יקיניקו טנקה - הרצליה

3
ממוצע: 3 (דרוג 1)
כתובת המשכית 9 פינת מדינת היהיודים הרצליה ישראל טלפון 09-9580322
שעות פתיחה
א - ש לקוח אחרון - 19:00 ש 16:00 - 12:00
סוג המסעדה
בשרים, פירות ים, סושי\יפני
מחיר לסועד
200 שח ומעלה
לא כשר אין משלוחים התקשר מפה וייז

למסעדת יקיניקו טנקה יש להזמין מקום כמה ימים מראש, כי המסעדה היפנית הנ"ל אינה גדולה במיוחד, והיא מאופיינת בסידור ישיבה של ברים יפניים מסורתיים – ישיבה בתאים אישיים בעלי קירות מנייר אורז ושולחן בגובה הרצפה, כאשר האורחים יורדים למטה ויושבים על ספסלים מסביב לשולחן. כל אורח חולץ נעליים בכניסה לחדר ומתיישב ליד השולחן שבמרכזו גריל יפני מסורתי שעל שמו נקראת המסעדה.

יש קסם מסוים בפרטיות שמעניק התא המיוחד הזה, אך די מהר מבינים שהפרטיות כאן זה רק למראית עין, כי הקירות כאן הן מאוד דקים ואם "התמזל מזלך" ושכנת למסעדה הם חבורה רועשת של אנשי עסקים, הדייט הרומנטי שלך ילווה בתובנות עסקיות של שכנך.
הגימיק של צליית הבשר העצמית הינו מאוד מוצלח, וחייבים לנסות אותו לפחות פעם אחת, אך מדובר בחוויה די יקרה. הבשר המגיע לשולחן בהחלט איכותי, ויצא לנו לטעום מחלקים שונים המסגרת ארוחת השף – השורט ריב, החזה אווז, הבשר הלבן, הפילה בקר וכולם היו מצוינים. הרטבים שמגיעים עם הבשר לדעתנו מאוד הטעימו לבשר הצלוי והשלימו את החוויה. אך לא כל המנות מוצלחות באותה מידה לעומת מנת הטופו עם פטריות השיטקה המצוינת, מנת האורז עם בשר טחון שהוגשה לצד הבשר הייתה מאוד לא מוצלחת וחסרת טעם לעומת הבשרים. המנה מומלצת רק לאלו שנשארו רעבים אחרי הבשר ומעוניינים למלא את הקיבה.

מנות הפתיחה שהוגשה היו בינוניות ומאוד דומות לטאפסים לבחינת גודלן, פרט לסלט הבית שכלל המון חסה ברוטב שומשום – מנה מוצלחת לבנות שבחבורה. אך לדעתנו הבעיה העיקרית במנות הפתיחה היא ההגשה, במסעדה יפנית אחד ממרכיבי המנות הוא צורת ההגשה. לא מדובר רק בכלים שחייבים להיות עם מוטיב יפני, אלא באסתטיות המנה, וזה משהו שחסר לנו מאוד ביקיניקו טנקה.

לעניין האלכוהול – המבחר של המשקאות היפניים במסעדה יפנית זו הינו די דל והיינו מצפים לתפריט משקאות אסייתים עשיר, אך כאן בתירוץ של שידרוג תפריט המשקאות מציעים רק מבחר דל ביותר של אלכוהול יפני וקוריאני.
מי שמגיע למסעדה חייב להכין את כיסו לפרידה מסכום ניכר מאוד של כסף, כי מדובר במסעדה מאוד יקרה, בה מנות אלכוהול וקינוחים, שהם די סטנדרטיים ברב מסעדות יפניות באזור, יעלו לכם בכ-20% יותר. כמובן שאסור לשכוח שמדובר מסעדה הממוקמת בהרצליה ומיועדת לאירוח של אנשי עסקים ואורחים מחו"ל, אך בני ישראל המחליטים לטעום מהתרבות היפנית דווקא כאן יזכו לחוויה חינוכית אך כלל וכלל לא זולה.

דרוגי-גולשים

התמונה של Olga Pulisman

זה מסוג המסעדות שחייבים לנסות ורצוי עם איזשהו קופון, כי מחירים כאן פשוט מוגזמים במיוחד לגודל המנות. הבשר טוב, אך אם אתם חושבים שתהנו כאן מכמויות של גריל ארגנטינאי אתם טועים ובגדול - מנות טעימות אך מאוד קטנות. ואם כבר הגעתם למקום תתרכזו בגריל כי כל שאר המנות פחות יחודיות ואפשר למצוא את רובן במסעדות יפניות אחרות במחיר הרבה יותר שפוי.
3