טיול רגלי, שכונת נחלאות ירושלים.

4.77778
ממוצע: 4.8 (9 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת אגריפס ירושלים ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
אחד מבתי הכנסת הרבים והעתיקים בשכונה

שכונת נחלאות ירושלים.

לשכונת נחלאות בירושלים, פינה חמה בליבי. זכיתי לגור חמש שנים בשכונת המרתקת. חוויתי את הסיפורים ואת האווירה הספוגה בקירות הבתים הקטנים, הסמטאות הצרות וכמובן מהתושבים במקום. טיילתי בשכונה שעות על גבי שעות, הכרתי כל אבן, וכל דוכן בשוק הסמוך. ואז עזבתי למרכז. לאחרונה חגגנו יום הולדת 70 לסבא וחלק מהחגיגות היה טיול שורשים מודרך בשכונת נחלאות, בה הוא גדל. אני חייב להודות שגם אני למדתי לא מעט מהסיור. להלן תמצית מהסיור ומחיי במקום.
הסיור מתאים לכל יום בשבוע ומומלץ לפנות לו כשעתיים. הסיור מתאים לכל גיל בכל עונות השנה למעט ימים גשומים מאוד. מתחילים במסעדת אימא בפינת הרחובות אגריפס ובן צבי. בשבתות החניה חינם ובשפע. באמצע השבוע עדיף לחנות בחניון.
עולים ברחוב אגריפס מול מה שהיה בנין שערי צדק, לכיוון מזרח, עוברים את הישיבה ופונים ימינה לרחוב שבת צדק. מכאן מתחיל פרק הסמטאות והנחלות בשכונה. מכיוון שסמטאות וסיפורים כאן רבים וקצרה היריעה מלהכיל אתמקד בנקודות מפתח בלבד. הכיוון הכללי הוא מזרחה. פשוט ללכת במבוך הסמטאות והרחובות הצרים של השכונה. להתבונן סביב, לספוג את האווירה הייחודית למקום להכיר את האנשים שמאחורי שמות הרחובות ולהבין את הלך הרוח במקום. שמה של השכונה נגזר מהמונח נחלה . נחלאות היא איחוד של 32 שכונות חצר שנבנו במהלך השנים בין הרחובות אגריפס ובצלאל. לכל שכונה סיפור והיסטוריה משלה, סגנון בניה משלה ואוכלוסיה ייחודית רק לה. פסיפס שלם של עדות ותרבויות. בדרך נחצה את רחוב הירקון נעבור דרך רחוב יוסף חיים אל הסמטאות הפנימיות יותר. מסמטת גבעון נמשיך מערבה לשכונות מזכרת משה ואהל יעקב. בדרך נעבור בין בתים ציוריים, בתי כנסת עתיקים, בתי אמנים והרבה אוירה של ירושלים הישנה. כדאי לסיים את הסיור ברחוב יפו, אליו נגיע דרך סמטאות שוק מחנה יהודה.

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

התמונה של גירית הדבש

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
סמטאות מגניבות עם המון היסטוריה,מלא אומנות, אווירה אירופאית , מלא אומנות וגם קרוב לשוק מחנה יהודה המדהים!!!!
התמונה של eyal

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
מקום יפה ומטופח מאוד. עם הסטוריה וסיפורים מעניינים.

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
לא רק בסיורי סליחות.. אלא גם כל השנה.. מומלץ בחיבה רבה! (:
התמונה של רוני

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
בנחלאות - כמו בברצלונה, צריך לתת לרגליים שלך לקחת אותך בעקבות האף. שכונה מקסימה, אולי היפה ביותר בישראל, ואין כמו סיורי הסליחות של ערב ראש השנה ויום כיפור.

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
סיור קצת שונה מנופי העיר העתיקה והתנסות במראות אחרים. כדאי לבקר ולהתרשם מהמראות היחודיים במקום.

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
מבתי המלון שבסביבה(קראון פלזה למשל), הטיול בחינם, ממש מרתק וסובב סביב חויות והיסטוריה של תושבי המקום בעבר, משפחת בנאי, רבנים מפורסמים,מנהגים מקומיים. החצרות הפנימיים מקסימות והאווירה קסומה ומעניינת.אויר נעים גם בין בתים צפופים..
התמונה של Olga Pulisman

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
בכיף אפשר לבלות כאן את הבוקר של יום שבת. המון בנינים יפים ועתיקים

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
הסיורים בירושלים מקסימים! יש הרבה מה לראות ושווה לבוא עם מדריך או עם מישהו שיודע להסביר על ההיסטוריה של המקום. אני עשיתי סיור בשכונת נחלאות גם ביום אך בעיקר אהבתי את סיורי הלילה באזור שיש בתקופת הסליחות לקראת יום כיפור, שמסתיימים בכותל. יש הרבה חברות שמארגנות כאלה סיורים, וזה בד"כ מרגש ויפה.

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
טיול מרתק וכיפי לשבתות ולימי חול, מתאים מאוד למשפחות קובוצות ויחידים .