מוזיאון המזגגה לארכיאולוגיה ימית וסביבתית בנחשולים

0
עדיין אין דרוגים
כתובת קיבוץ נחשולים ישראל טלפון 04-6390950
שעות פתיחה
א'- ה' 9:00-14:00, ו' 09:00-13:00, שבת וחג נדרש לעקוב אחר שעות הפתיחה . לקבוצות פתיחה בתאום מראש
דמי כניסה
10-25 שח
התקשר מפה וייז

בלב קיבוץ נחשולים ניצב מבנה אבן מרשים משנת 1891, שנבנה על ידי הברון אדמונד דה-רוטשילד כבית חרושת לתעשיית בקבוקי זכוכית עבור היקבים בזכרון יעקב וראשון לציון.

בית החרושת נוהל על ידי מאיר דיזנגוף, לימים ראש העיר הראשון של תל אביב. המזגגה נסגרה כשלוש שנים לאחר פתיחתה בעקבות מחלת הקדחת וחוסר כדאיות כלכלית, ולאחר שכל עובדיה ומומחי הזכוכית נטשו את המקום. בשנת 1980 שופץ המבנה בחלקו על ידי חברי קיבוץ נחשולים והפך למוזיאון. לאחרונה שוחזרו על ידי המועצה לשימור אתרים גגות הרעפים, נוספו חלונות, דלתות וגרם המדרגות המקורי.

מה באתר: מוזיאון פעיל המנציח את ההיסטוריה של המקום ומהווה משכן לפעילות הארכיאולוגית הימית והיבשתית במפרצי דור-נחשולים. הממצאים מגיעים למוזיאון, ובו הם מוצגים באולמות המקוריים באופן בלתי אמצעי, כולל תגליות העיר העתיקה דור, הנמל העתיק ועדויות על תעשיית התכלת והארגמן.

לקהל הרחב: סיורים מודרכים במוזיאון, בתל ובחוף הים עם פעילות מיוחדת בנושא התכלת והארגמן, כולל צביעת פתיל, בתיאום מראש. לילדים: הדרכות והפעלות מיוחדות, פעילות מיוחדת בחגים, כולל משחקי "מחפשים את המטמון", סדנאות רפאות כלי חרס, ציור על כדים, יצירת פסיפס ועוד.

חלום הזכוכית ושברו- מוזיאון המזגגה.m2p