רחוב אבן גבירול תל אביב

4
ממוצע: 4 (8 דרוגים)
כתובת אבן גבירול תל אביב - יפו ישראל
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
הזמנת מקום עם : ;
רחוב אבן גבירול תל אביב
רחוב אבן גבירול תל אביב
ככר רבין ברחוב אבן גבירול תל אביב

דוד שלי ארכיטקט לא רע האמת, ופעם ברגע נדיר בו הבליחה ממנה אהבתו העזה לתל אביב לפני שנטש אותה לטובת מדבריות אוסטרליה אמר לי בהחלטיות: "זה הרחוב הכי יפה בתל אביב". אני זוכר שהתבוננתי ברחוב המפוייח כל כך ולא הבנתי מה הוא רוצה. כששאלתי אותו למה הוא חושב כך ענה בקצרה: "הוא רחב. כמו שרחוב בעיר גדולה צריך להיות".

הלבלוב האדיר הזה של רחוב אבן גבירול לכל אורכו בחמשת השנים האחרונות מזכיר לי את אותה השיחה. פתאום הכל ברור.
כשנוסעים החוצה מגבולות ארצנו הקטנטונת ותל אביב שהיא מקום אדיר אבל די זעיר בהשוואה לבירות הגדולות בעולם מגלים פתאום שיש בהן רחובות רחבים מאד. ארוכים, ענקיים עם מדרכות ענק מכל צד ושלושה או ארבעה נתיבים בכל צד לכלי רכב. ברצלונה, פריז, ניו יורק ואפילו לונדון לפעמים כולן מלאות ברחובות כאלו. נדמה שזה הסטנדרט.

על חוסר האנטימיות שבגודלו של רחוב כזה מחפים דברים אחרים, אבל אבן גבירול החוצה את תל אביב מצפונה לדרומה ומחבר בין חלקיה הוא אכן הרחוב הרחב ביותר, העירוני ביותר ושדרת החיים המרשימה ביותר של העיר הזו. בוקר או לילה או שוקק חיים ותנועה והתנועה הזו היא של הולכי רגל ושל כלי רכב ציבוריים ופרטיים.
מקומות רבים פתוחים בו סביב השעון ויש בו המייה של חיות אורבנית מהזן המשובח בכל שעות היממה.

ללכת אותו לאורכו זה עניין של כמה שעות והוא יחליף לכם את נופה של תל אביב מדרום לצפון ואף יוליך אתכם אל הריאה הירוקה הגדולה של העיר: פארק הירקון ויוציא אתכם ממנה אל השכונות החדשות.
לרחוב שני צדדים, מזרחי ומערבי. הצד המערבי מוצל כמעט במשך כל שעות היום וכתוצאה מכך יש עליו צל כבד שמשום מה מוריד את מחירי השכירויות בו. בצד המזרחי קמה לה לאיטה בשנים האחרונות מעצמת האוכל של תל אביב וכל מותג נחשב בתחום האוכל מתמקם בו. הסיכוי למצוא ארוחה לילית טובה עם יכולת לבחור מה בא לכם לאכול בשתיים בלילה הוא באבן גבירול בלבד. כמעט הכול פתוח עד השעות הקטנות וכנראה לזה התכוונו כשאמרו עיר בלי הפסקה.

אבן גבירול מפוייח למדי בשל העובדה שכמעט כל קו אוטובוס אפשרי הנכנס לתל אביב חוצה אותו בשלב כלשהוא והתוצאה לא פשוטה ברמת זיהום האוויר אבל מציעה נגישות מעולה אליו מכל מקום שהוא.
הוא גם יהיה ציר הרכבת הקלה שתחצה את תל אביב והיא תעבור דווקא בו, כמו שצריך, מתחת לפני האדמה לכל אורכה ותביא את הערים הסמוכות אליו בקווי הרכבת הקלה.

