הבריכה הגדולה בנחל קנה

0
עדיין אין דרוגים
דרג את המקום
כתובת נחל קנה קרני שומרון ישראל טלפון לא זמין
שעות פתיחה
ללא הגבלה
דמי כניסה
חינם
התקשר מפה וייז
עין קנה הבריכה הגדולה בנחל קנה
עין קנה הבריכה הגדולה בנחל קנה

נחל קנה זורם בלב השומרון, והוא אחד מנחלי השומרון השופעים והגדולים ביותר. הוא מנקז אליו את מי הגשמים של עמק המכמתת הפורה שמדרום לשכם, כמו גם את שאר מי מערב השומרון. הנחל מתפתל וזורם לאיטו עד שלבסוף הוא נשפך לירקון. לאורך מסלול הנחל שרידי מבנים מתקופות שונות בהיסטוריה וכן שרידיו של סכר קדום, מעיינות שופעים ובריכות.

עין קנה- הברכה הגדולה בנחל קנה

משטח סלע קטן מעיד במעבה הנחל על מיקומה של בריכת מים טבעית וגדולה שנוצרה בתוך האפיק הזורם, לאחר בניית הסכר.

הבריכה הגדולה בנחל קנה היא בריכה עונתית, הממוקמת למרגלות היישוב קרני שומרון. מימיה קרירים והיא מוקפת צמחיית נחלים שופעת. בשיא החורף היא מגיעה לשלושה מטרים עומק ורק בסוף הקיץ היא נעשית רדודה מאוד.

הבריכה רחבה וגדולה, כמעט 10X5 מטרים. מומלץ לקפוץ לבריכה זו ולבריכות נוספות בטיול במסלול נחל קנה.

איך מגיעים לבריכת נחל קנה?

מכפר סבא יוצאים מזרחה בכביש 55 לכיוון אלפי מנשה. חולפים על פני היישובים אלפי מנשה ומעלה שומרון, וממשיכים הלאה עד שפונים ימינה ליישוב קרני שומרון. בכיכר הראשונה פונים שמאלה, וממשיכים עד לכיכר הבאה, גם בה פונים שמאלה.

אחרי 100 מ' פונים ימינה לבית העלמין, ולנחל קנה. אחרי נסיעה של כחצי ק"מ חונים בחנייה המסודרת של בית העלמין.

ממשיכים ברגל במורד הכביש המתחלף בשביל מסומן כחול. מגיעים לשער הולכי רגל בצד שמאל ועוברים בו. ממשיכים בירידה בשביל הכחול עוד כק"מ ופוגשים בערוץ הנחל. במעלה ערוץ הנחל ממשיכים לצעוד בשביל לכיוון מזרח (חצי פנייה שמאלה). השביל עובר בין פרדסים, וסמוך למבנים נטושים. אחרי המבנים חוצה השביל את ערוץ הנחל, ומכאן הליכה קצרה של כ3 דק' מובילה אל הבריכה, הממוקמת מימין לשביל.

שתף/שמור