שוק הכרמל תל אביב

  • משקפי שמש בשוק הכרמל
3.416665
ממוצע: 3.4 (12 דרוגים)

שוק הכרמל- תל אביב

"גדול השוק, אין איש מולך בו, כולו שלך" . גם אם לא כולו שלך, אלא של הקהל הרב הגודש אותו, שוק הכרמל הוא חוויה חושית מסעירה.
פעם היה שוק הכרמל מקום אליו הגיעו כולם לרכוש ירקות ועוף, שרכו את דרכם בין דוכנים צפופים וריחות דוחים. היום שוק הכרמל מציע מגוון צבעוני ויפיפה של ירקות ופירות, מוצגים לראווה על ידי בעלי דוכנים המציעים את מרכולתם בקריאות מעודדות לרכישה.
אל דוכני הירקות צמודים דוכני בגדים ממיטב אופנת הרחוב, אביזרי אופנה לצד תבלינים, דגים כבושים, זיתים וכלי בית.
הרחוב צפוף וניתן למצוא בו את תושבי תל אביב הנהנים להעמיס לסליהם מכל טוב,לצד תיירים המצלמים בהתלהבות וסתם מטיילים ששוק הכרמל מוסיף להם לחדוות היום לפני או אחרי העבודה.

דרוגי-גולשים

5
מבחר עצום של ירקות ופירות טריים, בגדים פשוטים וזולים יחסית, כלי בית, צעצועים, בשר, דגים, גבינות ועוד. אני אוהבת להסתובב בין שלל הריחות, הצבעים והקולות של המוכרים עם השירים שהם ממציאים. מאחורי הדוכנים שי גם חנויות מהן כמה שממש לא מהאופיניות לשוק. כדאי להגיע לקראת סוף היום ואז מחירי הירקות והפירות יורדים קצת ובעיקר ביום שישי לקראת כניסת השבת.

3
השוק הזה מלוכלך מדי וצפוף מדי, ממש לא נעים להסתובב בו. אם כבר הגעתם לשוק אני ממליץ על החלק התחתון הדרומי והפחות תיירותי שלו. לדעתי גם שוק התקווה וגם שוק רמלה טובים ממנו בהרבה.

התמונה של eyal

3
פיצוחים וירקות במחירים קצת יותר שפויים מבסופר ובמכולת. חוץ מזה כיף לטייל וזה גם כמה צעדים מנחלת בנימין, שינקין, כרם התימנים (שם יש מסעדות טובות של אוכל ביתי).

4
בשבילי זה השוק! לא מכירה טוב שווקים נוספים במרכז. לאחרונה ירדה קרנו של השוק עם תחרויות מבצעי הירקות במרכולים. עושה רושם שפחות ופחות קונים פוקדים את השוק ולכן גם המחירם יקרים יותר. גם אני הורדתי את תדירות הקניות. מה לעשות? המחיר בסופר, לעיתים יותר זול... ועדיין אין תחליף לאווירה, לחווית הקניה, לטוב ולרע. לא תמיד הריחות נעימים, לא תמיד המוכרים סימפטיים, לא תמיד הקרקע נקייה ממכשולים, בחורף הגשם עלול להצליף למרות השיפוצים והגגון שהתקינו.. ועדיין חווית קניה שונה. גיוון מהאסתיקה והסינטתיות של הסופרסלים הגדולים והמסוגרים.

התמונה של Olga Pulisman

1
אולי בשביל תייר זה נחמד לטייל שם ברעש וההמולה ולהנות מהאוירה, אך לישראלים הייתי ממליצה לחפש מקומות יותר אטרקטיביים (ןממש לא חסר מקומות כאלה בת"א).

2
לטעמי, הריח שם לא משהו, וגם צפוף אם באים בשישי. אבל כשלא עמוס מדי, אז גם יותר נעים ללכת שם ואז שמים לב שלכל מיני דוכנים וגם חנויות חמודות שמתחבאות שם כמו איזו חנות קפה שאני מאוד אוהבת.

התמונה של יעלי22

5
בעיקר בשביל החוויה. אפשר להשיג בגדים יחסית בזול, אבל דווקא הפירות והירקות לא זולים במיוחד. בשביל הצבעים, הקולות, החוויה. גם מקום חובה לקחת תיירים!!! שוק כמו ששוק צריך להיות.

התמונה של shelley10

4
שוק זה עיניין של אופי! גם אם לא מחפשים משהו מיוחד, חוויה להיכנס לשוק. גם אם צפוף. תמיד יוצאים משם עם משהו. גם אם זה סתם לאכול בורקס בסימטאות הקטנות.

התמונה של שוש חזן גרינברג

3
הכיף הכי גדול בשוק הם הפיציפקס. המון שטויות בגרושים. בגדים לא הייתי ממליצה כי אין איפה למדוד, אולי רק בגדים לילדים קטנים שאפשר לראות "בעין" ושטובים להרס שהילדים עושים בגני הילדים וגני השעשועים וכי במילא הם גדלים מהר לפני שהבגדים נהרסים.

4
כבר מרחוק מריחים את הדגים ,הפירות והירקות. תמיד כיף לטייל שם בשישי בבוקר ולרכוש מהדוכנים עם הסחורה הטרייה. נכון, לא הכי נקי שם. (השוק, לא הסחורה). הרוכלים צועקים אבל בואו לא נתבלבל - אחרי הכל - זה שוק. המחירים זולים. אפשר למצוא מתנות קטנות ומרגשות לילדים.