משק היין הנס שטרנבך

4
ממוצע: 4 (2 דרוגים)
כתובת מושב גבעת ישעיהו ישראל טלפון 02-9990162
שעות פתיחה
בתיאום מראש
דמי כניסה
10-25 שח
התקשר מפה וייז
משק היין הנס שטרנבך

לא רחוק מבית שמש, בעמק האלה, שוכן ישוב בשם גבעת ישעיהו. בסוף שבוע חם במיוחד בחרנו לבקר בישוב זה הודות למשק היין הנס שטרנבך.

משק יין "הנס שטרנבך" נוסד בשנת 1996, עם שתילת הכרם בנחל חכליל, והוא נבצר לראשונה בשנת 2000. יקב זה נמצא בפאתי הישוב ויש לעקוב אחרי שלטים אדומים החל מכניסתכם לישוב. לאחר נסיעה של כ-5 דקות בתוך הישוב מגיעים לגבעה עליה שוכן המשק והיא מהווה נקודת תצפית מצויינת על הגבעות הירוקות של האזור.

מדובר במשק יין כי כל פעולות הבציר והכנת היין מתבצעת במשק של משפחת שטרנבך, בניהולו של גדי שטרנבך ושולה יפת. כאן במבנה קטן, העומד הצמוד למסעדה הכפרית המשפחתית, ניתן לקבל סיור מודרך, וליהנות מטעימת 3 מיינות אשר מיוצרים במקום. בסיור המתקיים כל שעה עגולה בימי שישי ושבת החל משעה 10 בבוקר.במהלך הסיור מקבלים הסבר מפורט על תהליך ייצור היין וההיסטוריה של המשק, אשר קרוי על שמו של אביו של בעל המקום.

סיור וטעימות עולים 15 ₪ לאדם, אך אם אתם רוכשים בקבוק יין או נהנים ממטעמי המסעדה, הסיור הינו חינם. אם אהבתם את היין מומלץ מאוד לרכוש אותו במקום כי במשק מיוצרים רק 10000 בקבוקי יין בשנה, והם ניתנים לרכישה רק במשק עצמו. בעלי המקום מאמינים שהאקלים הייחודי של העמק בו שוכן הכרם, תורם להבשלה איטית יותר של הענבים, אשר נותנת ליין את טעמו המשובח.

כנראה הטענה אכן נכונה כי יינות המשק זכו ב-5 פרסי איכות בעולם. במשק מייצרים רק יין אדום והמפורסמים שהם הינם - נחל שוכה (יין צעיר), נחל כחליל (שנה בחביות), ג'נבא (המיושן ביותר – שנתיים בחביות). אם אתם מגיעים ביום נעים מומלץ מאוד לרכוש בקבוק יין, להכין סל פיקניק של גבינות, זיתים וכל טוב ולהמשיך לפיקניק בפארק בריטניה הקרוב. אורך הסיור כ-30 דקות, לכן יחד והתפלאות מהנוף והפיקניק הקטן בפארק, מדובר בבילוי של חצי יום, שמתאים הן לזוגות והן למשפחות עם ילדים.

tuWNd7Y1Xfo

דרוגי-גולשים

4
יופי של יין עושים אצל גדי. כל מה שתנסו לטעום יהיה טעים מאד והיחס הוא מהמשופרים שביקבי האזור. מומלץ לתאם את הביקור מראש, לודא שהשעה נוחה לביקור.
התמונה של Olga Pulisman

4
הביור ביקב היה נחמד מאוד וגם היין לא רע בכלל.