מתחם התחנה בתל אביב

  • מתחם התחנה בתל אביב
  • מתחם התחנה בתל אביב
  • מתחם התחנה בתל אביב
  • מתחם התחנה בתל אביב
3.833335
ממוצע: 3.8 (6 דרוגים)

כעיר הבילויים והקניות המרכזית בישראל, תל אביב היא עיר מאוד דינמית ומתחדשת. בתי קפה ומסעדות קונספט נפתחים חדשות לבקרים, ואחת לכמה שנים – מוקם בתל אביב גם מתחם חדש של בילויים. זה קרה בנמל תל אביב לפני כמה שנים, מתוכנן לקרות בנמל יפו בעוד כמה חודשים או שנים, וקורה בימים אלה במתחם התחנה.

מתחם התחנה – נפתח בשנת 2010, ועד מהרה קיבע עצמו כמתחם המסעדות, הבילויים והפנאי המוביל בתל אביב.

המתחם ממוקם בתחנת הרכבת הישנה על גבול תל אביב יפו, בין שלל מבנים עתיקים אשר שופצו לעילא ולעילא. על מנת לשמור על צוויונו של המקום, קבעה עיריית תל אביב סט של חוקי שימור בהם צריכים בעלי העסקים לעמוד, עובדה אשר עושה את המקום למאוד מיוחד מבחינה אסתטית.

עובדה זאת – יחד עם הקרבה לים, עושה את הביקור במתחם לחווייה מאוד מיוחדת, במיוחד בשעות בין ערביים והערב בהן שורה אווירה מיוחדת על המקום.

החנויות – כולן חנויות קונספט וחנויות מעצבים מיוחדות, המציעות פריטים ייחודיים אותם לא תמצאו במקום אחר בתל אביב. לא באופן מרוכז כפי שיש כאן.

יש כאן חנות תכשיטים של מיכל נגרין, חנות קוסמטיקה ייחודית של המותג אהבה, וגם כמה חנויות קונספט ומעצבי בגדים.

כאן המקום לציין כי אמנם זהו מקום מיוחד לקניות מיוחדות, אבל המחירים – בהתאם. המסעדות – גם הן רבות ומגוונות, החל במסעדת אוכל יהודי כשר (רג'ינה), דרך הבר שהוא היום האופנתי בויתר בתל אביב (ויקי כריסטינה), מסעדה איטלקית, בתי קפה ועוד.

השווקים – במתחם מופעלים שני שווקים: יריד מעצבי מוצר, אמנים ויוצרי קונספט הומפעל מדי יום חמישי בין השעות 19:00 ל 24:00, ושוק אורגני אקולוגי- "מנטה שוק" המופעל מדי יום שישי בין השעות 9:00 ל 15:00.

עלילות משה: מתחם התחנה

דרוגי-גולשים

התמונה של אביבה

5
מאד כיף לבוא להסתובב במתחם, יש המון מסעדות מגוונות ובתי קפה, יש גם תערוכות, האחרונה היתה תערוכת הגוף. מקום מקסים ורומנטי, מומלץ בעיקר הויקי כריסטינה, מסעדה בסגנון ספרדי עם אוכל טעים ואוירה מושלמת.

2
אישית לא נמשכת למקום. הוא מעניין מבחינה ארכיטקטונית, אך לא מוצאת שם הרבה מה לעשות. המסעדות לא זולות ומארגנים שם לעיתים הופעות של זמרים שלא מעניינים אותי. גם הגישה לשם, כמתניידת לרוב באוטובוסים, לא נוחה עבורי.

התמונה של רוני

2
מתחם התחנה מאוד אסתטי ויפה, אבל... יקר! אי אפשר למצוא כאן ארוחה עממית בכלל, וכמעט ואין אפשרויות בילוי זולות במקום.

התמונה של שוש חזן גרינברג

5
קודם כל מקום יפה. חניה רבה (בתשלום לא נורא), מסעדות בכמה תקציבים וגלריה מעניינת עם תצוגות מתחלפות. בחמישי בערב כשהיינו שם , הבר החיצוני של המסעדה בקצה היה מוצף באנשים צעירים ותוססים, אמני ג'גלינג ועוד. מקום כייפי להסתובב.