שוארמה שמש ברחוב ז'בוטינסקי ברמת גן

3.875
ממוצע: 3.9 (8 דרוגים)

שווארמת שמש ברחוב ז'בוטינסקי ברמת גן היא המוסד הרמת גני הוותיק ביותר לענינייני אוכל המתקיים בעיר, כך נדמה, עוד מזמן המנדט.

דורות של צעירים רמת גנים גדלו על המנה המיתולוגית "טחינה שומן" שהיא המצאה מקומית להוציא את כל התוספות המיותרות מן המנה ולנסות לאפשר לכמה שיותר רכיבי שווארמה מקוריים להיכנס לפיתה הקטנה והצרה.
שווארמת שמש היא שריד מייצגי לעולם הגורמה הישראלי של עידן גולדה מאיר. פיתה בלי עניינים עם בשר משובח עשוי היטב הנהנה מתיבול נכון ובעיקר מן התחלופה הגבוהה של השיפוד עקב ריבוי הקונים בכל שעות היממה.
אין יותר מדי תחליפים באיזור העשרים שקל למנת שווארמה מהבילה באמצע יום חורפי וגשום ואין סיוט גדול ממנה באמצע חום יולי אוגוסט.

השווארמה היא יסוד קיומי מהותי בכל הווית האוכל הישראלי, ושימעה של שווארמת שמש יצא למרחקים עד כדי שכך שבימי התהילה הגדולים שלה[שהם מעט מאחור אם בכנות עסקנן] היו מגיעים מעריציה של שווארמת חזן המיתולוגית מחיפה רק על מנת לבצע השוואה ולומר שהשוארמה של חזן טובה יותר. באמת? אז למה הגעתם עד לכאן?

בעוד שאין מילים רעות במיוחד לומר על שווארמת שמש כמאכל, ולאחר שהבהרנו בצורה חד משמעית מתי לצרוך אותו,[בחורף, הכי בחורף שאפשר]. הרי שיש מה לומר על עיצובו העגמומי של הסניף ועל מדרכות הכניסה המטונפות למרגלותיו.

רחוב ז'בוטינסקי ברמת גן מעולם לא היה פאר היצירה ברמה אדריכלית, זהו רחוב מפוייח מאד שכל פתח תקווה משתנעת דרכו לתל אביב ועוברים פה עשרות קווי אוטבוס. חלקם עוצרים בסמוך לשווארמה והעומס הרב במרבית שעות היממה ברחוב תורם לאנדרלמוסיית האכילה במקום. לא נעים, אבל לא נורא. תתרכזו באוכל. אוכל מעוצב תחפשו במקום אחר.

התורים אמנם כבר לא ארוכים כמו פעם, אבל לא בהכרח בגלל פיחות במעמדה של המסעדה, אלא בשל שיכלולים טכנולוגיים שהוכנסו בה. במקום דמותו הקבועה של הקופאי העירקי הקרח הסופר את הפדיון ולא זז מן המקום עד לשעת הסגירה, יש היום קופאים נמרצים להם משלמים ולאחר ההזמנה מופקים בונים כנהוג בעולם המסעדנות הנאור כבר בשנות השמונים, למנגליסטים שליד השווארמה- כל זה הפך את המקום ליעיל הרבה יותר וגם בשעות הלחץ לא תמתינו יותר משלוש דקות למנה שלכם.

לגבי הטינופת ברחוב והטינופת הדבוקה לשולחן וחצי שנמצא ממול לשווארמה מבלי שאיש טורח לעולם לנקות אותם, באלו אין שום שינוי ונדמה שחווית האכילה בשווארמה אמורה להיות לא נעימה בכדי שנפנה את מקומנו לאחרים. אכן תיאורית קונספירציה מעניינת-תודו!

מנה אחת אף פעם לא מספיקה. דיאטה תתחילו מחר.
באופן מסתורי משטרת רמת גן לא רושמת רפורטים אל מול השווארמה וכשהיא מגיעה יש תמיד מספיק זמן בשביל לברוח. הסכם ג'נטלמני שכזה עם מה שהוא מוסד, יש יאמרו, מוסד בין לאומי.

שיפודי הלבבות

דרוגי-גולשים

4
פעם זאת היתה השווארמה המועדפת עלי והייתי מגיע במיוחד היום היא עדיין טעימה אבל קצת פחות גם המחיר קצת יקר נחמד פעם ב

התמונה של אביבה

5
תמיד מדברים על שווארמה שמש ובצדק. מאד טעימה, טרייה תמיד, הבנתי שמסיימים שם גלגל פעמיים ביום. מחיר יחסית יקר אבל שווה גם להגיע במיוחד

5
מוסד ידוע חובה לבקר, בז'בוטינסקי בר"ג, אפשר לשים את האוטו בדאבל, רק להיזהר מדו"ח :) שווארמה ממש ממש טעימה, אמנם פעם היתה טובה יותר אבל הרמה עדיין גבוהה-חובה!

4
הלך הקסם נשארה השווארמה. אין מה להגיד עדיין טעים מאד אבל פעם היה טעים יותר. אולי אני מעט נוסטלגי אבל המקום ללא ספק איבד מחינו. אם אתם כבר בסביבה זוהי השווארמה הטובה ביותר באזור, אבל כבר מזמן לא נוסעים אליה במיוחד. טעים וזהו.

התמונה של שוש חזן גרינברג

3
שוורמה בסדר, אבל לא כזה ביג דיל יחסית לפופולאריות. מיקום מאד בעייתי, חניה בלתי אפשרית.

4
שווארמה ממופרסמות בארץ אכן היא טובה ומצדיקה את שמה אף על פי שלפעמים יש נפילות.המחיר ללפה יחסית יקר.

התמונה של Itzhak Moreno

4
דקר הגדול כבר מזמן לא שם ואת מקומו תפסה מערכת הזמנות ממוחשבת. המקום עמוס מאד בערבים, הכל עדיין טעים מאד - ללא ספק אחת מהשווארמות הכי טובות בארץ. חבל שכל כך יקר שם.