שדרות חן בתל אביב

  • שדרות חן בתל אביב
  • שדרות חן בתל אביב
  • שדרות חן בתל אביב
3
ממוצע: 3 (4 דרוגים)

שדרות חן נמתחות בין ככר הבימה והיכל התרבות - לכיכר רבין והעירייה, ומכאן גם אפשר להבין הרבה על אופייה של השדרה.

הן מחברות את המרחב הפיזי והתרבותי בין הצגות התיאטרון של הבימה למוסדות העיר תל אביב, ולכיכר ההפגנות הגדולה בישראל.
הבתים בשדרה, מספרים את סיפורו של המקום, והמטיל בה יבחין ביתר קלות כי כאן ניצבים כמה מבנייני היוקרה הראשונים של תל אביב.

אמנם הטיח המתפורר עדיין מעטר רבים מהבניינים בשדרה, אולם אם נתבונן בשכנה מדרום - שדרות רוטשילד, עתידה של שדרה זו אינו מוטל בספק: תוך כמה שנים גם זו תחזור להיות אחת מהשדרות היפות והמטופחות בתל אביב. תחזור להיות כפי שהיתה לפני כמה עשורים קצרים.

ומי שעוקב אחרי השדרה מקרוב, מבחין כי אט-אט משופצים הבתים, והשדרה מתקדמת לאותו הכיוון של שדרות רוטשילד.
כמו שדרות רבות אחרות בתל אביב, בשנים האחרונות טיפחה עיריית תל אביב גם שדרה זו והקימה במרכזה שביל מיוחד לרוכבי אופניים והולכי רגל, יחד עם מעברי חצייה המאפשרים את ההליכה או הריצה בשדרה ללא הפרעות והפסקות. כמו כן, נבנו בשדרה פסלים סביבתיים שונים אשר מנעימים את הטיול, וספסלים בהם ניתן לעצור למנוחה קלה..

תוכניות העירייה לעתיד השדרה כוללות את חיבורה לשדרות רוטשילד, וזאת באמצעות כיכר אשר תוקם במקום כיכר הבימה (אשר כיום אינה מאפשרת מעבר רציף בין השדרות).
טיול נחמד של בוקר יום שבת לשדרה זו, יתחיל בפינת רחות דיזנגוף, וימשך עד לכיכר רבין. משם אפשר להמשיך עד הים על שדרות בן גוריון.

* התמונות באדיבות ויקיפדיה

דרוגי-גולשים

3
עצי פיקוס עבותי גזעים ורחבי צמרת משירים את פירותיהם על מסלול האופניים שהוכתם מהם ודי השחיר. אין שם אטרקציה מיוחדת. מתקני שעשועים לילדים. איזשהו פסל או פסלים לא ברורים... פעוטות, כלבים, אופניים. ספסלים לשבת עליהם. לא השדרה הכי מטופחת ועדיין, מי שמכיר אותי, שאני בעד כל תוספת ירוקה לעיר הסואנת.

התמונה של אביבה

4
שדרה לא מעניינת במיוחד, אבל יפה. נחמד להסתובב עם ילדים קטנים או לטיול עם הכלב, מגיעה מכיכר רבין ועד הבימה. מומלצת מאד מסעדת מיטבר, כמעט על פינת פרישמן, מסעדת בשרים בין הטובות ביותר, יקרה אבל שווה כל שקל

התמונה של dm1170

2
כמו רוטשילד, אבל בקטן, וגם קצת לפני. מקום לעבור בו או לשבת לכמה דקות.. אין בתי קפה או מסעדות טובות אבל אם תתקדמו קצת תוכלו למצוא את 'הבימה' או לחילופין את כיכר רבין.

התמונה של שוש חזן גרינברג

3
רחוב נחמד, אבל רק בדרך לאנשהו. אין אטרקציות מלבד טיול עם הכלב או עם פעוט שלא משנה לו לאן הולכים, העיקר שזה בחוץ.