מסעדת מונקה ביפו

2.5
ממוצע: 2.5 (2 דרוגים)

מסעדת מונקה ביפו היא אחד המוסדות הוותיקים והמפורסמים ביותר בעיר ונדמה שלא זקוקה להצגה בעיקר בפני קהל הבאים בשעריה במשך שנים: האוכלוסייה הבולגרית המבוגרת של יפו. כל האחרים שעדיין לא גילו אותה פשוט מפסידים.

המסעדה הניצבת בפינת הרחוב איננה גדולה במיוחד, אך תמיד הומה מאד בעיקר בשעות הצהריים המוקדמות והמאוחרות.

עיצוב פנים הוא מונח שלא היה קיים פעם והרבה מאד מסעדות הסתדרו גם בלעדיו. מסעדת מונקה היא מהמסעדות הללו: שולחני עץ צרים ופונקציונלים וכיסאות כואבים הולמים. השולחנות ממלאים את כל פנים חלל המסעדה ביסודיות ראויה לשבח ויושיבו לידכם אנשים באם יש מקום בשולחן שלכם ויש לכך דרישה. ממש כמו פעם! למונקה באים כדי לאכול ולא משום סיבה חברתית אחרת. אם אתם רוצים פרטיות בשיחה, זה לא בהכרח המקום.

התפריט של המסעדה מגוון הרבה יותר מן הנראה לעין והוא כולל את רוב המאכלים הבולגריים המורכבים בעיקר מחלקי פנים של בשר בקר ומרקים סמיכים ועשירים. לכל מי שאוהב מעדנים בלקנים מן הנוסח הזה, מדובר בחגיגה אמיתית.

אבל נדמה שהקריצה המזרחית של המסעדה הזו היא האטרקציה האמיתית שלה: הקבב של מונקה, הרגיל או הרומני העגול הוא גאוות המסעדה והמנה המשובחת והמשתלמת ביותר שלה. אפשר להזמין מנה, או מנה וחצי[כן, יש כזה דבר] ויגיעו אליכם בתוך דקות לשולחן לאחר פלטת סלטים סטנדרטית הכלולה במחיר אבל ראויה לשבח ערמות נעימות של קבבים פריכים, עסיסים העשוים במידת צלייה מדוייקת מבשר בקר משובח טחון ומתובל במתכון סודי ויחודי למקום, בתופסת ציפ'ס עייף או אורז- אבל הם בכלל לא לב הסיפור.

לצד כל זה תקבלו גם לחם לבן פרוס בסלסילת פלסטיק ואם חשבתם שדברים כאלו עברו מן העולם אז מסתבר שממש לא, כי הרעיון הוא שתצאו שבעים ואכן כך אתם יוצאים משם.

ההפתעה במונקה היא האיכות המעולה אל מול המחיר הזול במיוחד. יש מעט מאד מסעדות בעיר שתצאו מהם עם ארוחה בשרית באזור החמישים שקל לאדם ותרגישו כל כך מסופקים.

בסיום הארוחה תגלו שאתם שבעים ומרוצים ותתחילו לנאום לעצמכם שככה צריכה להיות מסעדה, טעימה, ישר ולעניין וללא אלמנטים פלצניים. אתם תחשבו שגילתם את אמריקה ושהעולם כולו צריך לדעת על התובנה הזו שלכם.

בשבתות עמוס במיוחד אז כדאי לנסות ולהגיע מאוחר או לוותר ולהגיע ביום אחר. יש במקום שפע חניה ברחובות הסמוכים בכל יום מימות השבוע. לא כולם גילו עדין את החלק הזה של יפו.

מי הוא מונקה זו שאלה שתשאר לא פתורה. היתה דמות כזו כך מסתבר ולא ברור להיכן היא נעלמה בעיקר בשנים האחרונות.

לרוץ לספר לחברה ולחזור אחרי שבוע בדיוק, לא ימאס לכם מהמסעדה הזו והיא הפיתרון הכי הולם והוגן בשעת רעב קריטית.

דרוגי-גולשים

התמונה של Eli Moreno

4
מסעדה שהיא מוסד, מצויינת ומגישה אוכל מעולה. אתם יכולים לאכול בה קבבים מאורכים, או בצורה של קציצות. אני ממליץ בעיקר על המאורכים. מנה או חצי מנה, הגרילר תמיד עושה אותם טוב ואבל המסעדה סובלת לעיתים מחוסר אחידות ברמת מה שמוגש, אבל ברוב הפעמים לא תתאכזבו. וכן, יש גם המון אוכל בולגרי מסורתי בתפריט המטבח למי שמחפש אוכל אותנטי במיוחד.

התמונה של רוני

1
פעם זו היתה מסעדה יוצאת דופן, והיום - אחרי כמה החלפות בעלים, אין כאן בשורה גדולה. קבאב סטנדרטי ולא יותר, בתנאי הגיינה לא משופרים