוזיאון על התפר

4.5
ממוצע: 4.5 (2 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת חיל הנדסה 4 ירושלים ישראל טלפון 02-6281278
דמי כניסה
10-25 שח
התקשר מפה וייז
מוזיאון על התפר בירושלים
מוזיאון על התפר בירושלים
מוזיאון על התפר בירושלים

מוזיאון על התפר הינו מוזיאון חברתי לאמנות עכשווית, הממוקם בירושלים. המוזיאון, בדרכו הייחודית, מציג את האמנות כשפה נטולת גבולות כדי להעלות לדיון ציבורי סוגיות חברתיות שנויות במחלוקת. במוקד התערוכות המתחלפות במוזיאון עומדים תפרים לאומיים, מעמדיים, אתניים ודתיים בהקשריהם המקומיים והאוניברסאליים.

המוזיאון מחויב לבחינת המציאות החברתית של הקונפליקטים באזורנו, לקידום דיאלוג בצל חוסר הסכמה, ולעידוד מחויבות חברתית המבוססת על המשותף ולא על השונה.

הבית בו שוכן מוזיאון על התפר נבנה בשנת 1932 ע"י האדריכל הערבי-נוצרי אנטון ברמכי. בתקופה שבה היתה ירושלים מחולקת (1948-1967) שימש הבית כעמדה צבאית ישראלית (עמדת תורג'מן), אשר ניצבה על קו התפר בין ישראל לירדן מול "מעבר מנדלבאום", המעבר היחיד בין שני חלקי העיר.

מוזיאון על התפר נוסד ב 1999 הודות לתרומתה הנדיבה של משפחת גאורג פון-הולצברינק מגרמניה, באמצעותה של הקרן לירושלים וביוזמתו של המעצב והאוצר של המוזיאון, רפי אתגר.

קבוצות מתבקשות לתאם מראש את ביקורן במוזיאון. לכל הקבוצות מתלווה מדריך מטעם המוזיאון בשפה שנקבעה בזמן ההזמנה. הביקור מודרך בשפות: עברית, אנגלית, ערבית, ספרדית וצרפתית. משך סיור מודרך שעה וחצי. מומלץ לאפשר 15 דקות נוספות להתארגנות וביקור בחנות.

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

התמונה של Michal Moreno

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
אחד מהמוזיאונים היפים בישראל, ובו תערוכה יוצאת דופן של אמנים צעירים וותיקים כאחד. שווה בהחלט ביקור - ולו רק בשביל הנוף הנשקף מהמרפסת שמעל לבית הקפה. אבל גם בשביל המבנה והאמנות.
התמונה של יעלי22

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
אני הייתי פעמיים - פעם אחת היתה מוצגת תערוכה מדהימה ובפעם השנייה היתה תערוכה על התנגשות הציוויליזציות שהיתה נפילה. המוזיאון פוליטי ביסודו, צריך לברר איזה תערוכה מוצגת בימים אלו ולראות אם מתאים לכם.