הכרמלית - הרכבת התחתית של חיפה

4.42857
ממוצע: 4.4 (7 דרוגים)
דרג את המקום
כתובת שדרות הנשיא 122 חיפה ישראל טלפון 04-8376861/8372231
שעות פתיחה
ימי א'-ה': משעה 06:00 עד 22:00. ימי ו' וערבי חג: משעה 06:00 עד 15:00. בשבת: הכרמלית אינה פועלת.
דמי כניסה
10-25 שח
התקשר מפה וייז
הכרמלית בחיפה
הכרמלית בחיפה

הכרמלית, הינה למעשה הרכבת התחתית היחידה בישראל בשנת 2011!, וכמו שזה נראה מכאן המשפט הזה יהיה נכון גם העוד 50 שנה. ולמען הדיוק היא איננה רכבת ממש אלא מעין רכבל תחתי. תפקידה העיקרי והמקורי היה לקשר בין העיר התחתית והנמל לביו אזורי המגורים שברכס הכרמל.

הכרמלית הינה מקום קסום שבו הזמן עצר מלכת זה מכבר: חיפה גדלה זה מכבר מעבר למסלול הכרמלית המקורי שנחנך בשנת 1959, היא איננה כלכלית כלל וכלל, אך למרות זאת היא עדיין בשימוש פעיל ומציעה הרפתקאה בלתי רגילה לילדים באשר הם.

זמן הנסיעה המקסימלי עומד על כ 7 דקות בין התחנה התחתונה בכיכר פריז לעליונה בכרמל - גן האם. הכרמלית מהווה טיול נפלא בפני עצמה או חלק מטיול רכבות ארוך יותר בשל קירבתה לתחנת הרכבת חיפה-מרכז.
בכרמלית נוסעים כ 2,000 נוסעים מידי יום והמבנה השיפועי שלה וההנעה במצעות כבלי גרירה מספקים חומר מגרה למחשבה ולדמיון של ילדים בכל הגילאים.

לכרמלית 6 תחנות הנמצאות בעומק של כ 16 מטרים מתחת לפני האדמה והיא נעה במנהרה החצובה בסלע באורך של כ 2 ק"מ. תחנת גן האם שבמרכז הכרמל ובקרבת גן החיות, תחנת בני ציון שברחוב גולומב, מצדה שבהדר הכרמל, הנביאים שבהדר הכרמל, סולל-בונה שבהדר הכרמל, וכיכר פריז הסמוכה לנמל ולתחנת הרכבת חיפה מרכז.

אם אתם באיזור עם ילדים אל תוותרו על נסיעה קצרה בכרמלית וכדאי לשלב אותה עם גן החיות הסמוך לתחנת גן האם. חוויה אמיתית גם לגדולים וגם לקטנים.

בנוסף לחיפאים הוותיקים, נהנים מן הכרמלית מטיילים רבים מכל חלקי הארץ, ובעיקר בני נוער, אשר נהנים לחוות באמצעותה את חווית הנסיעה המהירה והבטוחה בבטן האדמה. וגם רבבות העולים החדשים שהגיעו לחיפה ונהגו להשתמש ברכבת תחתית במקומות מגוריהם, הפכו את הכרמלית לאמצעי התחבורה המועדף שלהם.

על הכרמלית בחיפה כבר נאמר "מי שביקר בחיפה ולא נסע בכרמלית, כאילו לא ביקר בחיפה כלל" - אל תחמיצו!

_WucXUToqr8

שתף/שמור

דרוגי-גולשים

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
חווית הנסיעה מתחת לאדמה שהיתה כל כך מיוחדת בילדותי, היום קצת פחות דרמטית בשל המנהרות הרבות (חיפה, ירושלים) בהן מתנסים ילדינו. אבל עדין הנסיעה בכרמלית מיוחדת, מרגשת אותם ושווה לקחת אותם גם סתם לנסיעה ללא מטרה או ירידה בדרך. ממילא מסלולה קצר יחסית. אפשר לנסוע הלוך וחזור.

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
מגיע לה כבוד כיוון שזו רכבת תחתית יחידה בארץ.. נסיעה נוחה וקצרה באיזור הכרמל וחיפה...במקום להתרוצץ עם האוטו ממקום למקום תחנו אותו בכרמל ותשתמשו ברכבת וככה תחסכו מעמצכם את הטרחה למצוא מקומות חנייה בכרמל כיוון שהיא עוצרת בהרבה מקומות ..

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
המילה כרמלית מתקשרת לי עד בחיבה עם העיר חיפה. נחמד שיש נתיב ישר שמחבר במהירות מלמטה למעלה וליסוע בבטן האדמה:)

3
ממוצע: 3 (דרוג 1)
אטרקציה נחמדה בפעם הראשונה, אבל הדרך קצרה ואין יותר מידיי אקשן.. נחמד לנסוע אם באמת צריך להגיע למקום כלשהו שהכרמלית מגיעה אליו.
התמונה של carmela

4
ממוצע: 4 (דרוג 1)
חווית נסיעה כיפית ומהירה במיוחד.. חבל שיש מעט מאוד תחנות של הכרמלית וזה פחות שימושי בעיר..
התמונה של יעלי22

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
כשנכנסים לרכבת התחתית בחיפה , נקרעים בין שתי אסוציאציות - שנות השבעים או אירופה. בכל זאת, הרכבת התחתית היחידה בישראל לצערנו. את תושבי חיפה היא משמשת לעיתים (בכל זאת, צריך לזכור שעדיין מדובר בקו אחד) . אבל אם מזדמן לכם להגיע לחיפה עם ילדים, זו אטרקציה נפלאה. רכבת הרים לגמרי.
התמונה של Itzhak Moreno

5
ממוצע: 5 (דרוג 1)
לא ברור כמה ישאר הפלא הזה פועל, אבל אבא חושי ידע מה הוא עושה... הכרמלית היא ללא ספק ה-אטרקציה של חיפה והילדים יהנו מאד מנסיעה קלה בכרמלית. נסיעה קצרה שניתן לשלב אותה בביקור במרכז הזאולוגי שבגן האם או סתם טיול בשדרות הנשיא. סעו, לא תתחרטו.