מתוכננות בו כמה תחנות, והמטרופולין יגעש יותר ואבן גבירול, על חסרונותיו ימשיך להיות השאנז אליזה שלנו, הכי ישראלי והכי תל אביבי שיש.
__________________________

דרוגי-גולשים

התמונה של אביבה

4
באבן גבירול יש המון מסעדות ובתי קפה, חלק מהם מומלצים מאד. "המזנון" של אייל שני מציע פיתות גורמה, "הבראסרי" בכיכר רבין מציע את ההמבורגר הטוב בעולם וצפונה יותר יש את "חמדה" בה ניתן לרכוש את עוגת השמרים הטובה בארץ. אין חניה ברחוב כמעט ויש המון תנועה. לכל אורכו יש שבילי אופניים, מצויין לרוכבים, מפחיד מאד להולכי הרגל שכן עכשיו צריך להסתכל ימינה ושמאלה כאשר הולכים על המדרכה. ליד ארלוזרוב יש את מגדל המאה ובו סופר פארם, באולינג, סופר ואת סטודיו בי המומלץ-שיעורי מחול וכושר. סהכ יש לרחוב המון מה להציע

5
רחוב עשיר ושופע. ברחוב תמצאו המון מסעדות ובתי קפה, חנויות שונות ומגוונות, אנשים מכל מיני סוגים, תמיד יש שם אקשן. בקיצור זהו רחוב ללא הפסקה...

4
רחוב ארוך ומגוון, הרבה חנויות, בתי קפה ומסעדות לאורכו. עם שתי תחנו עיקריות אולי- מרכז לונדון מיניסטור המקורה וכולל את צוותא, חנויות, מסעדות. והשני- כיכר רבין. זהו אחד מעורקי התחבורה הסוערים של תל אביב, מרכז מסחרי שוקק חיים וגם קרוב לבסיס הקריה בתל אביב, בית משפט השלום, מוזיאון ת"א, בית האופרה ועוד.
התמונה של yehudaz

2
רחוב אבן גבירול הוא אחד הרחובות שאני פחות אוהב בתל אביב. הוא פשוט בורגני בצורה מוקצנת מדי. תמיד משפצים שם את המדרכה ו/או את הכביש, מה שמאוד מפריע גם להולכי הרגל וגם לרכבים. חניה זו מילה גסה. גם את תמצאו חניון, הוא יעלה לכם יותר מדי. את כל החנויות שניתן למצוא שם אפשר ועדיף לחפש במקומות ידידותיים יותר כמו הנמל או כל קניון באיזור. למי שלא מכיר - עדיף לוותר וללכת לטייל במקום אחר. נסו את שדרות רוטשילד לדוגמא.

4
רחוב עם מלא מסעדות, כיף להסתובב. החלק המבאס הוא שברחוב עצמו אין חנייה והכל הוא אזור גרירה. אז גם אם רוצים לקפוץ לגלידריה צריכים להשאיר מישהו באוטו או לחפש חנייה באחד החניונים שמסביב שכמובן עולים כסף

4
רחוב רחב מאוד, אפשר לחנות באחד החניונים בסביבה ולצאת לטיול רגלי. יש שבילי אופניים למי שרוצה, ואפשר למצוא שם כמעט הכל, מסעדות, פאבים ואפילו קולנוע. חוצה את כמעט את כל תל אביב.
התמונה של dm1170

5
החויה התל אביבית ביותר, הליכה ללא מטרה ברחוב אבן גבירול. בכל עבר ברחוב תוכלו למצוא מסעדות מעולות שכדאי מאוד לנסות, לצד בתי קפה של ארוחות בוקר מעולה, זאת לצד חנויות אופנה, לצד חנויות פרחים. בסך הכול? כולם זה לצד זה ומאפשרים לכם להינות מכל העולמות בכל הימים בשבוע.

4
הרחוב עבר שיפוץ מסיבי בשנים האחרונות ועדיין הוא רחוב מאוד ראשי ובשל כך מפוייח, מלוכלך ורועש. ועדיין, כשמחפשים מקומות לבלות באמצע הלילה בעיר המתיימרת להיות פתוחה 24 שעות ביממה, לא תמיד קל למצוא ואבן גבירול זו כתובת לעניין. בכלל הרחוב שוקק חיים, מסעדות, בתי קפה, חנויות מגוונות, מחבר בין הדרום לצפון, מהווה נתיב לפניות מזרחה ומערבה. עורק חיים תל אביבי המספק דם בילויים ואטרקציות. מקביל לים, כאילו חותך את העיר במרכז בקו אנכי, להבדיל מרחובות היורדים לים. עבורי, עם כל מה שתיארתי, הוא נראה רחוב יפה, אם כי, כמובן, היופי בעיני המתבונן.